AfyonkarahisarTermal Tatiller

Afyonkarahisar Kaplıcaları – Bolvadin Heybeli Kaplıcaları

Afyonkarahisar'ın En Güzel Kaplıcaları

Friglerden bu yana kaplıca turizminin yıldızı haline gelen Afyonkarahisar, farklı bölgelerde hizmete açılan kaplıcaları ile marka olmaya devam ediyor. Bölgede üç farklı konaklama imkanı bulunuyor. Konaklama Belediye tarafından işletildiği için maddi açıdan da daha ekonomik kaplıca tatili olanağı sağlıyor. İşte Bolvadin Heybeli Kaplıcaları

Bolvadin Heybeli Kaplıcalarına Nasıl Gidilir?

Afyonkarahisar’ın Bolvadin ilçesine 25 km mesafedeki kaplıcanın Afyon Konya karayoluna 2 km içeride yer alır. Bolvadin Belediyesince 1944 yılından bu yana işletilen kaplıca sürekli yenilenerek günümüze kadar gelmiştir. Kaplıca kenti olarak literatüre giren Afyon’un şifalı suları  maden açısından da en zengin kaplıca unvanına sahiptir. İlçe merkezine uzak olmasına karşın burada oluşturulan küçük şehir tüm ihtiyaçların karşılanacağı yer haline gelmiştir. Açık ve kapalı olarak 6 yüzme havuzuna sahip bölgede 200 apart oda inşa edilmiş, konaklayanların ihtiyacının karşılayabilmesi için de cami, park yeri, market, spor sahası gibi yerler kazandırılmıştır.

Afyonkarahisar Kaplıcaları Konaklama

Konaklamak için apart otel dışında 2 yıldıza sahip 50 yataklı bir otel ve 40 adet villadan oluşan Yakamoz Villaları sizlerin kaplıca turizminden alacağınız şifa ve mutluluğunuza ortak olacak yerler. Bolvadin Heybeli Kaplıcaları olarak geçen yerde şifa ve huzuru bulurken unutamayacağınız anılarınızla tekrar gelmek isteyeceğiniz nadide kaplıcalardan.

Afyonkarahisar Kaplıcaları Özelliği

bolvadin-heybeli-kaplicasi

Heybeli Kaplıcalarının şifası elbette uzman ellerden çıkan raporlara dayanılarak belirtiliyor. Bu çerçevede gerekli araştırmalar İstanbul Tıp Fakültesince yapılmış ve sıcak suyun ortaya çıkması MÖ 295 yılına ve bu zamanlarda meydana gelen depremlere dayandırılıyor. Bolvadin Belediyesinin 1944 yılında satın alarak mülk edindiği bölgeye yakınlığı nedeniyle bir çok ilden ziyaretçi gelmektedir. Bu manada baktığınızda yıldızlı otellerin olmaması orta gelirli vatandaşın kullanıma kaldığı yönünde bir itibar bırakıyor. Mütevazi bir kaplıca turizmi tatili arayanlar için bulunmaz mekanlardan.

Kaplıca Suları Hangi Hastalıklara İyi Gelmektedir?

Bolvadin heybeli kaplıcalarının başta romatizma hastalıklarına iyi geldiği biliniyor. Nitekim kaplıcaların genel şifa kaynağı bu şekilde. Eklemlerde oluşan sertlik ile tutukluklar, kırılan kemiklerin kaynaması, mide bağırsak rahatsızlıkları, Nörolojik hastalıklar, Reşatizm ve Oteoporozlar, sinir ağrıları, felçler, kas hastalıkları gibi bir çok rahatsızlığa şifa kaynağı olan Heybeli kaplıcaları ayrıca demir eksikliği yaşayan bireyler içinde önemli bir merkez haline gelmiş.

İnsanların uzun süreli iltihabı hastalıklarında faydası olduğu biliniyor. Kalp kaslarının çalışması ve hayatın getirdiği strese bağlı olarak ortaya çıkan asabiyetler, ruhsal yorgunluk, uykusuzluk, saç dökülmeleri, deri hastalıkları ve kronik ağrılarınız için tekrar tekrar gitmek isteyeceğiniz Bolvadin Heybeli kaplıcaları, konaklama hafta sonu ve tatil günleri dışında çok daha ekonomik olarak sunuluyor.

bolvadin-heybeli-termal-afyon

Afyonkarahisar ve çevresinde yaşıyorsanız kaplıca keyfini ve şifasını çıkarmak adına önünüzde onlarca seçenek bulunuyor. Merkeze yakın olan bölgelerdeki İhsaniye Gazlıgöl Kaplıcaları, Sandıklı Kaplıcalarında olduğu gibi Bolvadin Heybeli Kaplıcalarının da sağlık ve şifa açısından farklılıkları söz konusu. Ülkemizin kaplıca adına önemli başkentleri arasında yer alan Afyonkarahisar’ın bu özelliğinin yanında Kütahya, Eskişehir, Konya, Antalya, Burdur istikametlerine olan yakınlığı nedeniyle de kaplıca yerleşkesine seyahatin tercih edilme nedenlerinden.

Yaz aylarında Afyonkarahisar halkının daha çok ziyaret ettiği bölgede ayrıca aqua olması çocuklar için vazgeçilmez tatil yeri haline getirmiş. Burada apart odalarda kalan kişiler için ayrıca yazın serin havasını ve bol oksijenini içinize çekiyor. Mangal yakarak piknikler yapabileceğiniz yerler burada en güzel haliyle sizleri bekliyor. Kaplıca turizmi ve sıcak su keyfi için listenize Bolvadin Heybeli Kaplıcalarını da ekleyin.

  • Buna ek olarak daha fazla yer keşfetmek ve farklı tatil fikirleri edinmek için YouTube kanalımızdaki içeriklere de göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri