Mavi Tur

Marmaris Mavi Turu Nasıl Olmalı? Nereler Gezilmelidir?

Marmaris Gezilecek Yerler

Marmaris Mavi Turu yaparken dikkat edilmesi gerekenleri merak ediyorsanız artık etmenize gerek kalmadı. İşte Marmaris Mavi Tur Güzergahı!

Marmaris Mavi Turu Mutlaka Görülmesi Gereken Yerler

marmaris mavi turu

Marmaris: Marmaris, Muğla il sınırları içinde bulunur. Kendine has güzellikleri, tarihi dokusu, denizi ve doğasıyla yerli, yabancı gelen herkesi büyüler ve ilk fırsatta bir daha gelmek istemenize sebep olur. Marmaris Mavi turu yolculuğuna başlamadan önce plajlarını ve tarihi yapılarını mutlaka ziyaret etmelisiniz. Gidebilecek bir sürü yer olsa da zamanınız kısıtlıysa aralarında seçim yapmanız gerekecektir. İncekum plajı, Turgut şelalesinde doğanın tadını çıkarabilir, Marmaris Kalesi ve Eski Çarşı’da tarihi hissedebilirsiniz. Marmaris’i gezdikten sonra Marmaris mavi turu yolculuğumuz tam anlamıyla başlayabilir.

marmaris mavi turu

Turunç Koyu: Marmaris’e bağlı olan Turunç, geçimini balıkçılık ve turizmle sağlayan minik bir sahil beldesidir. Adını da bölgede muhteşem kokulu turunçlardan alıyor. Turunç, mavi bayraklı plajlarımızdan birisidir aynı zamanda. Burada yapması en keyifli aktiviteler dalış ve yürüyüş. Suyun berraklığı; sualtı mağara ve kayalıkların çokluğu sebebiyle birçok ziyaretçi dalış yapmak için gelir. Tertemiz havasıyla Palamut Tepesine yürüyüş yapmanızı da mutlaka öneririz. Demir atabileceğiniz iskeleler mevcut. İhtiyaçlarınızı rahatlıkla karşılayabileceğiniz tesis ve marketler de bulunmakta.

GeziLinki Bu Yerleri Görmenizi Öneriyor!

Arap Adası: Küçük, ıssız bir adadır. Diğer yerlerdeki insanlar, dolu mekânları burada göremezsiniz. Daha çok Taşlıca köyünden hayvanları otlatmaya gelen çobanlar ve yerel balıkçılar bulunur. Demir atmaya müsaittir. Yerinizi doğru seçmeniz gerekir çünkü rüzgârı serttir. Denizi oldukça temiz ve berraktır. Eğer kalabalıktan uzak kafa dinlemek isterseniz tam aradığınız yer burası olabilir.

bozukkale

Bozukkale: Muğla’ya bağlıdır. Kara bağlantısı olmadığından deniz yoluyla ulaşım sağlanmaktadır. Eski zamanlardan kalan kale, sur kalıntılarını görebilirsiniz. 3 adet restoran bulunmaktadır. Salaş yapılı bu restoranlarda Ege ve Akdeniz mutfağından lezzetli yemekler yiyebilirsiniz. Ayrıca taş fırınlarda pişmiş ekmekleriyle de meşhurdur. Dik ve yokuşlu bir tepesi vardır. Ama manzarası kesinlikle sarf ettiğiniz efora değiyor. 

datça

Datça: Ve geldik son durağımız olan Datça’ya. Datça, Muğla’ya bağlı bir Ege ilçesi olsa da Akdeniz’e oldukça yakın, Akdeniz ve Ege’nin kesişim noktası diyebiliriz. 50’den fazla koya sahiptir. Gebekum Kumulu adında oldukça değerli ve ünlü bir sahil şeride sahiptir. Birçok bitki ve kuş türü burada yaşar. Koruma altındadırlar. Mutfağı çok çeşitli ve ünlüdür. Datça’ya özgü yağmurdan sonra toplanmış salyangozlarla yapılan karaville yemeği çok ilgi çeker. Bin bir çeşit deniz mahsullerinin yanında zeytinyağlı Ege yemekleri de bulunur. Hazır Marmaris mavi turu bitmişken bu samimi ve sakin yeri detaylıca gezmenizi sayamadığımız kadar çok olan yerel tatları tatmanızı tavsiye ederiz. Bunun için Muğla’nın Doğal Güzelliklerinden; Bafa Gölü ve Mavinin Kutsal Güzelliği: Muğla Köyceğiz Gezisi yazılarımıza bakabilirsiniz. Bafa Gölü

Marmaris Mavi Turları İçin En İyi Zaman

Tatil beldelerimizin her mevsimi ayrı güzellikte olsa da konu Marmaris mavi turu olunca en ideal zaman yaz ayları. Yazın kalabalığından uzaklaşmak için ise Eylül, Ekim ayları harika olur. Özellikle deniz sevdalıları bilir ki Eylül, Ekim aylarında denize girmek yaza nazaran çok daha güzeldir.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri