Termal Tatiller

Kütahya Termal Tatil & Emet Yenice Kaplıcaları

Kütahya Termal Tesisleri

İçinde 7 termal turizm merkezi barındıran Kütahya’nın bu merkezlerinden birisi de Emet Yenice Kaplıcaları. Bu kaplıcalar birçok hastalığa iyi gelmektedir. Kütahya, kaplıca tatili yapmak için dört mevsim uygun bir ildir.

Kütahya’da Kaplıca Tatili & Emet Yenice Kaplıcaları

Tam bir kaplıca cenneti olan Kütahya’nın birçok bölgesinde gidebileceğiniz kaplıcalar mevcut. Emet Yenice Kaplıcaları, Ilıca Harlek Kaplıcaları, Simav’ da bulunan kaplıcalar, Gediz Kaplıcaları… gidebileceğiniz kaplıcalar arasında yer alıyor. Bunların arasında Emet şifalı su kaynakları bakımından oldukça zengindir. Bu ilçede bulunan kaplıcalar Kütahya’ya yaklaşık 100 kilometre uzak olsa bile bu, insanlar için bir önem teşkil etmemekte ve özellikle burayı tercih etmektedirler. İlçede Emet Yenice Kaplıcaları yanında saymakla bitiremeyeceğiniz birçok kaplıca mevcut.

emet yenice kaplıcaları

Emet Yenice Kaplıcaları – Gitmek İsteyenlere Tavsiyeler

Bu ilçenin şifalı suları özellikle deri hastalıkları, kaşıntılar, sedef kireçlenme ve romatizma gibi hastalıklara iyi gelmektedir. Böyle şikayetleriniz varsa, Emet’i tercih etmelisiniz. Ayrıca vücudunuzda bulunan yaraların hızla kapanmasını da sağlıyor, bu şifalı sular. Bunun yanında ilçede konaklamayı düşünmüyorsanız günübirlik gelen ziyaretçiler için mevcut olan hamama kesinlikle gitmelisiniz. Bu hamama gittikten sonra kesinlikle rahatladığınızı fark edeceksiniz.

Kaplıca Tatili İçin Emet’e Ulaşım

Dolu dolu bir tatil geçirmek için kara yolunu kullanabileceğiniz gibi isterseniz hava yolunu da kullanabilirsiniz. Hava yolunu kullanırsanız, Kütahya zafer havalimanını tercih etmelisiniz. Havalimanı ve Emet arası yaklaşık 125 kilometre. Havalimanına geldikten sonra Emet Yenice Kaplıcası ile aranızda 1,5 saatlik bir mesafe kalıyor. Kaplıcalara ulaşmak ve aynı zamanda başka güzellikler de keşfedebilmek için hafta sonu düzenlenen Emet turlarını da tercih edebilirsiniz.

Ayrıca Kütahya’ya gelmişken bir diğer kaplıca olan Termal Tatil Yapmak İsteyenlere Yoncalı Kaplıcaları yazımıza göz atabilirsiniz.

Kütahya’da Kaplıcalara Gitmek ve Sosyal İmkanlar

Termal Turizmin başkenti olarak adlandırabileceğimiz Kütahya, farklı bölgelerinde barındırdığı kaplıcalarında birçok imkânı da bizlere sunuyor. Emet Yenice Kaplıcaları ve diğer kaplıcalar çevresinde birçok işletme barındırıyor. Bu işletmeler genellikle termal oteller oluyor. Bu otelleri hem konaklamak hem de kaplıcaların şifalı sularından yararlanmak için kullanabilirsiniz.

emet yenice kaplıcaları

Ayrıca Emet’in ün salmış Şifa Hamamı’na girmeden dönmemelisiniz. Bunların yanında Emet Bungalov evleriyle de ünlendi. İsterseniz tatiliniz bir gününü bu bungalov evlerde geçirebilirsiniz. Ayrıca bu civarda bulunan başka kaplıcalara da gidebilir ve o şifalı sulardan da yararlanabilmelisiniz. Kaplıcalar birbirlerine çok uzak değil ve Emet’te sayısız şifalı su var. Bu nedenle oraya kadar gitmişken hem birkaç yer daha gezebilmek hem de başka kaplıcalardan da yararlanmak adına bir gününüzü de bunun için planlamalısınız.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri