Keşfet

Ücretsiz Müzekart GNS – Başvuru Nasıl Yapılır? Kimler Faydalanabilir?

Ücretsiz Müzekartı

Gençlik ve Spor Bakanı Osman Aşkın Bak, tüm 18-25 yaş arası bütün gençlere sunulan müze gezileri için ‘Müzekart GNS’ kart hizmetini duyurdu.  “Gençlik ve Spor Bakanı Dr. Osman Aşkın Bak, 18-25 yaş arası gençlere özel olarak yeniden başlatılan “Müzekart GNS” projesi kapsamında, ücretsiz müze ve ören yerlerine giriş imkanı sağlanacağını duyurdu.”  

Gençlere Özel: 18-25 Yaş Arası Gençlere Ücretsiz Müzekart Hizmeti

Bakan Bak, 18-25 yaş arası gençlerin ücretsiz Müzekart edinebilecekleri “Müzekart GNS” projesinin başladığını sosyal medya hesabından duyurdu. Bakan Bak, “Gençler, bu yıl da Müzekart GNS ücretsiz olarak hizmetinizde. Genç Ne Sever Platformumuzla hayallerinizi gerçekleştirmeye devam ediyoruz” paylaşımını yaptı. Artık 18-25 yaş arasındaki bütün gençler bu muazzam yenilik olan Müzekart GNS uygulamasından yararlanabilecek. 

Gençlerin İlgisi Büyük: Ücretsiz Müzekart Projesinden 325 Bin Genç Faydalandı

Gençlik ve Spor Bakanlığı ile Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından yürütülen proje, “Genç Ne Sever” Platformu kapsamında geçen yıl hayata geçirildi ve 1 Temmuz 2022 – 1 Ekim 2022 tarihleri arasında uygulandı. Bu süre zarfında projeden 325 bin genç faydalandı. Bu yıl da 13 Temmuz 2023 – 13 Ekim 2023 tarihleri arasında tekrar uygulanacak olan projeden yararlanmak isteyen 18-25 yaş arası gençler, www.muzekartgns.com adresinden başvuru yaparak kartlarını oluşturabilecekler. Bu kartlar sayesinde ülke genelindeki 300’den fazla müze ve ören yerini ücretsiz ziyaret etme imkanına sahip olacaklar. 

Daha fazla gezi ve seyahat haberleri için takipte kalmayı unutmayınız. Ayrıca Gezilinki Youtube kanalımızı takip edebilir daha fazla gezi rotaları hakkında bilgi edinebilirsiniz. Bu yazımızda ilginizi çekebilir: Müzekart Nedir? Nereden Alınır? 

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri