Keşfet

Yılbaşında Evde Yapılabilecek Aktiviteler: 2022 Yılbaşı

Yılbaşında Evde Ne Yapılır?

Yılbaşında evde yapılabilecek aktiviteler pek çok kişi için önem arz ediyor. Hatta çoğunluk evde ailesiyle yeni yıla girmeyi daha çok seviyor. Kültürel anlamda büyük önem arz eden yılbaşları, dünyanın her yerinde çok farklı şekillerde ve coşkuyla kutlanıyor. Bunun yanında ailesiyle evde kutlamak isteyenler, yalnız kutlayanlar yani genel anlamda yılbaşını dışarıda geçirmek istemeyenler evde neler yapıp yılbaşını daha eğlenceli hale getirebiliriz diye düşünüyorlar. İşte, sizler için hazırladığımız yılbaşında evde yapılabilecek aktiviteler listesi ile 2022 yılına girerken eğlenceli zaman geçirebilirsiniz. Şimdiden iyi yıllar diliyor ve hep mutlu olmanızı temenni ediyoruz!

Yılbaşında Neler Yapılır?

Yılbaşı Ağacı Geleneği

Yılbaşı ağacı süslemesi yılbaşında yapabileceğiniz ilk aktivite olabilir. Sabah kalkıp akşama kadar hazırlıklarınızı yaparken en çok eğleneceğiniz kısım burası olacaktır. Yılbaşı ağacınız için özel süsler seçerek sizler için özelleştirilmiş bir ağaç elde edebilirsiniz. Yalnızca hazır süsler değil tabii ki, sevdiklerinizle sahip olduğunuz anıları temsil eden dekorlar da kullanabilirsiniz. Ancak ilk iş tabii ki en doğru yılbaşı ağacını seçmek. Ağacı konumlandıracağınız yere göre bir ağaç seçip süsleri yerleştirdikten sonra minik ledlerden yararlanarak ağacınızı ışıklandırabilirsiniz.

yılbaşı ağacı

Televizyon İzlemek

Genelde yaptığımız aktivitelerden bir tanesi olsa da yılbaşı akşamları televizyon izlemek çok farklı bir yerde duruyor. Yılbaşında neredeyse tüm kanallarda yapılan yılbaşı özel programları oldukça eğlenceli vakit geçirmenizi sağlayacak. Bu sebeple yılbaşında evde yapılabilecek aktiviteler içerisinde televizyon izlemek olabilir.

Şu anlık televizyonda yayınlanacak programların hepsi detaylarıyla belli değil ancak TV8’de O Ses Türkiye programının yılbaşı özel bölümünü izleyebilir veya şimdiden belirlenmiş olan Mahsun Kırmızıgül’ün yılbaşı özel konserini Show TV’de izleyebilirsiniz. Televizyon programları tam anlamıyla belirlendiğinde sizlerle detayları paylaşacağız, GeziLinki’ni takip etmeye devam edin.

televizyon izlemek

Kutu Oyunları

Kutu oyunları, yılbaşlarının vazgeçilmezlerinden. Özellikle sevdiklerimizle beraber olduğumuz zamanlarda onlarla güzel anılar biriktirmek ve eğlenmek isteriz. Bu eğlenceye vesile olan oyunların başında, yılbaşının vazgeçilmezi olan Tombala giriyor. Tombala, oynanabilecek en ucuz ve en eğlenceli oyunlardan. Tombalanın yanında Monopoly, Tabu gibi kutu oyunları da oldukça popüler ve eğlenceli. Şimdiden, yılbaşı indirimlerinden faydalanarak kafanıza göre size en uygun oyunu satın alabilirsiniz. Yılbaşında evde yapılabilecek aktiviteler içinde kutu oyunları oynamak iyi zaman geçirmenizi sağlayacak.

tombala

Yılbaşı Ziyafeti

Mutfağa girmek, tüm stresten uzaklaşmanızı sağlayacak. Eğer yeterli yeriniz varsa tavsiyemiz kesinlikle sevdiklerinizle beraber yılbaşı hazırlığı yapmanız. Yani yemekleri beraber yapabilir, sofranıza yılbaşı süslerinden dekore edebilirsiniz. Yılbaşının olmazsa olmazlarından hindi sofralarınızı süsleyebilir. Değişik tariflerle birlikte yemeklerinizi yapabilirsiniz ve eğlence başlamadan önce güzel bir yemek yiyebilirsiniz.

yılbaşı sofrası

Fotoğraf Çekilmek

Fotoğraf çekmek, teknoloji çağında anı biriktirmenin en önemli yollarından biri. Yılbaşı dekorlarınızla ve sevdiklerinizle yılbaşı akşamı fotoğraf çekilebilirsiniz. Bizce yılbaşında evde yapılabilecek aktiviteler içerisinde en eğlencelilerinden biri. Eğlenirken biriktirdiğiniz anılar, ileride kıymetlenecek birer parçaya dönüşebilir. Bol bol fotoğraf çekilmek kendinizi mutlu hissetmenize sebep olacaktır. Anı biriktirebilir, anılarınızı paylaşabilirsiniz.

yılbaşında evde yapılabilecek aktiviteler

Playlist Hazırlamak

Yılbaşı ruhuna uygun parçaların yer aldığı bir şarkı listesi hazırlamak, yılbaşında evde yapılabilecek aktiviteler arasında. Sevdiğiniz parçaları, yılbaşını kiminle kutlayacaksanız onların da sevdiği parçaları bir araya getiren bir playlistle beraber kutu oyunları oynarken, yemek yaparken ya da yılbaşı ağacınızı süslerken bu müzikleri dinleyebilir ve beraber eşlik edebilirsiniz. Müzik ruhun gıdası ve aynı zamanda insanların anılarının birer temsilcisi.

yılbaşında evde yapılabilecek aktiviteler

Evde Tek Başına

Evde tek başına yılbaşına girecek olanlar yılbaşında evde yapılabilecek aktiviteler listesinde unutmadıklarımızdan. Yılbaşına özel küçük puzzle’lar, sevdiğiniz kitaplar, çizgi-romanlar, yılbaşı temalı filmler veya en sevdiğiniz filmler yılbaşında sizlere eşlik edebilir. Ayrıca tek başınıza özel tarifler deneyebilirsiniz.

Tüm bunların yanında kendinize özel playlist hazırlayabilir, yine televizyon programlarını takip edebilirsiniz. Evde tek başına olmayı bir avantaja çevirip sakin bir yılbaşı geçirebilirsiniz. Yıllık planlamalarınızı yapabilir, internette gezinebilirsiniz.

yılbaşında evde yapılabilecek aktiviteler

GeziLinki olarak herkese güzel bir yıl diliyoruz!

Ayrıca ilginizi çekebilir: Yılbaşı Yemekleri: 2022 Yılbaşı Menüsü Ana Yemekleri

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri