FestivallerİstanbulKonserler

61. Silivri Yoğurt Festivali – Yoğur Festivali Konserler

Silivri Yoğurt Festivali Konserleri

Silivri Yoğurt Festivali, Silivri, Türkiye’de gerçekleşen yıllık bir etkinliktir. Festival, zengin lezzeti ve kremsi dokusuyla bilinen, geleneksel yöntemlerle yapılan, ilçeye ait meşhur yoğurdunu kutluyor. Festival süresince ziyaretçiler tuzlu ve tatlı seçenekler de dahil olmak üzere çeşitli yoğurt bazlı yemeklerin tadına bakabilirler. Corafi işaretli ürünler kapsamında bulunan Silivri Yoğurdu Türk Patent kurumu tarafından da tescillendi. 3 Gün sürecek olan festivalde; Yemek pişirme gösterileri, canlı müzik performansları ve geleneksel dans gösterileri de vardır. Festival, her yıl büyük kalabalıklar çeken, hem yerel halk hem de turistler için popüler bir etkinliktir. Silivri’nin yoğurdunu kutlamanın yanı sıra yerel esnaf ve sanatkarların eserlerini sergilemelerine de bir platform sağlıyor. Genel olarak Silivri Yoğurt Festivali, bu ilçenin eşsiz kültür ve geleneklerini deneyimlemenin eğlenceli ve lezzetli bir yoludur. Festival kapsamında, futbol turnuvaları, satranç  turnuvaları, plaj futbolu, basketbol turnuvaları, konserler ve bir çok eğlenceli etkinliğin düzenlendiği bir eğlence selidir. Silivri Belediyesi tarafından organize edilen festival kapsamında bir çok ünlü sanatçıda konser verecektir.

Silivri Yoğurt Festivali Konserleri

Sibel Can Konseri

Türk müziğinin duayen isimlerinden Sibel Can 21 Temmuz Cuma akşamı saat 21:30 ‘da festival konser alanında (kaymakamlık binası yanında konser verecektir. Sibel Can Konseri tüm halka açık olup ücretsizdir.

Aleyna Tilki Konseri

Türk pop müziğinin parlayan yıldızı Aleyna Tilki ‘de festival kapsamında konser verecektir. Genç yaşlı bir çok kişinin hayranlıkla dinlediği sanatçı 22 Temmuz Cumartesi akşamı saat 21:30 ‘da sahne alacaktır. Festival konser alanında (kaymakamlık binasının yanı) düzenlenecek Aleyna Tilki konserini kaçırmamanızı öneriyoruz.

Özcan Deniz Konseri

Türk müziğinin prensi Özcan Deniz’de Festival kapsamında 23 Temmuz Pazar akşamı saat 21:30 ‘da konser verecektir. Katılımın yüksek olması beklenen konserler festival konser alanında gerçekleşecektir. Özcan Deniz Konserinde de coşkunun yüksek olması bekleniyor.

Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımızda ilginizi çekebilir: Caddebostan Gezilecek Yerler – Caddebostan Neler Yapılır? Nasıl Gidilir? Ne Yenir?

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri