Keşfet

Şehit Aileleri İçin Özel Tatil Yerleri

Şehit aileleri için birçok tatil noktası ayrıcalıklı olarak bulunur. Milletimiz ve bayrağımız için gözünü kırpmadan canını feda eden şehitlerimiz, bu ülkenin en önemli değerleridir. Onlara her zaman minnet ve saygı duyulur. Şehitler bu hayattan göçerken, geride anne baba, eş, kardeş ve yakınları kalır. Onların bir nebze de olsa acısını hafifletmek ve vefa duygusunu unutmamak için pek çok firma tarafından ücretsiz hizmet verilir. Hemen hemen bütün şehirlerde  gazi yakınları için konaklama, yeme içme, tatil gibi pek çok alanda hizmet verilir. Şüphesiz ki şehit ve gazi yakınları sıradan bir vatandaş gibi görünmemeli, onlara hak ettiği değerler mutlaka verilmelidir.

2-24

Şehitler bayrağımızı yere düşürmemek için, canlarını siper etmiştir. Aileleri de tüm ülkeye emanettir. Yine aynı şekilde gazilerimizin aileleri de bizim sorumluluğumuz ve himayemiz altında olmalıdır. Elimizden geldiği kadar, onlara maddi ve manevi olarak destek olmak, tüm toplumun görevidir. Bu kapsamda; şehit aileleri için özel olarak tatil imkânı sunan yerler vardır. Aziz şehitlerimizin hatırası için çoğu otel üzerine düşen vazifeyi yapar. Şehit aileleri için, belirli bir yüzde indirimi yapılır.

Balıkesir’de Özel Tatil İmkânı

Bu konuda en öne çıkan yer Balıkesir Ayvalık ilçesinde bulunan özel tatil yeridir. Diğerlerinden ayrılan yönü hem şehit aileleri hem de gazi yakınları için ücretsiz tatil yapma imkânı sunmasıdır. TSK’ya ait olan bu özel konaklama yeri, 1999 yılında kurulmuş ve 26 bine yakın kişiyi de misafir etmiştir. Bir rehabilitasyon merkezi olmasının yanı sıra, işgal zamanı düşmana ilk kurşunu sıkan, Yarbay Ali Çetinkaya’nın ismini alan bu tatil yerinde Sarımsaklı Plajı’nda denize girme, adaları gezme ve Çanakkale, Kazdağı, Efes gibi yerleri ve de günübirlik gezme imkanı sunulur. Yılın her mevsimi aileler için açık olan tesiste 13 güne kadar, konaklama fırsatı sunulur.

1-41

Özel Tatil Yerlerinde Sunulan Hizmetler

Tesiste kimlerin özel tatil yapıp yapamayacağı da merak edilen konular arasında yer alır. Bu imkândan, er ve erbaş konumunda olan gaziler ve yakınları, şehit er ve erbaşların aileleri yararlanabilir. Her türlü malzeme ve ihtiyaç, TSK Elele ve Mehmetçik Vakfı tarafından karşılanır. Aileler için ulaşım, yeme, içme gibi giderler de karşılanır. Açıldığı günden bu yana çok yoğun talep görmüştür. Tesis 5 katlı olmasının yanı sıra, 180 üzeri yatak kapasitesine sahiptir. Tamamen engelliler için de tasarlanmış odalar vardır. Doktor, psikolog, kuaför gibi hizmetler ücretsiz olarak verilir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu