Keşfet

Engellilere Özel Tatil Yerleri

Engellilere özel tatil yerleri, engelli bireylerin engellerini ortadan kaldırabilecek, hayat kalitelerini maksimuma çıkartabilecek pek çok uygulama ve hizmet sunuyor. Bu uygulamalar ile engelli bireylerin hayatın içerisine karışmaları ve toplum içerisinde yeri olduklarını hissetmeleri amaçlanmaktadır.

Gerçekleştirilen uygulamalarda ve hizmetlerde temel amaç engelli bireylere, engelli olduklarını hissettirmeyecek bir düzen sunabilmektir. Pek çok alanda karşımıza çıkan engelli bireylere özel  uygulamalar, turizm sektöründe de karşımıza çıkmaktadır. Günümüzde engelli bireylere hizmet veren tesis sayısı hızla artmaktadır.

Engelli Bireylere Özel Oteller

Engelli tatil yerleri, engelli bireylerin hayatın içerisine daha aktif bir şekilde karışmasına ve hak ettikleri tatil imkânının sağlanmasına destek olabilecek en güzel uygulamalardan biridir. Her geçen gün gelişimini hızla sürdüren turizm sektörü her yaş grubuna ve her kitleye hitap edebilmek adına vizyonunu her gün daha da çok geliştirmektedir.

Engellilere özel tatil yerleri

Tatil yapabileceğiniz otellerde çocuklara, yaşlılara, engelli bireylere yönelik çeşitli hizmet ve uygulamalar mevcuttur. Bu uygulamalar otel içerisinde geçirilecek zamanın daha keyifli ve daha unutulmaz olmasını sağlamaktadır. Ülkemizde de engelli bireylere yönelik pek çok otel yer almaktadır. Bunlardan bazıları 5 yıldızlı bazıları 4 yıldızlı bazıları butik Otel bazıları ise apart oteldir. Her bütçeye uygun tatil seçenekleri ile engelli bireylere engelsiz ve eşsiz bir tatil fırsatı sunulmaktadır.

Engelli Otelleri Nasıl Olmalı?

Engelli otellerinde temel amaç, engelli bireylere kendilerini engelli hissetmeyecekleri şekilde bir mimari sunmaktır. Pek çok otel engelli bireylere özel yapılanmalarla karşımıza çıkmaktadır. Engelli dostu olarak da tanımlayabileceğimiz otellerin birçok yerinde tekerlekli sandalyeleri rahatlıkla kullanılabileceği rampalar görebilirsiniz. Aynı şekilde, tekerlekli sandalye kullanımının  kısıtlanmaması için otel içerisinde yer almakta olan pek çok alan alanları eşiksiz olarak düzenlenmektedir.

Türkiye Engelli Otelleri

Engelli tatil yerleri arasında engellilere özel Avrupa genelindeki en büyük ve kapsamlı otel olan Türkiye Engelliler Merkezi engelli turizminde öne çıkan otellerden biridir. Marmaris’te yer almakta olan ve engelli bireylerin özgürce tatil yapabilmesine imkân sağlayan Avrupa’nın en büyük oteli Türkiye Engelliler Merkezi şu an aktif durumdadır.

Engellilere özel tatil yerleri

Otel içerisindeki temel amaç engelli bireylerin hizmet kalitesini artırmak onlara engelsiz bir tatil imkânı sunmaktadır. Otelde yer alan havuza engelli bireylerin girmesini sağlayan havuz asansörü, odalarda bulunan acil çağrı butonları, engelli bireylere özel tuvaletler ve daha birçok niteliğiyle Türkiye Engelliler Merkezi, engelli bireylerin güvenle tatil yapabileceği nadide tatil merkezlerinden biridir.

Bu  Yazıda Dikkatinizi Çekebilir: Engelliler İçin Gezi Turları

İlgili Makaleler

Başa dön tuşu