Keşfet

Şehit Aileleri Ve Gazi Aileleri İçin Ekonomik Tatil Fırsatı

Gaziler için tatil birçok işletme tarafından indirimli olarak sunuluyor. Şehitlerimiz ve gazilerimiz hepimiz için çok önemlidir. Onların ailelerine de aynı şekilde özen gösterilmesi gerekir. Bu bir vatandaşlık görevi olarak görülmelidir. Şehitlerimiz bu bayrak ve millet uğrunda canını feda etmiş geride ailesini, eşini çocuğunu ve yakınlarını bırakmıştır. Yine gaziler ve gazi aileleri de canı uğruna kahramanlık göstermiş ve hayatına zor şartlarda devam etmiştir.

Öncelikle onların hepsinin maddi olarak yanında bulunmak gerekir. Daha sonra ise hayatın her alanında onlara maddi açıdan da ayrıcalıklı olarak davranmak gerekir. Onların yüzünü güldürmek bir nebze de olsa acılarını hafifletmek için, destek olmak gerekir. Bu noktada, gaziler için tatil olanakları mevcuttur.

Tatil yapmak dinlenmek her insanın hakkıdır. Bilindiği üzere, tatil yapmak için belirli miktarda bir bütçe ayırmak gerekir. Günümüzde bakıldığı zaman bu bütçeler de hiç de ucuz rakamlar değildir. Bu bakımdan şehit ve gazi aileleri için ekonomik tatil yapma imkânı sunan pek çok tesis, otel ve firma vardır.  Şehit ve gaziler için tatil hiç bir zaman, sıradan bir vatandaşa sunulan imkânlar ile bir görülmemeli, onlara hak ettikleri değer verilmelidir. Bu bir vefa borcu ve insanlık görevidir.

Şehit Ve Gazi Aileleri İçin Uygun Tatil İmkânı Sunan Yerler

Tatil beldelerinin çoğunda şehit ve gaziler için tatil indirimi yapılır. Yani diğer kişilere göre daha uyguna tatil yapabilir ayrıca pek çok sosyal haktan da yararlanabilirler. Bunun yanı sıra tamamen ücretsiz olarak hizmet veren ve bütün giderleri karşılayan bazı yerler de vardır. 1999 yılında Balıkesir Ayvalık’da açılan Ali Çetinkaya tesisleri, bu konuda tamamen ücretsiz tatil ve konaklama hizmeti verir.

1-43

Bugüne kadar pek çok şehit ailesi ve gazi aileleri bu haktan yararlanmıştır. TSK’ya ait bir kuruluştur ve misafirlerin tüm giderleri dâhil Mehmetçik vakfı ve Elele Vakfı tarafından karşılanır. Ayrıca tatil yapma süresi de uzundur. İsteyen şehit ve gazi aileleri 14 güne kadar ücretsiz kalabilir. Bodrum, Çanakkale ve Antalya gibi turizm bölgelerinde de şehit ve gazi aileleri için indirimli tatil yapma imkânı sunulur.

  • Oruçoğlu Termal Resort Hotel
  • Altis Resort Hotel
  • SWİSS Termal Otel

İndirimli olarak hizmet veren yerler arasında bulunuyor.

Şehit Ve Gazi Aileleri İçin Ekonomik Tatil Fırsatları Neleri Kapsar?

Şehit ve gaziler için tatil,  hizmetlerinde; denize girme, turlara katılma, ada gezileri, her türlü yeme, içme ve konaklama hizmetinin yanı sıra, engelliler için özel olarak dizayn edilen oda hizmetleri de sunulur. Şehit ve gazi ailelerinin tüm ihtiyaçları ve rahatlığı düşünülür.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu