BilecikKeşfet

İstanbul Bilecik Kaç Km? İstanbul Bilecik Kaç Saat

İstanbul Bilecik Arası Kaç Km

İstanbul-Bilecik kaç km sorusu İstanbul ile Bilecik arasındaki yol mesafesini ortaya çıkarır. İstanbul’dan Bilecik şehrine yolculuk yapmak isteyen kişiler bu araştırmayı yapmaktadır. Bu mesafe 200 km olmasına rağmen seçilen istikamete göre de değişim gösterir. Kuzey Marmara otoyolundan ulaşım sağlanmak istenildiğinde 245,8 km olan bu mesafe Anadolu otoyolu kullanıldığında 207 km’ye düşecektir. Tüm mesafelerde güzergâh değişimi yolların kısalmasına ve uzamasına sebep olabilir.

 İstanbul-Bilecik Kaç Litre Benzin Yakar?

 İstanbul-Bilecik kaç km sorusunu araştıran kişilerin merak etmiş oldukları konulardan birisi de araçların bu seyahat için kaç litre benzin yakacağıdır. Yakıt miktarı aracın özelliklerine ve tercih edilen güzergâha göre değişim göstermektedir. Yakıt cinsi dizel olan bir araç 12 litre benzine ihtiyaç duyarken yakıt cinsi benzin olan bir araç 17 litre benzine ihtiyaç duyacaktır. Aracın motor hacmi ve özelliklerine göre bu ihtiyaç artış veya azalış gösterebilir. Ortalama 300 lira masraf ile yolculuğunuzu gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul-Bilecik Arası Kaç Saat Sürer?

İstanbul-Bilecik kaç km sorusu için ortalama 200 km cevabı verilebilir. Bu mesafenin süresi ise İstanbul’dan Bilecik’e kendi otomobiliyle gitmek isteyenler için 2 saat 30 dakika ya da 2 saat 45 dakika arasında değişim gösterir. Ancak bu süreye etki eden bazı faktörler bulunur. Bu faktörler yolculuğun yapıldığı saattir. Trafiğin yoğun olduğu saatlerde başlayan bir yolculuk tercih edildiğinde bu saat süresi 3 saati bulabilir.

1
İstanbul Bilecik Kaç Km

İstanbul-Bilecik Otobüsle Kaç Saat Sürer?

 İstanbul ile Bilecik arasındaki mesafe yolculuk sırasında kat edilen mesafedir. Bu mesafe otobüs yolculuğu veya özel otomobil yolculuğu sırasında değişmemesine rağmen, iki aracın hızı veya farklı özelliklerde olmasına göre varış saati farklılık gösterebilir. İstanbul’dan Bilecik şehrine ulaşmak otobüs ile 3 saati bulurken, bu süre daha da artabilir. Bu süreyi kısaltmak için gündüz yolculuklarının değil daha çok gece yolculuklarının tercih edilmesi gerekir. Gece trafiği daha hafif ve yoğun olmadığından çoğu kişi İstanbul’dan Bilecik’e gitmek için gece yolculuğunu tercih edebilecektir. İstanbul-Bilecik arası otobüs yolculuğu bilet fiyatları 350 liradan başlamaktadır.

Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca Bu yazımızda ilginizi çekebilir: İstanbul Bingöl Kaç Km? İstanbul Bingöl Kaç Saat

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri