Piknik Yerleri

Yıldız Parkı: Beşiktaş’ın Tarihi Parkında Piknik

Yıldız Korusu

Yıldız Parkı Hakkında

İstanbul’un merkezinde yer alan en büyük korulardan bir tanesi Yıldız Parkı olarak biliniyor. Şehrin gürültüsünden ve kalabalığından kaçıp piknik yerleri arayanların listelerinde kesinlikle ilk sırayı hak eden mesire alanı doğa ile iç içe huzurlu saatler geçirmenizi sağlıyor. Park, Lale Devri’nde eğlence merkezi, Cumhuriyet Dönemi’nde gazino ve Çırağan Sarayı’nın da arka bahçesi olarak kullanılmış. Günümüze gelene kadar pek çok işlev gören bu park şimdilerde piknik alanları arayanların ilk tercihi.

yıldız parkı mesire alanı

Yıldız Parkı Mesire Alanında Piknik Yapmak

Istanbul’un en çok ziyaretçi ağırlayan alanlarından bir tanesi olan Yıldız Parkı içerisinde birçok işletme bulunduruyor. Yıldız Parkı Mesire Alanı özellikle fotoğraf çekmek için tam bir cennet. Piknik yaptığınız her anı bu doğa harikası alanda ölümsüzleştirebilirsiniz. Yeşilin bin bir tonunu barındıran bu mesire alanı özellikle hafta sonu şehrin kalabalığından uzaklaşmak ve güzel bir piknik yapmak için ideal bir alan. Park, İstanbul’un merkezinde bulunduğu halde doğasını korumuş nadir alanlardan bir tanesi olarak karşımıza çıkıyor. Ziyaretçilerine hem tarihi hem de doğal güzellikleri bir arada görme fırsatı sunan bu parkın 7’den 70’e birçok ziyaretçisi var. Şehir hayatından uzaklaşmak isteyen herkes hem tarihe tanıklık etmek hem de temiz hava eşliğinde ruhunu dinlendirmek için Yıldız Parkını tercih ediyor.

Yıldız Parkı Mesire Alanı ve Yapılacak Aktiviteler

Park, hangi mevsim giderseniz gidin hep rengârenk. Her mevsim özel çiçekler dikilen bu park özellikle lale zamanı olarak bilinen nisan ve mayıs aylarında tam bir görsel şölen oluşmasını sağlıyor. Özellikle piknik yaparken etrafı keşfe çıkmak isterseniz Yıldız Parkı size uzun doğa yürüyüşlere yapabilme imkânı tanıyor. Özellikle engebeli arazi yapısı sayesinde gerçek anlamda bir yürüyüş yaptığınızı hissediyorsunuz ve siz bu yürüyüşü yaparken eğer şanslıysanız ve doğru zamansa tavşan ve sincaplar da size bu yürüyüşte eşlik ediyor. Bunun yanı sıra size eşlik eden birbirinden farklı kuş türlerini de göreceksiniz.

yıldız parkı mesire alanı

Yıldız Parkı’na Ulaşım

İstanbul’un Beşiktaş ilçesinde yer alan ve hem özel aracınızla hem de toplu taşıma araçları ile ulaşım sağlayabileceğiniz mesire alanı için iki farklı giriş bulunuyor. Bu girişler alt giriş ve üst giriş olarak sınıflandırılıyor. Beşiktaş ilçesine ulaştıktan sonra iki girişi de tercih edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri