Keşfet

Yılbaşında Vizesiz Gidilebilecek Ülkeler

Vize İstemeyen Ülkeler

Yılbaşında farklı bir şeyler yapıp artık evde kutlamak istemiyor ve minik bir tatile çıkmak istiyor olabilirsiniz. Bazen, konfor alanlarımızdan çıkıp kafa dağıtmak bize iyi gelir. Normal tatil dönemlerinin yanında bazı özel günleri farklı yerlerde kutlamak isteyebiliriz. Yılbaşı, bir yıl içerisinde en özel günlerden bir tanesidir. Tüm bu istekler bir araya gelince sizler için en iyi yılbaşı tatil fırsatlarından biri olabilecek yılbaşında vizesiz gidilebilecek ülkeler rehberini derledik. Şimdiden iyi tatiller diliyoruz.

1- Ukrayna

Ukrayna, kesinlikle vizesiz gidilebilecek ülkeler içerisinde en bilindik olanı. Slav kültürünü merak eden kişilerin fazlalığı sayesinde de Türkiye içerisinden her yıl binlerce kişi Ukrayna’ya seyahat ediyor. Sizler de bir değişiklik yapıp yılbaşı planlarınıza kısa bir Ukrayna gezisi ekleyebilirsiniz. Yılbaşında vizesiz gidilebilecek ülkeler arasında olan Ukrayna’da özellikle Kiev şehrinde yılın gelişi büyük bir coşkuyla kutlanmaktadır. Sizler de tur şirketlerinin turları ile ya da kendi planlarınızı yapıp Ukrayna’ya seyahat edebilirsiniz.

ukrayna

2- Belarus

Geceden sabahın ilk ışıklarına kadar eğlencenin devam ettiği Belarus oldukça güzel bir ülke. Başken Minsk ise görülecek ve gezilecek birçok yeri ile turistleri kendine çekiyor. Yılbaşı zamanları etrafı kaplayan karlar, karların olmadığı yerlerdeki yemyeşil doğası ile Belarus görülmeye değer yerlerden bir tanesi. Belarus aynı zamanda yılbaşında vizesiz gidilebilecek ülkeler listesi içerisinde. Minsk kesinlikle iyi bir tercih olacaktır. Yapmanız gereken tek şey rezervasyonlarınızı ve planlarınızı yapıp yola çıkmanız.

yılbaşında vizesiz gidilebilecek ülkeler

3- Sırbistan

Sırbistan, yıl boyunca Türkiye vatandaşlarının gitmeyi oldukça fazla sevdiği ülkelerden birisi. Balkanlarda yer alan güzel ülkelerden biri olan Sırbistan, kış aylarında karlarla kaplı ancak buna rağmen parlak renklerle kaplı canlı bir yer. Yılbaşında vizesiz gidilebilecek ülkeler arasında olan Sırbistan’ın başkenti Belgrad, gitmeyi tercih edebileceğiniz şehirlerden. Özellikle Belgrad’ı hem yılbaşında hem de normal zamanlarda ziyaret etmenizi ve orada zaman geçirmenizi öneririz. Şimdiden iyi tatiller diliyoruz.

sırbistan

4- Karadağ

Karadağ, küçük ve şirin bir ülke. Türkiye içerisinden vizesiz olarak seyahat edebileceğiniz Karadağ, Adriyatik’te yer alır ve aynı zamanda yüksek dağlarla çevirilidir. Tarihi dokusu oldukça gelişmiş olan Karadağ, yılbaşı için gitmeyi düşünebileceğiniz ülkelerden bir tanesidir. Özellikle Karadağ’da Adriyatik kıyısında yer alan Kotor şehri yılbaşı eğlencelerinin sabaha kadar sürdüğü bir sahil kasabasıdır. Yılbaşında vizesiz gidilebilecek ülkeler içinde olan Karadağ sizleri bekliyor.

yılbaşında vizesiz gidilebilecek ülkeler

5- Kuzey Makedonya

Balkanlardaki en önemli ülkelerden biri olan Kuzey Makedonya aynı zamanda Balkan ülkelerinin çoğu gibi oldukça güzel. Başkenti ve en büyük şehri Üsküp’tür. Üsküp, görülmesi gereken şehirler arasında kesinlikle. Yılbaşı için vize almadan pasaportunuzla yolculuk edebileceğiniz Kuzey Makedonya’da birkaç gece konaklayabilir ve yılbaşı eğlencesini yaşayabilirsiniz. Üsküp yılbaşını dolu dolu geçirebileceğiniz şehirlerden bir tanesi. Öyle ki gece hayatı fazlaca renkli ve heyecanlı. Makedonya, özellikle öğrencilerin çoğunlukta olmasıyla eğlence sektöründe de oldukça gelişmiştir. GeziLinki’nin hazırladığı yılbaşında vizesiz gidilebilecek ülkeler listesi ile Kuzey Makedonya’da güzel bir yılbaşı tatili geçirebilirsiniz.

üsküp

Ayrıca ilginizi çekebilir: Yılbaşında Evde Yapılabilecek Aktiviteler: 2022 Yılbaşı

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri