Keşfet

Şehit Aileleri İçin Özel Tatil Yerleri

Şehit Aileleri İçin Uygun Tatil Fırsatı

Şehit ve gazi yakınları için kamu kaynaklarının yanı sıra çeşitli özel kuruluşlar tarafından bazı kolaylıklar ve fırsatlar sağlanır. Bu fırsatlardan biri de konaklama ve tatildir. Çeşitli oteller, tesisler şehit ve gazi yakınlarına indirimli veya tamamen ücretsiz tatil fırsatı sunmaktadır. Tatilin kapsamı, indirimin oranı değişebilmektedir. Ancak ülkemizin birçok yerinde, pek çok firma tarafından şehit ve gazi yakınlarına yeme içme, tatil, konaklama ve daha birçok alanda kolaylıklar sağlanmaktadır. Bu içeriğimizde de şehit aileleri için özel tatil yerleri var mıdır, varsa hangileridir ve kapsamları nelerdir gibi sorulara yanıt aranacaktır.

Şehit Yakınlarına Uygun Tatil Olanağı

İLBANK Sosyal Tesisleri – Ankara

şehit aileleri için özel tatil yerleri

Sessiz, sakin bir ortamda dinlenmek ve vakit geçirmek için Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığına bağlı İLBANK Sosyal Tesisleri tercih edilebilir. Ankara’da ve birçok şehirde tesisleri bulunan İLBANK’ın olanakları oldukça gelişmiştir. Şehirden uzakta, tatil köyü havasında ailenizle ve sevdiklerinizle güzel vakit geçirebileceğiniz bir alandır. Burada şehit ve gazi yakınları tamamen ücretsiz bir şekilde konaklayabiliyor ve diğer bazı hizmetlerden yararlanabiliyor. İLBANK Sosyal Tesisleri yalnızca bu şekilde değil, çeşitli organizasyonlara ev sahipliği yaparak da kapılarını ziyaretçilere açıyor. Düğün, tören, nişan gibi toplu organizasyonlar için de indirim uygulanabilmektedir. Normalde kişi başı gecelik konaklama ücreti normal odalarda 90 TL, suit odalarda 100 TL’dir. Bu fiyatlar şehit yakınları için daha uygun olacaktır. Uygulanacak indirim oranı ve diğer tüm merak ettikleriniz için 0 312 508 70 00 numaralı telefonu arayarak bilgi alabilirsiniz.

Ali Çetinkaya İlk Kurşun Rehabilitasyon Merkezi – Ayvalık

Burası hem şehit aileleri hem de gaziler ve yakınları için tamamen ücretsiz tatil yapma olanağı sunan bir tesistir. TSK’ya ait olan bu özel konaklama yeri, 1999 yılında kurulmuş ve 26 bine yakın kişiyi de misafir etmiştir. Rehabilitasyon merkezine, işgal zamanı düşmana ilk kurşunu sıkan Yarbay Ali Çetinkaya’nın ismi verilmiştir. Sarımsaklı Plajı’na yakın bir konumda yer almaktadır. Yılın her mevsimi aileler için açık olan tesiste 13 güne kadar konaklama fırsatı sunulur. Konaklama süresi boyunca misafirlere Çanakkale, Ayvalık, Assos, Kaz Dağları ve çeşitli tarihi turistik yerleri gezip görme fırsatı tanınmaktadır. Tüm bu hizmetler ise tamamen ücretsiz şekilde sunulmaktadır. Bu hizmetlerden; er ve erbaş konumunda olan gaziler ve yakınları, şehit er ve erbaşların aileleri yararlanabilir. Her türlü malzeme ve ihtiyaç TSK Elele ve Mehmetçik Vakfı tarafından karşılanmaktadır. Aileler için ulaşım, yeme, içme gibi giderlerden de ücret talep edilmemektedir. Tesis 5 katlı olmasının yanı sıra, 180 üzeri yatak kapasitesine sahiptir. Tamamen engelliler için de tasarlanmış odalar vardır. Doktor, psikolog, kuaför gibi hizmetler ücretsiz olarak verilir.

Korel Thermal Resort Clinic  SPA – Afyonkarahisar

şehit aileleri için özel tatil yerleri

Afyon şehir merkezinden yaklaşık 13 km uzaklıkta yer alan Korel Thermal Resort Clinic SPA Otel; kronik böbrek taşları, romatizma, felç hastalarının sık sık ziyaret ettiği oteller arasındadır. 2006 senesinden beri hizmet vermektedir. 4 yüzme havuzu vardır. Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon merkezi olarak da hizmet veren otelde; 2 tane uzman doktor, fizyoterapistler ve hemşireler görev almaktadır. SGK (SSK, Bağ-Kur, Emekli Sandığı) ile anlaşmalı olmasının yanı sıra şehit aileleri için özel tatil yerleri olarak da bilinen bir tesistir. Alışılmış termal tesislerden çoğu yönden farklıdır. 5 yıldızlı konsept otellerin sunmuş olduğu tüm hizmetler burada da sunulmaktadır. Her akşam animasyon şovları, canlı müzikler, masa tenisi, bilardo gibi spor etkinlikleri düzenlenmektedir. Ayrıca kütüphane ve oyun salonu da bulunmaktadır. Konuklar burada boş vakitlerini dolu dolu geçirecek ve eğlenirken hidroterapi yöntemleri ile şifa bulacaktır. Korel Otel’deki termal suyun; romatizma, nevralji, nevrit, sinir iltihapları, eklem zarı iltihapları, eklem kireçlenmeleri, artroz, selülit, mialji, kadın hastalıkları, çocuk felci sekeli, kısmi felçler, kırık çıkık durumları, bağırsak hastalıkları gibi çeşitli rahatsızlıklar için iyi geldiği bilinmektedir. Şehit aileleri için konaklamada %25 indirim, günübirlik kullanımda %20 indirim uygulanmaktadır.

Bu içeriğimizde şehit aileleri için özel tatil yerleri olarak hizmet veren tesislerden söz edilmiştir. Buna benzer daha birçok seyahat, tatil ve gezi fikirleri için YouTube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri