DiyarbakırKeşfet

İstanbul Diyarbakır Kaç Km? İstanbul Diyarbakır Kaç Saat

İstanbul Diyarbakır Kaç Saat

İstanbul Diyarbakır kaç km sorusu çokça soruluyor. İki il arasındaki mesafe yaklaşık olarak 1440 kilometredir. Bu mesafe Türkiye’nin farklı coğrafi bölgelerinde bulunan iki büyük şehrin birbirine olan uzaklığını göstermektedir. İstanbul Türkiye’nin batısında Marmara Denizi kıyısında yer alan ve ülkemizin en kalabalık ve önemli şehirlerinden biridir. Coğrafi konumu tarihi kültürel değerleri turistik yerleri ve ekonomik açıdan zenginliği ile Türkiye’nin en cazip şehirleri arasında yer almaktadır.

İstanbul-Diyarbakır Arası Kaç Litre Benzin Yakar?

İstanbul-Diyarbakır kaç km sorusu yolculuk yapacaklar tarafından araştırılıyor. İki il arasındaki yakıt tüketimi birçok faktöre bağlıdır. Bu sebeple de aracınızın özelliklerini, hızını, yol koşullarını, trafik durumunu da göz önüne almamız gerekiyor. Diyarbakır’a İstanbul’dan bir araçla gitmek yaklaşık olarak 15 saate kadar uzayabilir.

Aracınızın ortalama yakıt tüketimi 10lt/100km ise toplamda 1440 km mesafeyi katedebilmek için yaklaşık olarak 110 litrelik bir yakıt tüketimi tahmini yapabiliriz. Fakat bu rakam değişebilir. Çünkü aracınızın modeli motor özelliği aracın ağırlığı yola verdiği yük aracın yaşına bağlı olarak yakıt tüketiminde farklılıklar gözlenebilir.

İstanbul ve Diyarbakır arasındaki mesafe yaklaşık olarak 1440 kilometre olup bu uzunluğu katedebilmek için aracınızın kaç litre benzin tüketeceği oldukça önemlidir. Yakıt tüketimi birçok faktöre bağlıdır. Ancak ortalama 2250 lira yol masrafı ile bu yolculuğu gerçekleştirebilirsiniz.

İstanbul-Diyarbakır Arası Kaç Saat Sürer?

Diyarbakır’a İstanbul’dan bir araçla gitmek yaklaşık olarak 15 saattir. Eğer aracınızın ortalama yakıt tüketimi farklı sebeplerden değişebilir.  Aynı zamanda yolda bulunan benzinliklerin yerleri ve fiyatları da yakıt tüketimi ile doğrudan ilgilidir. Bu sebeple yapacağınız bir araştırmayla daha ekonomik bir petrol istasyonu bulabilir ve daha az ücret ödeyebilirsiniz.

1

İstanbul-Diyarbakır Arası Otobüsle Kaç Saat Sürer?

İstanbul-Diyarbakır kaç km sorusunun cevabı otobüsle olduğunda 18 saat olacaktır. Bu süre otobüs firmasına göre değişiklik gösterebilir. Yolculuk sırasında birkaç mola verilir ve yolcular dinlenme fırsatı bulur. Bu mesafe boyunca harika doğa manzaralarının keyfini çıkarmak mümkündür. Otobüs yolculuğu çoğu zaman daha ekonomik olması nedeniyle tercih edilir. Yolcular konforlu bir otobüste, ortalama 500 liraya seyahat ederek Diyarbakır’a keyifli bir yolculuk yapabilir.

Daha fazla gezi önerisi için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: Ümraniye Belediyesi Ücretsiz Gezi Turları

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri