İstanbulPlaj Önerileri

Riva Plajları: Beykoz Plajları Tatil Fırsatı

Beykoz'da Denize Girilebilecek Yerler

Tatillerinizi değerlendirebileceğiniz İstanbul içi plajlar mı arıyorsunuz? Beykoz Riva plajları, güzel denizi ile sizleri bekliyor.

Riva Plajları

Riva, İstanbul’un Anadolu yakasında bulunan Beykoz ilçesine bağlı bir semttir. Riva plajları,  İstanbul’da oturanlar için denize girilebilecek plajlardandır. Oldukça geniş bir enleme sahip olsa da hem İstanbul kalabalığından hem de boylam olarak dar olduğundan dolayı özellikle hafta sonları iğne atsan yere düşmez diyebileceğimiz bir kalabalık oluyor. Eğer imkânınız varsa hafta içi gitmeniz sizi İstanbul kalabalığından bir nebze de olsa kurtaracaktır.

riva plajları

Riva plajları, tıpkı Karadeniz gibi genel olarak dalgalı ve bulanık bir suya sahip. Ama hava rüzgarsız ve sakin ise havuz gibi olduğu zamanlar da oluyor. Eğer hava iyiyken giderseniz rahatlıkla yüzebilirsiniz. İstanbul’daki tüm plajlar gibi Riva plajları da oldukça taşlı bir sahile sahip. Ayrıca ziyaretçilerin birçoğu denizdeki taşların yanı sıra yosunlardan da rahatsızlık duyuyorlar. Alandan Pazartesi, Cumartesi, Pazar herkes yararlanabiliyorken, Salı, Çarşamba, Perşembe, Cuma olmak üzere haftanın dört günü sadece kadınlar kullanabiliyor. Plaja giriş ücreti 8 TL. Şezlong ve şemsiye kullanımı için ise 10 TL ücret ödemelisiniz.

Riva’ya Ulaşım

Bölgeye özel aracınızla gidebileceğiniz gibi toplu taşımaları da kullanabilirsiniz. Beykoz şehir merkezinden 22 kilometre, Kavacık TEM sapağından 23 kilometre uzaklıktadır. Plajlar, Riva merkeze ortalama 10 dakika uzaklıkta. Riva plajları için 137 numaralı İETT otobüsünü veya bölgedeki minibüs ve dolmuşları kullanabilirsiniz.

Riva Elmasburnu Plajı
Elmasburnu Plajı, Riva Elmasburnu Tabiat Parkı içerisinde bulunuyor. Tabiat parkı, plajının yanında aynı zamanda güzel bir mesire alanı da sahip. Tabiat parkının içinde kamp ve piknik yapılabilecek alanlar, büfe yer alıyor. İçerisinde yeme içme ihtiyaçlarını karşılayabileceğiniz bir de restoran bulunuyor Giriş ücreti kişi başı 8 TL, Ayrıca şezlong, şemsiye, duş ve giyinme kabinleri için de 5-10 TL arasında ücret ödemelisiniz. Elmasburnu plajının diğer Riva plajları arasındaki farkı ise kamp alanı da bulunması. Kamp severler kamp alanına sahip olduğundan dolayı Elmasburnu plajını daha çok tercih ediyor.

riva plajları

Legend Hotel Riva Beach
Legend Hotel plajı, Riva plajları içinde en sakin olanı. Diğer plajlardan farkı, giriş ücretinin biraz daha yüksek olması,  hafta içi 40 TL, hafta sonu 50 TL giriş ücreti bulunuyor.  Giriş ücretine şezlong, şemsiye gibi hizmetler dâhil. Ayrıca plaj içerisine dışarıdan yiyecek ve içecek sokmak yasak. İhtiyaçlarınızı plajda bulunan büfeden temin etmelisiniz. Ayrıca büfede sandviç, hamburger, sigara böreği gibi aperatifler de bulunuyor.  Riva semti merkezine özel araç ile 6-7 dakika uzaklıkta bulunuyor.

riva plajları

İlginizi çekebilir: Kınalıada Plajları: Adalar’ın En Küçüğü Kınalıada’da Yaz

Daha fazla plaj tatil fırsatı arıyorsanız GeziLinki web sitesinden veya sosyal medya hesaplarından detaylı bilgi elde edebilirsiniz. YouTube GeziLinki üzerinden de gezdiğimiz yerleri sizinle paylaşmaya devam ediyoruz. Bizi takipte kalın, iyi tatiller ve iyi eğlenceler!

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri