Keşfet

Çocuklu Ailelere Müjde! 3 Bin 571 TL Ödenecek! Başvuran Alıyor

SED yardımları

2023 Sosyal ve Ekonomik Destek (SED) yardımlarının artırılması, ihtiyaç sahibi aileler ve özellikle çocuklu aileler için sevindirici bir haber olmuştur. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş tarafından yapılan açıklamada, SED yardımlarının memur maaşlarındaki yüzde 17,55 oranında artırıldığı belirtilmiştir.

Buna göre, her çocuk için sağlanan ekonomik destek miktarı ortalama olarak 3.038 TL’den 3.571 TL’ye yükselmiştir. Koruyucu ailelere verilen yardımlar çocuk başına aylık 3.644 TL ile 4.853 TL arasında değişmektedir. Bu güncelleme ile binlerce aile ve çocuk, temel ihtiyaçlarını daha kolay bir şekilde karşılayabileceklerdir.

Aile Ve Sosyal Hizmetler Bakanı Açıklama Yaptı

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Mahinur Özdemir Göktaş, SED yardımlarının, çocukların aileleriyle birlikte geleceğe hazırlanmalarını desteklemek ve ekonomik sıkıntılar nedeniyle ailelerden kopmalarını önlemek amacıyla verildiğini ifade etmiştir. Bakan Göktaş, çocuk politikalarının temelinde aile bütünlüğünün korunması ve çocukların sağlıklı bir şekilde aile ortamında yetiştirilmesinin olduğunu vurgulamıştır.

SED yardımlarına başvurular, e-Devlet üzerinden kolayca yapılabilmektedir. Başvuru süreci oldukça pratik ve hızlı bir şekilde tamamlanabilir. Başvurusunu tamamlayan aileler, SED yardımı ödemelerini PTT şubelerinden nakit olarak çekebilecektir. Ödemeler her ay düzenli olarak yapılmakta olup, ödeme tarihleri e-Devlet üzerinden duyurulmaktadır.

Yardımların Fiyatları Ayrı Belirleniyor

SED yardımları, memur maaşlarındaki zam oranına göre artırılmaktadır. Bu sayede ailelerin daha fazla destek alması hedeflenmektedir. Yardımların belirlenen kriterlere göre değerlendirilmesi, adil ve ihtiyaçlara uygun bir şekilde dağıtılmasına önem verilmektedir.

SED yardımları süreli veya geçici olarak nakdi olarak yapılmaktadır. Yardımın süreli olması için öncelikle 1 yıllık bir onay alınması gerekmektedir. Bu süre daha sonra 2 yıllık olarak uzatılabilmektedir. Geçici ekonomik destek, yılda bir veya en fazla iki defa ödenmektedir.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, SED yardımları sayesinde ihtiyaç sahibi ailelere destek olmayı ve çocukların sağlıklı bir şekilde büyümelerini sağlamayı hedeflemektedir. Bu destekler, aile birliğinin korunmasına ve çocukların geleceğe hazırlanmasına katkı sağlayarak toplumun refah düzeyini artırmaktadır. Tuzla ve Türkiye genelinde binlerce aile, SED yardımlarının artırılmasıyla daha umutlu bir geleceğe adım atmaktadır.

Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: 24-28 Temmuz Tüm Ödemeler Yapılıyor! Açıklama GeldiTuğçe Kandemir Yozgat Sarıkaya Konseri Ücretsiz – Tuğçe Kandemir Yozgat’a Geliyor

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri