Termal Tatiller

Harlek Ilıcası & Kütahya Termal Tatil Merkezleri

Harlek Ilıcası Nerede?

7 kaynağı turizm merkezi olarak ilan edilen ve dört mevsimde rahatça gidilip kaplıca tatili yapılabilecek olan şehrin sınırları içerisinde yer alan merkezlerden biri, Harlek Ilıcası.

Kütahya Hakkında

Harlek Kaplıcaları ve Kütahya arası yaklaşık 25 kilometre. Hatta bu ilçenin bir de Harlek Efsanesi vardır. Ilıca olarak bilinen bölgede yıkanan Sarıkız, aniden bir ses duyar: Harlayarak mı geleyim, gürleyerek mi? Sarıkız bu sesi duymaya devam eder ama hiç anlam veremez. En son harla da gel der sarıkız ve kayaların içinden harıl harıl gelen sular Sarıkız’ ı alır götürür. Sonra zaman içinde harlayarak deyimi Harlek olarak söylenmeye başlar.

harlek ılıcası

Kütahya’da Kaplıca Tatili Yapılacak Yerler

Tam bir kaplıca cenneti olan Kütahya’da 7 tane olduğunu söylediğimiz turizm merkezleri kaplıca tatil, için güzel tercihlerdir. Harlek Kaplıcası Gediz Ilıca Kaplıcaları, Simav Eynal Kaplıcaları, Yoncalı Kaplıcaları ve Emet’te bulunan termal turizm merkezleri arasında bir seçim yapabilirsiniz.

Harlek Ilıcası’na Gideceklere Tavsiyeler

Doğa ile iç içe olan Ilıca Harlek kaplıcaları siz eşsiz fotoğraflar ve doğa manzaraları sunabilir. Kaplıcalardan faydalanırken bu ayrıntıları da göz önünde bulundurmaları ve bu manzaraları kaçırmamalısınız. Harlek Kaplıcası çevresinde kurulmuş birçok işletme ile sizin her türlü ihtiyacınızı karşılayabilmeye uğraşıyor. Bunların arasında bulunan sağlık merkezine mutlaka uğramalı ve oradaki tedavi yöntemlerinden yararlanmalısınız.

harlek ılıcası
Kütahya Termal Tatil & Emet Yenice Kaplıcaları

Harlek Kaplıcası Ulaşımı Nasıl Olur?

Kaplıcalara ulaşımı kara yolu ile sağlamanız mümkün. Bunun yanında Harlek Ilıcası hava yolu ile de ulaşabileceğiniz bir konumda. Uluslararası Bölgesel Zafer Havalimanı olarak bilinen ve Kütahya’nın Altıntaş ilçesinde bulunan bu havalimanı, kaplıcalara 65 kilometre uzakta. Ulaşım için kullanabileceğiniz bir yol daha var, hızlı tren. Harlek Ilıcası, Ankara-Eskişehir yüksek hızlı treni ile size 1,5 saatlik bir mesafede.

Kütahya’da Kaplıca Tatili ve Sosyal İmkân

Kütahya’nın farklı birçok bölgesinde bulunan kaplıcalar, çevresinde oteller, apartlar gibi konaklama ihtiyacınızı giderecek işletmeler bulunduruyor. Bunun yanında her türlü alışverişinizi de kalmayı tercih ettiğiniz bölgeden yapabilirsiniz veya yoldayken Kütahya’dan da temin edebilirsiniz. Harlek Ilıcası içerisinde birçok işletme barındırıyor ve bu işletmeler sayesinde temel ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Ayrıca doğanın içinde bulunan kaplıcaları da size temiz bir nefes aldıracak. Buraya kadar gelmişken güzel bir doğa yürüyüşü yapmadan dönmemelisiniz. Planınızı yaptıysanız dolu dolu bir kaplıca tatili sizi bekliyor. Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımızda ilginizi çekebilir: Bademli Ilıcası Nerede? En Güzel Termal Tatil Yerleri

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri