FestivallerNevşehir

3. Uluslararası Kapadokya Sıcak Hava Balon Festivali 2022 – Festival Tarihi Ne Zaman?

Kapadokya Balon Festivali

Uluslararası Kapadokya Sıcak Hava Balon Festivali 2022 her sene olduğu gibi bu sene de büyük bir merak ve ilgiyle beklenmektedir. Sıcak Hava Balon Festivali, ülkemizin en önemli tatil beldelerinden Kapadokya’da düzenlenmektedir.

Kapadokya, Nevşehir’de yer alan tarihi ve turistik öneme sahip doğal bir alandır. Bu bölgede İç Anadolu’nun karakteristik özellikli karasal iklimi hakimdir. Genellikle ilkbahar ve sonbahar aylarında daha çok tercih edilmektedir. Kapadokya’nın her bir noktası görülmeye değer bir güzelliğe sahiptir. Özellikle sıcak hava balon festivalinde gökyüzünde muhteşem bir görüntü oluşmaktadır. Peki 3. Uluslararası Kapadokya Sıcak Hava Balon Festivali 2022 ne zaman, nasıl gerçekleşecektir? Festivale katılım ücreti ne kadardır?

2022 Kapadokya Sıcak Hava Balon Festivali Ücretleri

kapodakya sıcak hava balon festivali resimleri
kapodakya sıcak hava balon festivali2

Kapadokya Sıcak Hava Balon Festivali’ne katılımlar rezervasyonlarla mümkündür. Festivale katılmak için festival gününden yaklaşık 1 hafta öncesinden, yetkili yerler aracılığıyla rezervasyon yaptırmanız gerekmektedir. Özellikle geçtiğimiz senelerde kapasitenin erken dolmasıyla birlikte birçok kişi bilet bulmakta güçlük çekmişti. Böyle bir sorun yaşamamanız adına festival tarihinden en az 1 – 2 hafta öncesinden rezervasyon yaptırmanızda fayda vardır.

Kapadokya Sıcak Hava Balon Festivali’nde balonlar farklı özelliklere sahiptir. Balonların boyutuna göre, çeşidine göre fiyatlar da değişmektedir. İşte 2022 Kapadokya Sıcak Hava Balon Festivali ücretleri:

  • Standart Balon Turu: Standart balon turları 24 – 28 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Bu balon turunda uçuş süresi 45 dakika ile 60 dakika aralığında değişmektedir. Standart balon turuna katılım için 60 Euro kadar bir ücret ödemeniz gerekmektedir.
  • Comfort Balon Turu: Bu balon turu 12 – 16 kişilik bir kapasiteye sahiptir. Uçuşlar 45 dakika ile 60 dakika aralığında sürmektedir. Uçuş başına ödemeniz gereken ücret ise 90 Euro’dur.
  • Deluxe Balon Turu: Deluxe balonların kapasitesi de 12 – 16 kişiliktir. Ancak bu turun süresi görece biraz daha fazladır. Yaklaşık 90 dakika kadar bir uçuş süresi vardır. Bu tur için ödemeniz gereken ücret ise 120 Euro’dur.

Uluslararası Kapadokya Sıcak Hava Balon Festivali 2022 Ne Zaman?

kapadokya-sicak-hava-balon-festivali
kapodakya sıcak hava balon festivali

Uluslararası Kapadokya Sıcak Hava Balon Festivali 2022 ne zaman yapılacak sorusu festivale katılacaklar açısından merak konusudur. Festivalin gerçekleşeceği tarih henüz kesin belli değildir. Ancak 2022 senesinin sıcak hava balon festivalinin 27 Ağustos 2022 ile 29 Ağustos 2022 tarihlerinde yapılması planlanmaktadır. Tarihler hava durumu gibi faktörlere göre farklılık gösterebilir.

Daha birçok tatil alternatifi, festival bilgileri ve gezi turları için GeziLinki’nin YouTube kanalına da göz gezdirebilirsiniz. Bu yazımızda dikkatinizi çekebilir: Yunak Evleri Dünyanın En İyi 12 Oteli Arasında Yer Aldı!

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri