Sanal Gezi Turları

Şanlıurfa Müzesi Sanal Tur Yediden Yetmişe Herkesi Bekliyor!

Şanlıurfa Müzesi’nde Neler Var?

Paleotik Çağ’dan, İslami döneme kadar her türlü arkeolojik eserin sergilendiği Şanlıurfa Müzesi sanal tur fırsatı sizi bekliyor!

Şanlıurfa Müzesi Hakkında

Şanlıurfa Müzesi, 24 Mayıs 2015 tarihinde ziyaretçilerine açılmıştır ve müze büyük bir kompleks olarak hazırlanmıştır. Şanlıurfa Müzesi sanal turu imkânı ile bu müzeyi istediğiniz yerden ziyaret edebilirsiniz. Büyük bir kompleks olarak hazırlanan bu müzenin içinde 14 adet ana sergi salonları aynı zamanda da 33 adet canlandırma alanı bulunuyor. Ayrıca geçici sergiler için hazırlanmış sergi salonu, çocuklar için oyun alanları ve filmlerin gösterildiği sinevizyon odalarını da içerisinde barındırıyor. Bu müzenin bulunduğu alanda aynı zamanda hediyelik eşya satışı yapılabilecek stantlar da var. Şanlıurfa Müzesi’nin bulunduğu yerde bulunan Arkeopark içerisinde kronolojik sırayla yerleştirilmiş ve kendi döneminin özelliklerini yansıtan yapı örnekleri var.

şanlıurfa müzesi sanal tur

Bunun yanında bu alanda kazı çalışmalarının nasıl yapıldığına dair özellikle okul çağındaki çocuklara yönelik eğitimler veriliyor. Ayrıca müze içinde bulunan sergi salonları kronolojik bir sıra ile yerleştirilmiş. Bu şekilde gelen ziyaretçiler sıkılmadan zamanda yolculuk yapıyormuş hissi yaşıyorlar. Bu değerli müze içerisinde 5000 eser barındırıyor. Ayrıca müze içinde Neolitik Döneme ait insan boyutlarında yapılmış en eski heykel olarak bilinen Balıklı göl Adamı heykeli var. Dünyanın en eski tapınağı olarak bilinen Göbeklitepe’ye ait eserler de bu müzede sergilenmektedir. Zamanda bir yolculuğa çıkmak için Şanlıurfa Müzesi sanal tur en kolay ve zevkli yollardan bir tanesi.

Şanlıurfa Müzesi Sanal Tur

Evinizin en rahat köşesinde oturarak zamanda yolculuk yapmaya ne dersiniz? Bulunduğunuz herhangi bir yerden tarihin her safhasına tanıklık edebilirsiniz. Bunun için artık kilometrelerce yol gitmenize gerek yok. Tarihin en önemli tanıkları arasında olan müzeler, kesinlikle ziyaret edilmesi gereken yerlerdir. Eğer kendinize müze ziyareti için zaman yaratamıyorsanız veya yoğun bir hayatınız varsa, müzeleri ziyaret edebilmeniz için iki tuşa bakmanız yeterli. Çalıştığınız bir iş varsa, mola verdiğiniz zaman bile rahatlıkla bir müze gezebilirsiniz. Boş zamanlarınızın en güzel aktivitesi sanal turlar olacak ve Şanlıurfa Müzesi sanal tur bu aktiviteyi alışkanlık haline getirmek için güzel bir başlangıç.

Şanlıurfa Müzesi Gezisi Nasıl Yapılır?

İlginizi çekebilir: Göbeklitepe Gezisi 12.000 Yıl Öncesine Aralanan Kapı

şanlıurfa müzesi sanal tur

Şanlıurfa’nın Haleplibahçe Mahallesinde bulunan müzeye ulaşım her yola sağlanabilir ve oldukça kolay. Özel araç, şehirlerarası otobüs veya uçak tercih edebilecekleriniz arasında. Şanlıurfa Müzesi giriş ücreti ise 18 lira faka müze kartı olanlar müzeyi bir yıl boyunca ücretsiz ziyaret edebilirler. Bunun dışında müze haftanın her günü de ziyaret edilebilir. Şanlıurfa Müzesi sanal tur özelliğini tercih ederek müzeyi gezmek isterseniz, aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

muze butonu

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri