Keşfet

Türkiye’de Yapılacak En İyi Aktiviteler Rehberi

Türkiye Aktivite Rehberi

Gezdiğiniz bölgeleri daha unutulmaz hale getirmek için Türkiye’de yapılacak en iyi aktiviteler konusuna bakmalı ve planınıza bu etkinlikleri de dahil etmelisiniz.

Türkiye’de Yapılacak En İyi Aktiviteler

1- Mavi Yolculuk Yapın
Üç tarafı denizler ile çevrili olan ülkemizin özellikle Akdeniz ve Ege kıyılarında birbirinden güzel bakir koylar bulunuyor. Türkiye’de yapılacak aktiviteler arasında da bu rotalara göre şekillenen Mavi Yolculuk bulunuyor. Başta Datça, Marmaris, Kaş, Bodrum ve Bozburun çevresi olmak üzere araç ile ulaşımın mümkün olmadığı ya da çok zor olduğu koylara bu seyahatler düzenleniyor ve Mavi Yolculuk sayesinde birbirinden güzel bu bakir koylarda mavinin bin bir tonu gözlerinizin önüne seriliyor. İsteğinize göre bu seyahati turlar aracılığı ile gerçekleştirebileceğiniz gibi kendinize özel kiraladığınız yatlarla da gerçekleştirebilir ve unutulmaz bir deneyim yaşayabilirsiniz.

Türkiye’de yapılacak en iyi aktiviteler

2- Çıldır Gölü’nde Balık Tutun ve Atlı Kızak Gezisi Yapın
Son yıllarda özellikle kış mevsiminin popüler rotası haline gelen Çıldır Gölü, Doğu Ekspresi ile gerçekleştirilen Kars-Erzurum gezilerinin vazgeçilmezlerinden. Türkiye’de yapılacak en iyi aktiviteler arasında yer alan Çıldır Gölü’nde balık tutma ve atlı kızak gezisi yapma çok kişinin ilgisini çekiyor. Şöyle bir ayrıcalığı da var ki hem Doğu Ekspresi ile güzel bir yolculuğun ardından yapıyorsunuz hem de buz tutmuş bir gölün üzerinde atlı kızaklar ile geziyorsunuz. İki farklı güzelliği birden sizlere yaşatan Çıldır Gölü’nde özellikle ocak ayında balık tutmak da son zamanlar da oldukça popülerleşti. Ayrıca kış aylarında -30 dereceyi bulan Kars’ta buz tutmuş bir gölün üzerinde kızak gezisi yaparken sıcak çayınızı yudumlama keyfini yaşamalısınız.

Türkiye’de yapılacak en iyi aktiviteler

3- Doğu Ekspresi
Hemen üstte bahsettiğimiz Çıldır Gölü’ne ulaşmak için elbette pek çok yol var fakat en keyifli ve unutulmaz olanı ise Doğu Ekspresi ile yolculuk yapmak olacak. Türkiye’de yapılacak en iyi aktiviteler listesine adını son zamanlarda popülerleşerek yazdıran doğu Ekspresi güzergahı dünyanın en iyi 10 demiryolu rotaları arasında yerini aldı bile. Ayrıca Doğu Ekspresi seferleri için yer bulabilmek de son zamanlarda oldukça zorlaştı. Elinizi çabuk tutmalı ve planınızı önceden yapmalısınız. 1 gün süren yolculuk boyunca sırası ile Ankara, Kırıkkale, Kayseri Sivas, Erzincan, Erzurum ve Kars illerinden geçeceksiniz.

Türkiye’de yapılacak en iyi aktiviteler

Türkiye Sınırları İçerisinde Yapılabilecek Aktivitelerle Anı Biriktirin!

4- Kekova’da Tekne Turu
Şehrin kalabalığından ve boğuculuğundan uzaklaşarak kendinizi denize, doğaya ve tarihe bırakacağınız bir tekne turu için yönünüze Kekova’ya çevirmelisiniz. Türkiye’de yapılacak en iyi aktiviteler arasında yer alan ve sizi bütün stresinizden arındıracak olan bu tekne turu Üçağız’da Theimussa, Kaleköy’de en küçük tiyatronun yer aldığı sineme ve kalıntılarının üzerinden geçeceğiniz Batık Kent’e şahitlik etme imkânı sunarken sizlere Hamidiye ve Tersane gibi koylarda yüzmeye doyamayacağınız anlar yaşatmayı hedefliyor. Tarihi kalıntıları, doğanın güzelliklerini ve denizin keyfini çıkarabileceğini bu tekne turu kafanızı dinlemek ve güzel bir tatil yapma için ideal bir seçenek gibi duruyor.

Türkiye’de yapılacak en iyi aktiviteler

5- Kapadokya’da Balon Keyfi
Tarihi ve kültürü ile çok önemli olmasına rağmen Kapadokya’yı cazip kılan en önemli faktörlerin başında doğal oluşumlar geliyor. Artık Kapadokya ile özdeşleşmiş olan peri bacaları bu oluşumların en bilinenleri arasında. İşte bu doğal oluşumları özellikle gün doğumunda kuş bakışı görebilmek için balon mükemmel bir fikir. Türkiye’de yapılacak en iyi aktiviteler arasında adını altın harfler ile yazdıran bu aktivite için Kapadokya’da birçok balon firması bulunuyor. Sabahın erken saatlerinde sizi otelinizden alıyorlar ve balon kalkış noktasına kadar size eşlik ediyorlar. Bütün hazırlıkların tamamlanmasının ardından ise size rüya gibi anlar yaşatacak 1 saat başlıyor. Şunu da belirtmek gerekir ki meteorolojiden hava şartının elverişli olduğuna dair onay alındıktan sonra uçuşlar başlıyor.

kapadokya

Bu yazımızda dikkatinizi çekebilir: Yunak Evleri Dünyanın En İyi 12 Oteli Arasında Yer Aldı!

İlginizi çekebilir: Gece Hayatıyla Ünlü Tatil Yerleri Sizleri Bekliyor!

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri