Keşfet

Türkiye’de Keşfedilmemiş Yerler Rehberi

Türkiye'nin Bakir Kalmış Rotaları

Tarihi ve doğal zenginlikleriyle bilinen Türkiye’de keşfedilmemiş birçok yer var. Üstelik Türkiye‘de keşfedilmemiş yerler tatil yapmak için de uygun.

Türkiye’de Keşfedilmeyi Bekleyen En İyi 5 Yer

İlginizi çekebilir: Karavanla Seyahat Etmek: Rüzgârlara Eşlik Edin

Fethiye’de Bir Doğa Harikası: Faralya

Fethiye’de bulunan bu köyün güzellikleri henüz fark edilmemiş durumda. Bu doğa harikası yeri Türkiye’de keşfedilmemiş yerler listenizin başına ekleyerek henüz çok kimse tarafından görülmemiş bu güzelliklere şahitlik eden insanlar arasına girebilirsiniz. Köy 40 kilometrelik bir bölgede bulunuyor ve Faralya’da Roma ve Likya kalıntılarına rastlamanız tarihte bir yolculuk yapmanız mümkün. Tarihi güzelliklerin yanı sıra doğal güzellikler ile baş başa kalabilir ve Kelebekler Vadisi gibi birçok doğa harikasını da bu gezi sayesinde görebilirsiniz.  

türkiye'de keşfedilmemiş yerler

Zonguldak’ta Bir Müze ve Tatil Köyü: Arboretum

Arboretum’un kelime anlamı ağaç parkıdır. Aslında Arboretum, bir çeşit botanik bahçe ve pek çok odunsu bitkinin bulunduğu bir alan olarak tanımlanabilir. Türkiye’de keşfedilmemiş yerler listenize bu alana ekleyebilir ve huzurlu kafanızı dinleyebileceğiniz bir tatile çıkabilirsiniz. Ayrıca bu alan ağaç, ağaççık ve çalı gibi bitkilerin var olduğu bir müze olarak kullanılmasının yanında bazı araştırmalarda ve bilimsel alanda da kullanılmaktadır. Genel olarak müze olarak kullanılan Arboretum size mükemmel bir deneyim sunacak. Şu anda Türkiye sınırları içerisinde sayısı çok fazla olmayan Arboretum’lar farklı bir tatil deneyimi yaşamak için güzel bir tercih. Arboretum gezisi yalnızca müze gezmek için değil sakin bir tatil için de tercih edilebilir.

türkiye'de keşfedilmemiş yerler

Agamemnon Askerler Tarafından Kurulan Şehir: Pygela

Kuşadası’nın 3 kilometre kuzeyinde küçük bir yerleşim yeri olan Pygela, kurulanan ilk sağlık şehri olarak biliniyor. Argos Kralı Agamemnon seneler süren Truva Savaşı esnasında yorgun düşen askerlerini dinlendirilmesi ve savaş gemilerini onarılması için Pygela kentini kurdurmuştur. Bu kentin hemen yakınında bulunan şifalı sular aracılığı ile askerlerin bozulan sağlıklarını ve yıpranan morallerini düzeltebilmek mümkün olmuştur. Türkiye’de keşfedilmemiş yerler listenize eklemeniz gereken bu şehir, alışılagelmiş tatillerden sıkıldıysanız kesinlikle tercih etmeniz gereken bir yer. Sakin ve huzurlu bir tatil için rotanızı bu şehre çevirebilirsiniz.

türkiye'de keşfedilmemiş yerler

Türkiye’de Keşfedilmemiş Yerler ile Tatilinizi Değerlendirin!

Güzelliği ile Sizi Büyüleyecek: Gölyanı Yaylası

Giresun’da bulunan Gölyanı Yaylası Trabzon Uzungöl’ün en büyük rakibi. Ayrıca Giresun’da kesin korunacak hassas alan olarak ilan ve tescil edilen bu yayla Giresun’un bakir kalmış doğal güzellikleri arasında bulunuyor ve misafirlerini kendine hayran bırakır. Bölgede yaşayan sakinler Gölyanı Yaylası turizme açılırken kesinlikle doğallığına zarar gelmemesi için ellerinden gelen her şeyi yapmışlar. Yani Türkiye’de keşfedilmemiş yerler listenize eklediğiniz Gölyanı Yaylası’na tatil için gittiğinizde 4-5 katlı oteller ile karşılaşmanız mümkün değildir. Yaylanın güzelliğine zarar vermeyecek küçük bir işletme yapılarak bölgeye gelen ziyaretçilerin ihtiyaçlarının karşılanması amaçlanmıştır. Buraya bir tatil düzenleyerek Karadeniz’in saklı cenneti Gölyanı’nda güzelce dinlenebilirsiniz.

türkiye'de keşfedilmemiş yerler

Gün Batımının En Güzel Olduğu Yer: Ortakent

Bodrum yarımadasının batısında yer alan bu eski köy doğal güzelliğinden hiçbir şey kaybetmemiş. Ortakent Beldesi yeşilliklerin arasından uzanan ince bir yol sonunda denize ulaşabileceğiniz güzel bir yer. Ortakent Beldesinin batısında yer alan şimdiki adı ise Camel Beach olan Kargı Koyu size sanki sonsuz bir kumsalda yürüyormuşsunuz gibi hissettirecek doğal bir plaja sahip. Kargı Koyu, Türkiye’de keşfedilmemiş yerler listenize aldığınız Ortakent’in görülebilecek en güzel yeri diyebiliriz. Ayrıca bu koy Camel Beach adını eskiden beri kumsalda yatan ve otlayan develerden alıyor. Üstelik bu kumsalda dünyanın pek az yerinde rast gelebileceğiniz zambakları görmeniz de mümkün. Bu yarımadaya gelme sebeplerinizden biri ise gün batımını izlemek olmalı.

türkiye'de keşfedilmemiş yerler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri