Plaj ÖnerileriYalova

Yalova Plajları – Yalova’da Denize Girilebilecek Yerler

Yalova’nın En Güzel Plajları

Yalova plajları; Yalova, Marmara Denizine kıyısı olan oldukça turistik bir şehirdir. Sahil kesiminin girintili çıkıntılı olmaması, şehri doğal bir kıyı şeridi yapmıştır. Plajların birçoğu Çınarcık, Armutlu ve Altınova ilçelerinde yer almaktadır. Yaz mevsiminde deniz suyu sıcaklıkları 20 – 22 derece arasında değişmektedir. 4 mevsim gezip görebileceğiniz, İstanbul, Bursa ve Kocaeli gibi şehirlerden günübirlik de olsa ziyaret edebileceğiniz bir şehirdir. Bu içeriğimizde Yalova’da denize girilebilecek yerler sıralanmıştır. İşte Yalova’nın en güzel plajları…

Yalova Plajları

Fıstıklı Plajı

 Yalova’da denize girilebilecek yerler

Yalova’nın Armutlu ilçesinin Yalı Mahallesi sınırlarında bulunan Fıstıklı Plajı, Yalova şehir merkezinden yaklaşık 60 km uzaklıkta yer almaktadır. Görece az bilinen plajlardan biridir. Bu nedenle de genellikle tenha ve huzurlu bir ortamı vardır. Daha sakin bir yerde, gözlerden uzak denize girmek isteyenlerin sevebileceği bir plajdır. Denizi oldukça temiz ve berraktır. Plaj bölümünün neredeyse tamamı ince kumlarla kaplıdır. Denizin dibi de aynı şekildedir. Denizin dalgalı olduğu günlerde denizanaları görülebilmektedir. Plaj içerisinde kafeterya ve büfe gibi olanaklar bulunmaktadır. Bununla birlikte şezlong, şemsiye, duş, WC gibi olanaklar da yer almaktadır. Şezlong ve şemsiye kiralama ücreti 30 TL civarında olup plaja giriş ücreti de 20 TL’dir.

Esenköy Plajı

 Yalova’da denize girilebilecek yerler

Şehrin yaklaşık 35 km barısında yer alan Esenköy Plajı, Dallabaş Dağı eteklerinde yer almaktadır. Çevresi ormanlık alanla çevrili olup yaklaşık 5 kilometrelik bir sahil şeridi vardır. Kum ve çakıl karışımından oluşan kumsal Yalova’da denize girilebilecek yerler içerisinde en güzel tercihlerden biri olacaktır. Esenköy Plajı akşam saatlerinde rüzgar alan bir konumdadır. Bu nedenle de denize girebileceğiniz en güzel saatler sabah saatleri ve öğleden sonra olacaktır.

Armutlu Plajı

 Yalova’da denize girilebilecek yerler

Yalova’nın en ünlü plajlarından biri olan Armutlu Plajı, Armutlu mevkiinde yer almaktadır. Şehir merkezinden yaklaşık 50 km uzaklıkta yer alır. Plajın büyük bir çoğunluğu ince kumlardan oluşmuştur. Denizi tertemiz olmakla birlikte mavi bayraklıdır. Deniz suyu sıcaklığı yüzmek için ideal seviyededir. Ayrıca sığ bir yapıya sahip olduğundan acemi yüzücüler ve çocuklar için uygundur. Plaj çevresinde ve içerisinde yeme içme ihtiyaçlarınızı karşılayacağınız bir tesis bulunmamaktadır. İhtiyaçlarınızı karşılamak için Armutlu ilçe merkezine gitmeniz gerekecektir. Hafta sonlarında bir hayli kalabalık olabilmektedir. Şezlong ve şemsiye gibi olanaklar bulunmakla birlikte kiralama ücreti 20 – 25 TL arasındadır. Plaja girişler ise ücretsizdir.

Altınova Hersek Plajı

 Yalova’da denize girilebilecek yerler

Şehir merkezine en yakın plajlardan biri olan Altınova Hersek Plajı, Yalova merkezden yaklaşık 5 km uzaklıktadır. Osmangazi Köprüsü altında kalan bu plajın yaklaşık 2 km kadar bir uzunluğu vardır. Sahili tamamen kumlarla kaplıdır. Denizin dibi de aynı bu şekildedir. Plaj içerisinde çeşitli ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz tesisler bulunmaktadır. Deniz kıyısında yer alan iskele ise plaja ayrı bir güzellik katmıştır. Hersek Plajı’nda hem halka plajlar hem de özel plajlar bulunmaktadır. Bununla birlikte yalnızca kadınların kullanımına tesis edilmiş “Kadınlar Plajı” da bulunmaktadır. Kadınlar için ayrılan bölgede de aynı olanaklar mevcut haldedir. Plaja girişler ücretli olup 10 TL kadar bir ücreti vardır. Şezlong ve şemsiye de ücretlidir.

Özgür Bayanlar Plajı

Yalova’da denize girilebilecek yerler içerisinde özel bir yere sahip olan Özgür Bayanlar Plajı, Çınarcık ilçesinin Esenköy beldesinde yer almaktadır. Şehir merkezine olan uzaklığı 40 km kadardır. Sadece kadınlara özel olarak hizmet vermektedir. Çalışanlar dahil herkes kadınlardan oluşmaktadır. Mavi bayraklı plajlar arasında yer alır. Denizi son derece temiz ve berraktır. Sahil şeridi ince taneli kumlardan oluşmaktadır. Denizin dibi ise çakıl taşlarıyla kaplıdır. Bu nedenle de denize, deniz ayakkabısı ile girilmesi tavsiye edilir. Deniz bazı zaman dilimlerinde dalgalı olabilmektedir. Ancak yine de çocuklu aileler için uygun olduğu söylenebilir. Plaj içerisinde soyunma kabinleri, duş kabinleri, tuvalet, masa, sandalye, cankurtaran gibi olanaklar bulunmaktadır. Bununla birlikte büfe ve kafeterya da yer alır. Girişler ücretli olup 20 TL kadar bir ücreti vardır. 8 yaş ve üzerindeki erkeklerin girmesi yasaktır.

Çamlık Plajı

 Yalova’da denize girilebilecek yerler

Armutlu ilçesinin Kapaklı Köyü sınırlarında yer alan Çamlık Plajı, şehir merkezinden yaklaşık 60 km uzaklıkta yer almaktadır. Şehrin en kalabalık plajları arasındadır. Deniz zemini çakıllarla kaplı olsa da sahil ince kumlarla kaplıdır. Denize, deniz ayakkabısı ile girilmesi tavsiye edilir. Şemsiye, şezlong, duş, kafeterya, büfe ve tuvalet gibi olanaklar vardır. Plaja girişler ücretlidir.

Çiftlikköy Sahil Plajı

 Yalova’da denize girilebilecek yerler

Yalova’da denize girilebilecek yerler içerisinde son sırada yer alan Çiftlikköy Sahil Plajı, Çiftlikköy ilçesinde yer alır. İlçe merkezinden yaklaşık 15 km uzaklıktadır. Denizi sığ bir yapıdadır. Çocuklar ve acemi yüzücüler için ideal bir yapıdadır. Plaj içerisinde yeme içme mekanları, büfe, duş ve tuvalet gibi olanaklar vardır. Plaja girişler ise ücretsizdir.

Bu içeriğimizde Yalova’nın en güzel plajları sıralanmıştır. Siz de Yalova’da denize girilebilecek yer arıyorsanız bu içeriğimizden yardım alabilirsiniz. Bununla birlikte daha fazla gezi, tatil ve seyahat hakkında bilgilendirici içerikler için YouTube kanalımızı da ziyaret edebilirsiniz.

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri