Keşfet

Kuruluş Osman Dizisinin Her Sezon Finali Dikkat Çekerken 4.Sezon Finalinde Bu Detay Da Kaçmadı

Kuruluş Osman Final

Kuruluş Osman Dizisi; Finaliyle büyük bir başarı elde etti. 130. bölümüyle reytinglerde tüm grupların en çok izlenen dizisi oldu ve sosyal medyada da büyük ses getirdi. OsmanlıBeyliği etiketiyle sosyal medyada yoğun bir şekilde konuşuldu.

130 bölümde Osman Bey’in Osmanlı Beyliğini resmen ilan etmesi büyük bir olay olarak dikkat çekti. Osman Bey, alpları ve beyleriyle birlikte Bafeus Muharebesi’nde Bizans güçlerini mağlup etti ve zaferin ardından Koyunhisar Kalesi’ni fethetti.

Kuruluş Osman 4.Sezon Finali İçerisinde Çok Derin Sahneleri Seyircilere Sundu

Fetihten sonra Osman Bey, Koyunhisar halkını toplayarak önemli bir konuşma gerçekleştirdi. Bundan sonra Bizans’la yapılan ticaretlerde vergi ödenmeyeceğini ve kervanların kendisi tarafından korunacağını açıkladı. Aynı zamanda hoşgörülü ve birleştirici bir tavır sergileyerek dil, din ve millet farkı gözetmeksizin herkesin eşit olduğunu ve sorun yaşandığında kendisine ulaşılabileceğini vurguladı.

Osman Bey, kendi ahalisini Söğüt Han’da bir araya getirerek Dursun Fakıh’ın okuduğu hutbeyle artık hür ve müstakil bir beylik olduklarını ilan etti. Boran Alp, Köprühisar’la, Konur Alp, Koyunhisar’la ve Cerkutay’ı ise İtburnu Mevkii ile görevlendirdi ve diğer tüm beyleri tek bir sancak altında birleşmelerini söyleyerek Kayı Bayrağı verdi.

Kuruluş Osman Dizisi Sezon Finali İçerisinde Herkesi Şok etmeyi Başardı

Bayındır Bey, artık Çavundur’un Bayındır’ı değil, Kayı’nın Bayındır’ı olduğunu ifade etti. Osman Bey’in beyliği, Boran Alp’in söylediği Devlet Ki marşıyla kutlandı.

Mehmet Bozdağ’ın yapımcılığını üstlendiği, Ahmet Yılmaz’ın yönettiği ve Burak Özçivit’in başrolünde yer aldığı bu başarılı dizi, yeni sezonda da çarşamba akşamlarında ATV ekranlarında izleyicilerle buluşmaya devam edecek. Kuruluş Osman, tarihi ve dramatik içeriğiyle televizyon dünyasında adından sıkça söz ettiren bir yapım olmaya devam ediyor.

Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımız ilginizi çekebilir: Kızılcık Şerbeti Dizisinden Ayrılık Haberi! Seyirci Gitmesin İstiyor

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri