Keşfet

Şehit Ve Gazi Yakınlarına Ücretsiz Konaklama Sunan Yerler

Ücretsiz konaklama konusunda birçok otel hizmet içeriği ile destek veriyor. Ülkemiz uğruna canlarını feda etmiş aziz şehitlerimiz ve kahramanlık gösteren gazilerimiz için kamuda pek çok sosyal haktan yararlanma fırsatı sunulmuştur. Bunlardan en çok ücretsiz konaklama konusu merak edilir. Özellikle çoğu yerden ücretsiz yararlanıp, yararlanmadığı, merak edilen konular arasında yer alır. Şehit ve gazi yakınları çeşitli sosyal tesislerden yararlanma hakkına sahiptir. Çoğu yer tarafından kesinlikle, şehit ve gazi yakınlarından herhangi bir ücret alınmaması net bir karardır.

Bu karar doğrultusunda, konaklama olanakları tüm şehit ve gazi yakınları için uygun kullanım olanakları sağlamaktadır.

Şehit Ve Gazi Yakınlarının Ücretsiz Konaklama Hakkı Var Mı?

Şehit ve gazi yakınları için bu konuda bir düzenleme yapılmıştır. 2006 senesinde Başbakanlık tarafından bu düzenleme yürürlüğe girmiştir. Genelgede şehitlerimizin ve gazilerimizin bizlere bir emaneti olan yakınlarını, ikamet ettikleri yerden başka bir yere gittikleri zaman, hiçbir konaklama alanında sorun yaşanmaması için, detaylar vardır. Konaklama hakkı, bütün şehit ve gazi aileleri için nerdeyse bütün şehirlerde mevcuttur.

2-1

Şehitlere ve gazilere karşı hissedilen vefa duygusu çok yoğundur. Vatan için kendini feda eden canların, yakınları da bütün toplumda sorumluluk duygusu uyandırmalıdır. Özelikle birinci derece olan yakınlar, ücretsiz konaklama hizmetlerinden yararlanma hakkına sahip olmalıdır. Özellikle sosyal tesislerin neredeyse çoğunda şehit ve gazi aileleri için ücretsiz konaklama hakkı mevcuttur.

  • Belediyelerin sosyal tesisleri
  • Polis evleri

Şehit Ve Gazi Yakınları İçin Ücretsiz Konaklama Nerelerde Var?

Şehit ve gazi yakınları için pek çok şehirde konaklama hizmetleri sunulur. Çoğu firma bu konuda çok hassastır ve özellikle bu aileler için imkânlar sunmak ister. Bu firmalar geniş bir yelpazede incelenebilir. Aralarında tur şirketleri, oteller, otobüs hatları, restoranlar, sosyal tesisler ve oto yıkamacıların bulunduğu pek çok firma, şehit ve gazi yakınları için ücretsiz hizmet imkânı sunar. Tüm toplumun bu hassasiyette olması çok önemlidir.

Türkiye’nin en kalabalık şehri olan İstanbul, bu konuda çoğu alanda büyük bir hassasiyetle ücretsiz hizmet sunar. Pek çok sektörde bu imkânları görebilirsiniz. Çoğu otelde de ücretsiz hakkı vardır. Çanakkale’ deki tur şirketleri şehit ve gazi yakınları için, %50 indirimli gezi ve konaklama hizmeti sunar. Turizm kampanyası yoğun ilgi görmüştür. Bodrum’da birçok otelde konaklama hizmeti vardır. Balıkesir’de bu konuda öncülük eden şehirlerden biridir. Kısacası, tüm Türkiye’de şehit ve gazi yakınları ücretsiz konaklama hizmeti alabilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu