AntalyaFestivaller

10. Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali

Uluslararası Manavgat Motosiklet Şenliği

Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali amacı, kurallarına uygun bir şekilde yapılan motosiklet sporunun tehlikeli olmadığını insanlara göstermektir.

En İyi Motosiklet Festivali Başlıyor

En İyi Motosiklet Festivalleri kapsamında birinci sırada yer alan Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali, aynı zamanda Türkiye’nin en çok katılımcıya sahip festivallerinden bir tanesi. Gezi haberleri tarafından yapılan açıklama da 2010 yılında ilk defa yapılan festivalin, katılımcı sayısının her yıl daha da arttırmakta olduğu belirtildi. Ülke genelinde en iyi olan festivale Türkiye’nin her yerinden motosiklet kulüpleri de çok fazla ilgi göstermektedir.

manavgat motosiklet festivali

Etkinlik Rehberi kapsamında festivalin yapılacağı alanda, motosiklet ve aksesuar stanndları, yeme – içme standları, ücretsiz çadır kurma alanı, duş ve wc hizmetleri bulunmakta olduğu ifade edildi. Gün içi etkinlikleri, yarışma ve gösteriler ile ünlü sanatçı konserleri de Festival etkinlikleri içindedir.

Manavgat Motosiklet Festivali, Motosiklet Tutkunlarına Kamp İmkanı Sunuyor

Dünya genelinde ünlü olan Manavgat Irmağı ve Akdeniz’in kesişme noktasında düzenlenecek olan festivalde, çadır tutkunları da buluşacaktır. Motosiklet Festivali, motosiklet tutkusunun yanı sıra kum, deniz, güneş üçlüsüyle de tartışmasız ilgi odağı olmaktadır.

Manavgat Belediye Başkanı, Şükrü Sözen, her yıl yabancı ve yerli binlerce motosiklet tutkunlarının festival kapsamında Manavgat’ta ağırlandığını söyledi. Manavgat Belediye Başkanı Sözen, motor tutkunlarının yanında yurt dışı ve yurt içinden çok sayıda motosiklet kulübünün de festivale katıldığını da kaydetti.

Festival haberleri kapsamında, motosiklet tutkunlarının Manavgat’ın doğal güzellikleri içinde bulunan festival alanında kamp yapabildiklerinin de altı çizildi. Motosiklet Festivali çerçevesi içinde motosiklet kortejleri, yarışmalar, konserler ve çeşitli partiler festivale renk katacaktır.

manavgat motosiklet festivali

En temel amacı motosiklet kullanımının tehlikeli olmadığını insanlara göstermek olan Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali, gençlik, kadına şiddet, doğa ve teknoloji gibi konu başlıklarını da ele alarak festival katılımcılarında farkındalık oluşturmayı da hedeflemektedir.

Uluslararası Motosiklet Festivali Müzik Konserleri ile Coşuyor

Antalya’nın Manavgat ilçesinde bu yıl 10.’su düzenlenecek olan Motosiklet Festivali, tahmini 23 Haziran 2020 tarihinde başlayacak ve tahmini 27 Haziran 2021 tarihinde de bitecektir.

Uluslararası Manavgat Motosiklet Festivali, 7. Festivalin ardından uluslararası platformda düzenlenmeye başlanmıştır. Gezi magazin tarafından yapılan açıklamadaÜnlü sanatçı ve müzik gruplarının vereceği konserlerle festival katılımcılarının müziğe doyacağı ve bolca eğlenecekleri ifade edildi.

Motosiklet tutkunlarının özel sürüşler yapacağı festivale yoğun bir katılım beklenmektedir. Festivalin Antalya turizmine ve motosiklet camiasına katkı sağlayacağı da belirtilmiştir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Köyceğiz Motosiklet Festivali 2021 Ne Zaman?

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu