Sanal Gezi Turları

Denizli’de Müze Gezintisi: Hierapolis Sanal Müze Turu

Hierapolis Müzesi Nerede?

Pamukkale’deki Hierapolis antik kenti ve Hierapolis sanal müze turu hakkında ayrıntılı bilgiler edinmek istiyorsanız, yazımız size göre!

Hierapolis Antik Kenti Hakkında

UNESCO Dünya Mirası Listesi’nde yer alan Hieropolis antik kenti, Denizli iline bağlıdır. Pamukkale travertenlerinin hemen yakınında bulunan antik kent, Denizli şehir merkezine yaklaşık 15 km uzaklıkta bulunmaktadır. Buraya düzenlenen turlarla ya da özel aracınızla antik kenti gezme şansınız olduğu gibi, Hierapolis sanal müze turu ile de antik kenti gezmeniz mümkün.

hierapolis sanal müze turu

Ancak önce, Hierapolis hakkında biraz daha bilgi edinelim. Burası, erken Hristiyanlık dönemi ve Helenistik dönemin izlerini taşıyan bir antik kent. Tarihinin MÖ 2. yüzyıla dayandığı biliniyor. Adını kurulduğu dönemdeki Bergama kralının eşinden alan antik kentin isminin anlamı, Helen dilinde “kutsal olan” anlamına gelmekte.

Burası günümüze ulaşmış tarihi kalıntılarının yanında, pek çok farklı hastalığa şifa olduğu düşünülen suları ile de ünlenmiş bir antik kent. Pek çok turist, bu nedenle de Hierapolis’i ziyaret etmekte.

Frigya bölgesinin de başkentliğini üstlenmiş; dokumacılığı, taş işlemeciliğiyle ün salmış Hierapolis antik kentini gezmek için kendi aracınız ya da turlarla buraya gidebileceğiniz gibi, evinizden Hierapolis sanal müze turu yaparak da gezinizi tamamlayabilirsiniz.

Hierapolis Sanal Müze Turu Nasıl Yapılır?

Kendi aracınız ile seyahat ediyorsanız, Denizli şehir merkezinden yaklaşık 20 dakikalık bir yolculuk ile Hierapolis antik kente ulaşacaksınız. Ancak toplu taşıma ile seyahat edenler için de ulaşım zor değil, belirli aralıklarla Denizli otogarından buraya ulaşan dolmuşlar mevcut.

Yaz döneminde 09.00-19.00 saatleri arasında, kış döneminde ise 09.00-17.00 saatleri arasında ziyaretinizi gerçekleştirebilirsiniz. 80 TL giriş ücreti vererek, ya da müze kartınız ile dilerseniz Pamukkale Travertenlerinin giriş kapısından, dilerseniz de antik kentin giriş kapısından gezinize başlayabilirsiniz.

hierapolis sanal müze turu

Ancak Hierapolis sanal müze turu yapmak da oldukça basit ve yapmanız gereken tek şey aşağıdaki butondan müze adresine giderek gezinize başlamak. 360 derecelik bir açıyla tüm antik kenti gezmeniz mümkün.

muze butonu

Geziniz sırasında Kuzey Nekropolis, Hamam, Frontinus Kapısı, Frontinus Caddesi, Antik Havuz, Travertenler, Güney Roma Kapısı, Gymnasium, ST. Philippus Kilisesi, Tiyatro ve Apollon Tapınağı’nı sırasıyla ziyaret etmiş olacaksınız.

Ayrıca diğer sanal müze turlarından olan Troya Müzesi Sanal Tur Gezisi Nasıl Yapılır? yazımıza da göz atabilirsiniz.

İnternet sitesi üzerinden yapacağınız sanal turda dilediğiniz yerden gezinize başlayabilir, detayları görmek için dilediğiniz noktaya yakınlaşabilir, 360 derecelik açıyla dilediğiniz şekilde gezinizi tamamlayabilirsiniz. Size rehberlik edecek okları takip ederek ya da dilediğiniz şekilde kendiniz ilerleyerek gezinizi tamamlayabilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri