Sanal Gezi Turları

Van Müzesi Sanal Turu ile Birçok Medeniyeti Tanıyın!

Van Müzesi Gezi Rehberi

Birçok medeniyete ev sahipliği yapmış olan Van’ın kültürel ve tarihsel gelişimini daha iyi kavramanızı sağlayacak Van Müzesi sanal gezi turu sizlerle!

Van Müzesi Hakkında

Birçok farklı medeniyete ev sahipliği yapmış ve önemli tarihi eserlere ev sahipliği yapan Van Müzesi hakkında bilgi sahibi olmak istiyor; Van Müzesi turu hakkında da daha detaylı bilgi edinmek istiyorsanız sizler için hazırladığımız yazıya göz atabilirsiniz!

Van Müzesi’nin temelini ilk olarak 1932 yılında yapılan depoda biriktirilen çok sayıda Urartu çivi yazılı eseri oluşturmaktadır. Birçok farklı medeniyete ait çivi yazısı ya da farklı türde arkeolojik eser sayısı arttıkça bir müzenin varlığına ihtiyaç duyulmuştur. Bu eserlerin en çoğunu Urartulara ait olanlar oluşturmaktadır.

1972 yılında ise Van müzesi kurulmuştur. Özellikle Urartu dönemine ait kitabeler, kabartmalar, çivi yazısı eserlerine ev sahipliği yapan Van müzesi mutlaka ziyaret etmeniz gereken müzelerden biridir. Ancak burada sergilenen eserler yalnızca Urartulara ait değildir. Birçok farklı medeniyetin de eserleri Van Müzesi içerisinde sergilenir.

van müzesi sanal turu

Sizlere Van müzesi sanal turu hakkında daha detaylı bilgi vermeden önce Van müzesine nasıl ulaşacağınızı ve Van müzesi hakkında bilmeniz gerekenleri aktaralım. Müzenin yapısından bahsedecek olursak, zemin katta yer alan bir salondan, iç havludan, zemin katta yer alan tarihi eserlerden ve müze bahçesinde yer alan taş eserlerden bahsedebiliriz.

Van müzesindeki en önemli tarihi eser grubunu Urartular döneminden kalma eserler oluşturmaktadır. Van Kalesi, Toprakkale ve Ayanis kalesi gibi birçok farklı ören yerinden çıkarılmış tarihi eserlerini görebileceksiniz. Van Müzesi’ne ulaşmak için kendi aracınızla ya da çeşitli toplu taşıma araçlarıyla seyahat edebilirsiniz. Ancak artık, Van il merkezinde bulunan müzeyi gezmek için oraya gitmeniz de gerekmiyor.

İnternet sitesi üzerinden Van müzesi sanal turu yaparak da müzeyi gezmeniz ve tüm bölümlerini ayrıntılı şekilde görmeniz mümkün. Gelin nasıl sanal müze turu yapılacağına daha yakından bakalım.

Van Müzesi Sanal Turu Nasıl Yapılır?

Otobüs, diğer toplu taşıma araçları ya da kendi aracınızla ulaşımı sağlayabileceğiniz Van Müzesi’ne giriş ücreti vermeden, hatta oturduğunuz koltuktan bile kalkmadan gezi düzenleyebilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken tek şey sanal müze turları yapabileceğiniz internet sitesi üzerinden Van Müzesi sanal turunu seçmek.

van müzesi sanal turu

Sanal gezinizde müzenin girişinden başlayarak, tüm eserleri ayrıntılı şekilde görmeniz de ayrıca mümkün. Ayrıca daha birçok farklı müzeyi gezmeniz, 360 derecelik açıyla dilediğiniz yeri görmeniz de mümkün. Size rehberlik edecek ve geziniz boyunca eşlik edecek oklarla kolaylıkla bir Van Müzesi sanal turu yapabilir, ülkemizde bulunan birçok ören yerini de bu sayede dilediğiniz zaman sanal turla ziyaret edebilirsiniz.

muze butonu

İlginizi çekebilir: Oyuncak Müzesi Sanal Gezi İlgi Çekici Konsepti ile Sizlerle!

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri