AlmanyaAvrupa

Hannover Gezi Rehberi: Fuarlar Şehrinde Tatil Fırsatı

Hannover Nerede?

Hannover gezi rehberi sayesinde yurtdışında planlı bir tur düzenleyebilir ve kültürel bilgilere hızlı erişim sağlayabilirsiniz.

Hannover Gezi Rehberi

Hannover nüfusu, doğası, ekonomik bilinirliği ve başkent olma özelliği ile Almanya denince akla gelen şehirlerarasında yer alır. Aşağı Saksonya’nın başkenti olan Hannover eyaleti, Kuzey Almanya’da yer alan 16 eyaletin arasında, kalabalık nüfusuyla 3. sırada yer almakta. Hannover gezi rehberi kente gitmeden önceden karşılaşacaklarınız hakkında fikir sahibi olmanıza yardımcı olacak bilgiler içermekte.

merkez

Hannover kendi özelinde ve komşu eyaletleri ile öne çıkan hem konum olarak hem yeşil alan varlığı ile akıllarda kalan bir kent olup, yurt dışı gezisi için ziyaret edilmesi gereken bir Almanya eyaletidir. Bremen ve Hamburg’dan sonra görülmesi gereken Hannover fuar turizmi açısından dünya çapında öneme sahiptir. Expo 2000 fuarı Hannover’ de yapıldı.

Hannover Nerede

Hannover; Kuzey Alman Ovası kesişim noktasında Harz Dağları eteklerinde,  Leine Nehri ve Mitelland Kanalı üzerinde yer alır. Kent tarihi eser açısından talihsiz bir geçmişe sahip. İkinci Dünya Savaşı’nın kentte bıraktığı tahribattan dolayı yıkılan ve geçmişlerini yansıtan birçok yapının yerini günümüzde geniş ve yeşil alanlar almış.

Yurt dışı tatilleri seçeneği Hannover’den yana kullanıldığında, Avrupa’nın muhteşem bahçe parklarının tadını doya doya çıkartmak ve bol bol fotoğraf çekip paylaşmak güzel olacaktır. Kent dünya çapında fuar alanlarının en büyüğü olup, sanayi ve hizmet kenti olarak bilinir. Dünya çapında üretim yapan çok sayıda büyük firmanın üretim yeri yine Hannover kentidir. Bunlar arasında Sennheiser elektronik, Rossman, TUI ve Komatsu-Hanomag firmaları sayılabilir.

Hannover Gezilecek Yerler

Hannover gezi rehberi listesinde yer alacak çok sayıda park ve bahçe bulunmakta. Ancak ziyaret etmeden önce giriş-çıkış saatleri hakkında bilgi sahibi olmak kent gezisi sırasında kolaylık sağlayacaktır. Ayrıca park ve bahçeler, müzeler gibi turizm noktalarının giriş ücretleri de önceden öğrenilebilir. Yurt dışı tatil yerleri sürprizlere yer bırakılmayacak şekilde programlanarak gezilmesi hem zaman kazandıran hem de ekonomi sağlayan bir detay olacaktır.

Herrenhausen Bahçeleri
135 metrekarelik alan Dünya’nın en özel barok tarzı bahçelerinden oluşan alan, peyzajı ile öne çıkarken içerindeki heykel, çeşme ve bitki çeşitliliği görülmeye değer bir bahçedir. Hannover Kralları’ nın kente mirası olan güzide bahçeyi gezmek için vakit ayırmalısınız.

hannover gezi rehberi

Yeni Belediye Binası
1913 yılında yapılmış oldukça gösterişli bir binadır. Bina dekorasyonu, kubbesinden izlenen manzarası ve arka tarafından yer alan geniş bahçesi ile etkileyici bir turizm noktası.

hannover gezi rehberi

Sprengel Müzesi
Hannover’in en önemli müzesidir. Geniş bir müze koleksiyonuna sahiptir. Bernhard Sprengel koleksiyon bağışçısı olmasının yanında binanın yapılmasının da ekonomik destekçisidir. Müze tarihi 1969 yılına uzanmakla beraber 1992 yılında müze koleksiyonu genişletilmiştir.

hannover gezi rehberi

Maschsee Gölü
Kentin en büyük yapay gölü olup yıl içinde üç hafta süren ve su sporlarından konserlere, dans ve sanatçı gösterimlerine yoğun performansların sergilendiği festivale ev sahipliği yapar.

hannover gezi rehberi

Müze ve Kaleler
Tarihi binalar arasında ise Marienburg Kalesi, Wilhelm Busch (Karikatür) Müzesi, Aşağı Saksonya Eyalet Müzesi sayılabilir. Kentin meydanları ve doğal alanları da görülmeye değer özellikte.

hannover gezi rehberi

Orman ve Bahçeler
Özellikle kent ormanı ve Von Alten Garten asırlık ağaçlar ve şahane tabiatı gözlemleyip huzur bulabileceğiniz yerler arasında. Hannover gezisini ailecek planladığınızda kentin çocuklara özel mekânları ise gerçekten görülmeye değer yerlerdir. Superfly Air Spots isimli aktivite ve spor alanı, Hannover Hayvanat Bahçesi, Sea Life Center gibi yerler çocuklara keyifli bir tatil geçirmelerini sağlayacak yerler arasındadır.

hannover hayvanat bahçesi

Hannover Gezisi Ne Zaman Yapılmalı?

Hannover gezi rehberi planlaması için en uygun zaman dilimi ilkbahar aylarıdır. Genel olarak soğuk bir iklimi olan kuzeybatı Almanya’nın genel olarak ziyaret edileceği aylarda yine bahar ayları olan Mart, Nisan, Mayıs ve yaz başlangıcı Haziran ayı olarak daha doğru olacaktır.

Hannover Ne Yenilir? Neler Yapılır?

Yurt dışı tatil yerleriarasında sanat, ticaret, doğa, spor, kültür gezilerini bir arada sunan ender yerlerden biri olan Hannover’de yapılabilecek çok sayıda etkinlik bulunmakta. Sanatseverlerin memnuniyetle izleyecekleri tiyatro ve opera gösterimleri, geniş yemyeşil park ve göl alanlarında spor, açık hava etkinlikleri seçenekleri ve keyifle gidilecek yeme-içme mekânları Hannover’i cazip bir kente dönüştürüyor.

merkez hannover

Hannover gezi rehberi lezzet duraklarında tadılabilecek elma çorbası, füme yılan balığı, kuşkonmaz, beyaz ve kırmızı etin bir arada sunulduğu Schlachtplatte, Shrimp Rolls adında karides sandiviç ve tatlı olarak Welfenspeise şehre özel ve tadılması gereken lezzetlerden. Bununla beraber Hannover’in yıllanmış şarapları yemeklere eşlik edecek içeceklerin başında geliyor.

Hannover Gezi Rehberi: Dikkat Edilecekler

Hannover gezi rehberi içinde atlanmaması gereken bir detay var ki o da kentin turistlere tanıdığı kolaylıkla ilgili. Hannovercard ekonomik bir şehir turu sağlayan, sadece toplu taşıma için değil aynı zamanda ziyaret mekânları ve şehir turları içinde indirimlerden yararlanılmasına imkân veren bir şehir kartı.

İlginizi çekebilir: Avrupa’nın En Büyük Festivaller Şehri: Münih Gezisi

Yurt dışında gezilecek yerler belirlenirken şehirlerin sunduğu bu tip avantajların takibi özellikle bireysel yapılan seyahatler için önemli bir detay olacaktır.  Hannover gezisini kent turları ile yapabilir rehber eşliğinde geçirebilir ya da kendi ölçütleriniz dâhilinde programlayabilirsiniz. Yurt dışı tatil yerleri gezi programları arasında Hannover görülmeye değer bir kent.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri