Keşfet

Şehit Aileleri İçin Uygun Tatil Yapabilme Fırsatı

Uygun tatil imkanı sayesinde gazi ve şehit yakınları da yararlanabilmektedir. Şehitlerimiz tüm ülkemizin vefa borcu olduğu ve her zaman saygı duyup, hatırlamamız gereken kişilerdir. Canları pahasına savaşan, şehitlik mertebesine ulaşmış aziz şehitlerimizin aileleri de hepimiz için çok önemlidir. Şehitlerimizin arkasında bıraktığı aileleri için maddi ve manevi olarak biraz destek olmak, onların yüzlerini güldürmeye çalışmak, hepimizin insanlık görevidir. Bu kapsamda; uygun tatil yapma fırsatı veren pek çok otel de vardır.

Şehit Aileleri İçin Uygun Tatil İmkânı Var Mı?

Bayrak için çekinmeden canını veren şehitlerimiz ve yine büyük kahramanlık göstererek, bugünlere gelen gazilerimiz, bizler için çok önemlidir. Ülkemizde pek çok şehirde şehit aileleri ve gazi yakınları için; ücretsiz konaklama, ulaşım ve daha birçok hizmet sunulur. Çoğu yerde şehit aileleri için ciddi oranda bir indirim yapılırken, bazı yerlerde de tamamen ücretsiz tatil İmkânı sunulur. Bu onların hakkıdır. Ücret alınmaması yapılacak en doğru hareketlerden biridir. Ayrıca birçok sosyal tesislerden yararlanma hakkı da sunulur.

İlgili Makaleler

Bunlarla birlikte; uygun tatil yapmak isteyen şehit aileleri için hizmet veren pek çok şehir vardır. Özellikle Bodrum, Antalya gibi tatil yerlerinde yarı yarıya fiyat indirimi yapan birçok otel ve pansiyon vardır. Tamamen ücretsiz olarak tatil yapmak için ise, Balıkesir Ayvalık bu konuda örnek alınacak bir hizmet verir.  Şehit aileleri uygun tatilin yanı sıra, tamamen giderleri karşılanır. TSK ve Mehmetçik Vakfı tarafından karşılanan masraflar, şehit aileleri ve gazi ailelerini çok memnun etmiştir. Ayrıca kalma süresi de 10-13 güne kadar çıkartılabilir. Şehit aileleri ücretsiz olarak deniz, havuz imkânlarından yararlanabilir.

1-42

Balıkesir civarında bulunan Çanakkale ve İzmir gibi şehirlerin tarihi yerlerini gezme fırsatı sunulur. Uygun tatil yaparken, aynı zamanda ücretsiz olarak doktor, psikolog ve kuaför hizmeti de alabilirsiniz.

Şehit Ailelerine Sunulan İmkânlar

Şehit aileleri için kış mevsiminde termal tatil imkânı sunan yerler de vardır. Kışları romatizma gibi hastalığı olan şehit yakınları, termal sulara girerek şifa bulabilir. Yaz-kış her mevsim uygun tatil yapma imkânı sunulur. Türkiye’nin tüm şehirlerinde şehit ve gazi yakınları için birçok hak tanınır.

2

Şehitlerimizin arkasında bıraktığı ailelerine sahip çıkmak, onlara maddi manevi destek sağlamak, bir insanlık görevidir. Sadece uygun tatil olarak değil, pek çok sosyal tesisten faydalanma, oto yıkama, restoranlar ya da birçok resmi kurumda, şehit aileleri ve gazi yakınları için çeşitli maddi fırsatlar sunulur. Şehitlerin değerli ailelerinin yüzünü güldürmek, her Türk vatandaşının bir görevi olarak görülmelidir.

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu