Konserler

Adamlar konseri ne zaman? Adamlar kimdir?

Adamlar Grubu

Adamlar konseri için geri sayım başladı. Adamlar İstanbul’da hayranları ile bir araya gelecek.

ADAMLAR KİMDİR?

Adamlar grubu 2013 yılında kurulmuştur. Grubun kuruluşunda şu üyeler bulunmaktaydı, Tolga Akdoğan (Vokal ve gitar), Gürhan Öğütücü (Gitar), Berat İşçioğlu (Bas gitar) ve Berkan Tilavel (Bateri).

Adamlar grubunun ilk ismi “Halimden Konan Anlar”dı. Grubun kurucu isimleri ise Burak Irmak, Gürhan Öğütücü, Burak Güngörmüş, Tolga Akdoğan ve Berkan Tilavel’dir.

Grup yaptığı şarkıları ilk olarak internet üzerinden tanıtmıştır. Daha sonra ismini Adamlar olarak değiştiren grup 2014 yılında ilk albümü olan “Eski Dostum Tankla Gelmiş”i çıkardı. Grup tarzından ve sözlerinden dolayı kısa sürede sevilmiş ve tüm Türkiye tarafından tanınmıştır. Öte yandan Türkiye turnesine çıkan grup kısa sürede popüler hale gelmiştir.

Grubun Koca Yaşlı Şişko Dünya şarkısı çıktığı yıl dinlenme rekorları kırmıştır. Şarkı neredeyse tüm radyoların uzun süre hit şarkısı olmuştur.

Grup 2016 yılında ikinci albümünü çıkardı. Rüyalarda Buruşmuşuz albümü grubun ilk albümü kadar sevilmiştir. Takvimler 2018 yılını gösterdiği zaman grup “Hikaye” isimli teklisini yayınladı. 2019 yılında grubun Dünya Günlükleri isimli üçüncü albümü yayınladı. 2021 yılında ise Adamlar Sezen Aksu’nun Küçüğüm isimli şarkısını coverladı. Şarkı oldukça fazla beğenildi.

Türkiye’de rock müzik bir evrim geçirdi. Bu evrimin ardından Türk rock müziği yerini Türk Alternatif rock müziğine bıraktı. Adamlar grubu ise bu geçişin en önemli örneklerinden. Adamlar’ın çıkış yaptığı süreç Türk Alternatif rock müziğinin en fazla yükseldiği zamandı. Bu süreçte çok fazla grup kendine yer buldu. Adamlar da bu süreçte ünlenen gruplar arasında en dikkat çekenlerden.  

Grubun şarkıları ayrıca birçok dizide kullanılmıştır. Bu durum da grubun popülaritesine katkı sağlamıştır. Öte yandan şarkıların sözlerini çoğunlukla Tolga Akdoğan yazmaktadır.

ADAMLAR GRUBUNUN ALBÜMLERİ

2014      Eski Dostum Tankla Gelmiş         

(Albümde blues, funk ve hard rock esintileri yer almaktadır)

2016      Rüyalarda Buruşmuşuz  

2019      Dünya Günlükleri

ADAMLAR GRUBUNUN EPLERİ

2021      Harekete Kimse Mâni Olamaz

ADAMLAR GRUBUNUN SİNGLE’LARI

2018      Hikaye  

2021      Küçüğüm

ADAMLAR GRUBUNUN KONSERİ NE ZAMAN?

Adamlar grubunun konseri için geri sayım başladı. Adamlar 1 Aralık Çarşamba günü saat 22:00’da Dorock XL Venue – Fitaş Sahnesi İstanbul’da sahne alacak. Grubun konserinin bilet fiyatı ise 120.00 TL’dir.

Öte yandan grubun konseri öncesinde aşı kartı ve son 48 saat önce alınmış negatif koronavirüs testi istenmektedir.

Sizin için önerdiğimiz diğer bir konser: Tuna Velibaşoğlu konseri ne zaman? Tuna Velibaşoğlu kimdir? | GeziLinki

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu