Sanal Gezi Turları

Eskişehir Odunpazarı Müzesi Sanal Turu

Eskişehir Odunpazarı Gezi Rehberi

Mimar ve sanat koleksiyoneri Erol Tabanca tarafından hayat geçirilen bu müzeyi, Odunpazarı Müzesi sanal turu ile günümüzde evinizden ziyaret edebilirsiniz.

Eskişehir Odunpazarı Müzesi Hakkında

İlginizi çekebilir: İstanbul Arkeoloji Müzesi Sanal Turu: Müze-i Hümayun

Müze binasının yapımına Erol Tabanca’nın yönetim kurulu başkanlığını yaptığı Polimeks’in ana sponsorluğunda ve 2018 yılında başlandı. Bu kültürel tesisin yapımı ise neredeyse 1,5 yıl sürdü. 7 Eylül 2019 tarihinde de resmi bir törenle açılışı yapılarak ziyaretçiler kabul edilmeye başlandı. Tabii ki dilerseniz bu ziyareti Odunpazarı Müzesi sanal turu aracılığı ile de gerçekleştirebilirsiniz. Odunpazarı Modern Müzesi dünyanın dört bir yanından modern ve çağdaş sanat eserlerinin buluşturularak sergilendiği bir mekân olma özelliğini taşıyor.

odunpazarı müzesi sanal turu

Buna bağlı olarak müze ile aynı sene kurulan Odunpazarı Modern Sanat Vakfı, 4500 metrekarelik alanı kaplayan tesisinin sürekli kendini yenileyecek bir yapıya sahip olmasını gerektiriyor. Vakıf bunu gerçekleştirebilmek için OMM Misafir Sanatçı Programı gibi projeler eşliğinde farklı ülkelerde yaşayan sanatçılara ulaşarak yeni eserler üretme sürecine katkıda bulunuyor. Bu proje kapsamında her dönem 3 sanatçı misafir olarak ağırlanıyor ve 2,5 gibi sürede rahat bir çalışma ortamında ortaya modern ve çağdaş eşerler çıkarmak için çalışıyor. Bu sürenin sonunda sanatçıların eserleri müzede sergileniyor.

Odunpazarı Müzesi Sanal Turu

Özellikle evlerimizde oturduğumu şu dönemde boş zamanlarınızı değerlendirecek güzel bir aktivite arıyorsanız kesinlikle Odunpazarı Müzesi sanal turu mükemmel bir tercih olacak. İstediğiniz her an sanal tur aracılığı ile bir müze gezebilir ve işe Odunpazarı müzesi ile başlayabilirsiniz. Farklı ülkelerden pek çok sanatçının eserlerinin sergilendiği dünyanın dört bir yanında yapılmış çağdaş eserleri barındıran bu müzeyi gidip göremiyorsanız bile kısa bir süre için merakınızı sanal tur aracılığı ile giderebilirsiniz. Müzenin içeriği bir yana bu kültürel tesisi özellikle mimarisiyle de oldukça fazla ilgi görüyor. Bu ilgi çeken mimarinin tasarıma ise Japon mimar Kengo Kuma imzasını atmış. Mimar Kuma, bu tasarımı gerçekleştirirken özellikle Odunpazarı’nın geçmişinden esinlenmiş.

Odunpazarı Müzesi Gezisi Nasıl Yapılır?

Odunpazarı Modern Müzesi merkezi bir konumda yer alıyor. Müzeye kentin birçok yerinden kolaylıkla ulaşım sağlayabilirsiniz. Hatta yürüyerek bile müzeye rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Yürüyeceğiniz güzergahlar arasında Porsuk Çayı ve Eskişehir Tren Garı da bulunuyor. Bu mekanlardan geçerek müzeye kadar keyifli bir yürüyüş gerçekleştirebilirsiniz. Ben şu anda müzeye gidemem diyenler için de bir seçeneğimiz var. Odunpazarı Müzesi sanal turu ile şehre gitmeden telefonunuz veya bilgisayarınız aracılığı ile müzeye gezebilir ve bunun için aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

muze butonu

Bu içerikte Eskişehir’de yer alan Odunpazarı Müzesi hakkında gerekli olabilecek tüm bilgiler verilmiştir. Odunpazarı ve Müzesi, Eskişehir gezinizde mutlaka ziyaret etmeniz gereken yerler arasında yer almaktadır. Buna benzer daha birçok gezi ve tatil fikirleri için YouTube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri