Sanal Gezi Turları

İzmir Atatürk Müzesi Sanal Tur Nasıl Yapılır?

İzmir Atatürk Müzesi Nerede?

Pandemi döneminde gezemiyor musunuz? Müze turları ayağınıza geldi. İzmir Atatürk Müzesi sanal tur imkanına erişmeye hazır mısınız, başlayalım!

İzmir Atatürk Müzesi Hakkında

Bu müze, İzmir ilimizin Atatürk Caddesinde bulunmaktadır. 1875- 1880 yılları arasında halı tüccarı olan Takfor tarafından inşa ettirilmiştir. Şu anda İzmir Atatürk Müzesi sanal turu imkânı sayesinde gezilebilmektedir. 1922 yılının eylül ayında terk edilen bina, Türk ordusunun İzmir’e girmesiyle birlikte karargâh olarak kullanılmaya başlanmıştır. 17 Şubat 1923 tarihinde İzmir İktisat Kongresi toplandığında binayı Atatürk, şahsi çalışmalarını kullanmak için kullanmıştır. Kongre bitiminde ise, binayı otel olarak kullanılmak üzere Naim Bey’e kiralanmıştır. 16 Haziran 1926’da tekrar İzmir’e gelen Mustafa Kemal Atatürk, İsmet Paşa ile birlikte Naim Palas’ta kalmıştır.

izmir atatürk müzesi sanal tur

1926 yılının ekim ayında ise bina, İzmir Belediyesi tarafından satın alınmış ve içine bazı yeni eşyalar alınarak Atatürk’e hediye edilmiştir. Bundan sonra Mustafa Kemal, İzmir’e her geldiğinde bu evde kalmıştır. Atatürk’ün vefatından sonra 25 Eylül 1940 tarihinde İzmir Belediyesi bu binayı müzeye çevirmiştir. Mustafa Kemal’in İzmir’e gelişinin 19.yılına denk gelen 11 Eylül 1941 yılında müze, güzel bir törenle halka açılmıştır. Tarihin tozlu sayfalarına bir yolculuk yapmak için İzmir Atatürk Müzesi sanal tur harika bir seçenek.

İzmir Atatürk Müzesi Sanal Tur

Evlerimizde oturarak tarihin tozlu sayfalarına bir göz atmak ve bizi bugüne kadar getiren olayları bir kez daha gözlerimizin önünde canlandırmak sanal tur imkânı ile artık çok daha kolay. Tarihin en önemli tanıkları müzeleri görebilmek için oldukları şehirlere gitmek zorunda değilsiniz.

izmir atatürk müzesi sanal tur

Tabii ki müzeleri gidip canlı canlı görmenin çok daha keyifli olduğunu söylemek mümkün fakat gün içindeki boş zamanlarımızı değerlendirmenin en güzel şekli müzeleri sanal gezmek olabilir. İzmir Atatürk sanal tur bu güzel etkinliği alışkanlığa çevirmek için atacağınız ilk adım olabilir.

İzmir Atatürk Müzesi Gezisi Nasıl Yapılır?

Öncelikle, ilginizi çekebilecek başka sanat tur fikirleri için göz atmayı unutmamanızı tavsiye edelim: Artık Evinizden Nemrut Müzesi Sanal Turu Yapabilirsiniz!

İzmir’de bulunan İzmir Atatürk Müzesi’ne Türkiye’nin her bir tarafından kolaylıkla ulaşabilirsiniz. İsterseniz şehre özel aracınızla gelebilir isterseniz de şehirlerarası otobüsleri tercih edebilirsiniz. İzmir’de bulunan havalimanı da şehre ulaşım için tercihler arasında. Şehre geldikten sonra Atatürk Caddesi üzerinde bulunan müzeye ulaşmak için önce metro ile Alsancak’a gelmelisiniz. Buradan sonra müzeye yürüyerek de ulaşabilirsiniz. Müzeye giriş ücretsiz. Müze hafta sonu hariç geri kalan günler açıktır. İstediğiniz zaman müzeyi ziyaret edebilirsiniz. Müzeyi ziyaret edebilmenizin başka bir yolu ise sanal tur. Bu yol ile nerede olursanız olun müzeyi ziyaret edebilirsiniz.  İzmir Atatürk Müzesi sanal tur için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

muze butonu

 

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri