Termal Tatiller

Ömer Kaplıcası Termal Tatili ile Sağlıklı Tatil Fırsatı

Ömer Kaplıcası Nerede?

Ömer Kaplıcası, Gecek Kaplıcası yakınında bulunan mineraller bakımından zengin bir kaplıcadır. Termal tatil yapmak, sağlık bulmak için Ömer Kaplıcası ideal!

Ömer Kaplıcası Özellikleri

İlginizi çekebilir: Gecek Kaplıcası Sağlığınıza Katkı Sağlayacak Termal Tatil

Şehir merkezine 15 kilometre uzaklıkta yer alan kaplıca 125 yıllık termal havuzu ile birlikte özellikle de çocuk felci gibi rahatsızlıklara bir tedavi işlevi görür. Afyonkarahisar-Kütahya Karayolu üzerinde yer alan Ömer Kaplıcası, Gecek Kaplıcası’nın yakınlarındadır ve il merkezine olan uzaklığı da 15 kilometre şeklindedir. Şehir içerisinde bulunan minibüsler ile ulaşım söz konusudur.  Kaplıca suları mineral bakımından zengin bir içeriğe sahiptir ve gazlı su sınıflamasına dahi edilmektedir. İçeriğinde özellikle çok miktarda sodyum, demir, potasyum, magnezyum, kalsiyum gibi oldukça fazla yararlı mineraller bulunmaktadır. Bu mineraller insan sağlığı bakımından kritik bir öneme sahiptir. Kaplıca sularının sıcaklığı yaklaşık olarak elli derecedir.

ömer kaplıcası

Ömer Kaplıcasının Şifa Verdiği Rahatsızlıklar

Eklem hastalıkları, metabolizma bozuklukları, damar tıkanmaları, kısırlık gibi rahatsızlıklarda Ömer Kaplıcası sularının tedavi edici bir niteliği mevcuttur. Solunum yolunun açılmasını sağlaması ile neredeyse bütün solunum yolu hastalıkları için önem arz eden bir kaplıca suyu olarak nitelendirilmektedir. Kaplıca alanında villa, yataklı apart otel ve pek çok konaklama tesisi bulunmaktadır. Bu tesislerin pek çoğunda kullanımda bulunan banyo suyu, kaplıca sularından sağlanmaktadır. Bu sayede umumi havuzları kullanmayı tercih etmeyen kişiler de tedavilerini ev ortamında sürdürebilmektedirler. Bu anlamda Ömer kaplıca suyunun şifaları yanında çevresinde yer alan otellerde olimpik yüzme havuzu, çocuk havuzları, fitness center, eğlence mekânları gibi pek farklı alan bulunmaktadır.

Ömer Kaplıcasına Ulaşım

Afyonkarahisar ilinde bulunan kaplıca ve termal tatil merkezleri konum bakımından il merkezine fazlası ile yakın olduğu için senenin her döneminde kalabalık bir ortama sahiptir. Şifalı suları nedeniyle pek çok insanın sıklıkla ziyaret ettiği Ömer Kaplıcası, çeşitli hastalığa iyi gelmesi nedeni ile önemli bir yere sahiptir. Afyonkarahisar ili, jeotermal kaynaklar, ulaşım imkânları ve konaklama tesisleri bakımından oldukça elverişli bir konumda bulunmaktadır. Bu türden bir potansiyelin mevcut olması, doğal olarak il genelinde termal turizmin gelişmesine kaynaklık etmektedir. Kaplıca, tıpkı Gecek kaplıcası gibi Afyonkarahisar merkez ilçesinde ve Afyonkarahisar-Kütahya karayolu üstünde bulunmaktadır. Şehir merkezinden kaplıca istikametine giden servis kaldırılmaktadır.

ömer kaplıcası

Afyonkarahisar Merkezde Yer Alan Kaplıca: Ömer Kaplıcası

Ömer Kaplıcası bünyesinde sekiz kaynak çıkış noktası olmasına karşın bunlardan bir tanesi termal turizm için ideal fiziksel ve kimyasal niteliklere sahiptir. Diğer yedi kaynak Gecek kaplıcasında olduğu gibi jeotermal ısıtma amacı doğrultusunda kullanılmaktadır. Ömer kaplıcasından akan sıcak su, sodyum klorürlü, bikarbonatlı, hipertermal fonksiyonlara sahip olmasının yanında, litrede bir gramdan fazla karbondioksit barındırdığı için gazlı sular sınıfına girmektedir ve elli dört derece sıcaklığa sahiptir. Tüm bu özelliklerin yanında Ömer Kaplıcası hem ılıca hem de içme özelliğine sahiptir. Kaplıca, Afyonkarahisar merkezde yer aldığı için Afyonkarahisar kaplıcaları olarak ulaşım konusu da oldukça rahat bir şekilde gerçekleştirilmektedir.

Ömer Kaplıcasında Sunulan Hizmetler

Öncesinden anlaşma yapılan termal oteli telefon yoluyla arayarak servislerin konumunu ve saat kaçta kalkacağı gibi bilgileri öğrenmek mümkündür. Ömer Kaplıcası etrafında yer alan lüks otellerin sayısı oldukça fazladır. Kaplıcada konaklama hizmeti yanında yeme-içme hizmetleri ve termal kür hizmetleri sunulmaktadır. Ayrıca kadınlar ve erkekler için umumi hamama da yer verilir. Kaplıcaya ulaşımda özel araçlar vasıtası ya da Afyonkarahisar şehir merkezinden kalkan dolmuşlar ile sağlanabilmektedir. Ömer kaplıcasında kırk dokuz adet villa, belediye belgeli üç adet otel ve kırk beş apart otel dairesi bulunmaktadır. Ömer Kaplıcası içinde yer almayan fakat yakın çevresinde bulunan termal turistik tesislerin sayısı ise üç adet olarak belirtilmektedir.

ömer kaplıcası

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri