Keşfet

Korsan Adası Tema Park Nasıl Gidilir, Giriş Ücretleri Neler?

Korsan Adası Tema Park Nerede?

Korsan Adası Tema Park Nerede? Nasıl Gidilir?

Korsan Tema Park, İstanbul’da ün yapmış bir tema parktır. Dünyanın ilk 9 fonksiyonlu marina ve yaşam merkezi olma özelliğini de taşımaktadır. Korsan Adası Tema Park, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Tuzla içerisindeki Viaport Marina bünyesinde yer alır. Konum olarak; İstanbul, Kocaeli, Bursa, Yalova ve Adapazarı’nın birleştiği noktada bulunması bakımından bu alanlardan çokça ziyaretçi almaktadır. Her yaştan ziyaretçiyi ağırlayan ViaSea Tema Park, dünyanın en ünlü roller coasterlarından biri olan Red Fire’ı da bünyesinde barındırırken bunun dışında daha farklı olmak üzere toplam 30’dan fazla ayrı eğlence ünitesine sahip!

Tamamı deniz üzerine kurulu olan kompleksin önceki adı ise ViaSea Tema Park’tır. Adrenalin tutkunlarını büyük çocuk demeden etkileyebilecek donanıma sahip bir eğlence merkezi olan Korsan Adası Tema Park, Türkiye içerisindeki en büyük tema parklardan bir tanesidir. Parka giriş için belli başlı kurallar mevcut. Yakın geçmişte ameliyat olmuş bireyler, hamileler, kalp problemi olanlar, boyun veya omurga problemleri yaşayan bireyler ve engelliler maalesef parkın içerisindeki ünitelerden ve hizmetlerden yararlanamıyorlar. Dışarıdan yiyecek içecek getirmek yasak ve aynı zamanda parkın içerisinde tütün ve tütün ürünleri kullanımını yasaklayan bir kural da mevcut.

korsan adası tema park

Tuzla’daki Korsan Adası’na gitmek isterseniz Kadıköy-Kartal metro hattının geçtiği durağı kullanabilirsiniz. Daha sonra durakta 130 numaralı Kadıköy-Tuzla İETT otobüsü ile Tema Park’a rahatlıkla ulaşım sağlanabilir. Deniz yoluyla İDO tarafından düzenlenen seferlerle Bostancı-Kartal ve Yalova iskelelerinden Tuzla İDO iskelesine ulaşabilir, buradan da Tema Park’a gidebilirsiniz.

Özel aracınızla Korsan Adası’na ulaşımı sağlayacaksanız ise E-5 karayolunun Tuzla Piyade Okulu kavşağından veya Tuzla İçmeler kavşağından çıkış yapmanız gerekecek. İçinde bulunduğu alışveriş merkezinin tabelalarını göreceksiniz. Tabelaları takip ettikten sonra aracınızı AVM otoparkına veya dışarı bırakabilirsiniz.

ViaSea Tema Park Giriş Ücreti

Korsan Adası yani ViaSea Tema Park giriş ücretleri, sezonlara göre değişiklik gösterebiliyor. Bu sebeple tam anlamıyla güncel bir fiyat veremiyoruz. Örneğin bazen yetişkin fiyatlarını, belli dönemlerde kampanyalar yaparak öğrenci giriş fiyatlarıyla aynı yapabiliyorlar. Korsan Adası Tema Park’ın resmi sitesindeki iletişim adresinden fiyatlarla ilgili son bilgiyi alabilirsiniz. Ancak güncel verilere göre öğrenci girişi 69 TL gibi bir fiyata sahip.

viasea tema park

Korsan Adası Tema Park’ı içerisinde Red Fire, Orka, Atlı Karınca, Kanguru, Robocop, Mico Gondol, Torpido, Family Coaster, Dönence, Sky Bike gibi eğlence üniteleri bulunurken aynı zamanda Timsah Park, Aslan Park, Akvaryum, Sinema Salonu, Bowling Salonu gibi farklı aktiviteleri yapabileceğiniz alanlar bulunuyor.

Açılış Kapanış Saatleri

Tema Park’ın güncel ziyaret saatleri, resmi sitesinde şu şekildedir:

  • Tema Park – Korsan Adası: 12.00-21.00/Hafta Sonu: 12.00-22.00
  • Aslan Park: 10.00-19.00/Hafta Sonu: 10.00-20.00
  • ViaSea Akvaryum – Timsah Park: 10.00-19.00/Hafta Sonu: 10.00-19.00
  • Dönme Dolap: 14.00-22.00/Hafta Sonu: 14.00-22.00
  • Bowling – Game Center: 14.00-22.00/Hafta Sonu: 14.00-22.00
  • Sinema Salonu: Kapalı
  • Hediyelik Eşya Mağazası: 12.00-21.00/Hafta Sonu: 12.00-22.00
  • Viaport Marina: Pazar-Pazartesi-Salı-Çarşamba-Perşembe 10.00-22.00/Cuma-Cumartesi:10.00-23.00
  • Marina Aquapark Waterland: Kapalı

Şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz!

tema park

Ayrıca ilginizi çekebilir: Türkiye’de Görülmesi Gereken Milli Parklar

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri