KeşfetSamsun

İstanbul Samsun Kaç Km? İstanbul Samsun Kaç Saat

İstanbul Samsun Arası Kaç Km? İstanbul Samsun Arası Kaç Saat

İstanbul Samsun kaç km? İstanbul ile Samsun arasındaki mesafe yaklaşık olarak 800 kilometredir. Araç kullanarak İstanbul’dan Samsun’a varmak yaklaşık olarak 9 saat sürmektedir. Toplu taşıma araçları kullanarak bu mesafeyi almak isterseniz otobüs firmalarının seferlerine göz atabilirsiniz. Samsun’a gitmek isteyenler birçok farklı otobüs firması ile yolculuk yapabilirler. İstanbul’dan hareket eden otobüsleri bulabilmek için otobüs firmalarına ait internet sitelerine bakabilirsiniz.

İstanbul’dan Samsun’a giderek Karadeniz’in güzel beldelerine uğrayabilirsiniz. Özellikle Samsun’da yapabileceğiniz birçok etkinlik bulunuyor. Mesela Atatürk Müzesi’ni ziyaret edebilirsiniz. Bafra’da yer alan Kuş Cenneti’ne de uğrayabilirsiniz. Samsun ilinin en ünlü tatil bölgesi Terme ilçesinde yer almaktadır. Yapraklı Koyu Terme ilçe merkezine yaklaşık olarak 20 kilometre uzaklıkta yer almaktadır. Samsun’a gitmek isteyenler öncelikle gitmek istedikleri yerleri belirlemeli ve seyahat hazırlıklarını ona göre yapmalıdır. Bu şekilde güzel bir gezi planlayabilirler.

İstanbul-Samsun Arası Kaç Litre Benzin Yakar?

İstanbul Samsun kaç km? İstanbul’dan Samsun’a gitmek için yaklaşık 800 kilometrelik bir yolculuk yapmanız gerekiyor. Bu yolculukta hangi aracı kullandığınıza, aracın yaşına, motor gücüne, hızınıza ve trafik durumuna bağlı olarak değişebilen farklı yakıt tüketim oranları ile karşılaşabilirsiniz.

Benzinli bir araçla yapılan bu yolculukta sürüş tarzınıza göre 60-80 litre arasında yakıt tüketebilirsiniz. Bunun yanı sıra aracınızın ortalama kilometre başına ne kadar yakıt tükettiğini de hesaba katmak gerekiyor. Özellikle uzun yolculukları kapsayan seyahatlerde aracınızın düzenli bakımı da tüketim oranını etkileyen bir faktör olabilir. Ortalama 1200 lira benzin masrafınız olacaktır.

İstanbul Samsun Arası Kaç Saat Sürer?

İstanbul-Samsun kaç km? İstanbul ile Samsun arasındaki mesafe yaklaşık olarak 800 kilometredir. Bu mesafe kara yoluyla yaklaşık olarak 11 saat sürmektedir. Özellikle tatil dönemlerinde bu sürenin daha da uzayabileceğini unutmamak gerekir. Buna karşın İstanbul ile Samsun arasında hava yolu taşımacılığı da mümkündür. Bu durumda seyahat süresi yaklaşık olarak 1 saat 20 dakika sürmektedir. Hava yolu taşımacılığı özellikle iş seyahatleri veya kısa tatiller için oldukça avantajlı bir seçenektir.

İstanbul Samsun Kaç Saat
İstanbul Samsun Kaç Saat

Bu nedenlerden dolayı her aracın yakıt tüketim oranı farklı olacağından genel olarak bir litre benzin ile kaç kilometre yol gidileceği konusunda kesin bir cevap vermek zordur. Ancak ortalama bir değer hesaplandığında İstanbul’dan Samsun’a gitmek için en az 60-80 litre benzin kullanmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

İstanbul-Samsun Otobüsle Kaç Saat?

İstanbul Samsun kaç km? İstanbul‘dan Samsun‘a gitmek için otobüsle yaklaşık 10-11 saatlik bir yolculuk yapmanız gerekiyor. Bu süre trafik durumuna ve mola verilen yerlere bağlı olarak değişebilir. Otobüs yolculuğu sırasında manzara keyfi yapabilir, dinlenme molalarında ihtiyaçlarınızı karşılayabilirsiniz. Samsun’a varınca ise tarihi yerleri doğal güzellikleri ve lezzetli yemekleriyle dolu bir şehir sizi bekliyor.

Daha fazla gezi ve tatil önerisi için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret ediniz. Ayrıca bu yazımızda dikkatinizi çekebilir: İstanbul Rize Kaç Km? İstanbul Rize Kaç Saat

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri