Seyahat Haberleri

Dünyaya İlan Ediyoruz: Marmaris’te Koronavirüs Yok!

Marmaris Koronavirüs

Kaymakam Ertuğ bunu duyurmak istiyoruz, dedi. Dünyaca ünlü turizm kentimiz Marmaris’te artık Koronavirüs vakası yok. Tatilciler hazır olun!

Marmaris’te Koronavirüs Yok!

Her yıl binlerce turistinin tatillerini geçirmek için tercih ettiği mavi bayraklı plajları ile ünlü yeryüzü cenneti Marmaris’te koronavirüs yok. En son Marmaris’te vaka sayılarının sıfıra kadar indiği görüldü. Bu güzel haberi ise Marmaris Kaymakamı Ertuğ Şevket Aksoy duyurdu.

İlginizi çekebilir: Tatil’de Koronavirüsten Korunmak İçin Ne Yapılmalı?

Aksoy sözlerinde sıfır vakalı bir kent olduğumuzu herkese ilan etmek istiyoruz, dedi. Aksoy yapmış olduğu açıklamada: “Değerli Marmarisliler hep bir koldan yönetmek için fedakârlık ve çaba göstermiş olduğumuz bu zorlu pandemi sürecinde biz baştan beri hep iyi seviyelerdeydik. Bu anlamda bizler biliyoruz ki Covid-19 ile mücadele öncelikli olarak ölümleri engellemenin, sağlığımızı korumanın ve hizmet sektöründe ön planda olan kentimizi ekonomik olarak ayakta tutabilmenin ilk şartıdır.” ifadelerini kullandı.

marmaris'te koronavirüs yok

Kaymakam Ertuğ Şevket Aksoy, “Kolay bir süreçten geçmiyoruz ancak aşılama çalışmaları ile birlikte istediğimiz toplumsal bağışıklığı sağlama hedefine önümüzdeki aylarda ulaşacağımızı görüyoruz. Yani tünelin ucunu artık görüyoruz. Şimdi söyleyebileceğim şey ise, vaka sayılarımızın çok çok düşük olduğu yine de Marmaris’te koronavirüs yok demek ve bunu da herkese ilan etmek istiyoruz. Biz kurallara uymaya devam edersek her şey çok daha kolay. Sonuca artık çok yakınız fakat kurallara uymayı bırakırsak elimizdeki bu fırsat kaçabilir. Unutmayalım ki koronavirüs kolay bulaşıyor. Sağlıklı görünen bir kimse virüsü yayabiliyor. Şimdi ise dünyaya ilan etmenin tam zamanı Marmaris’te koronavirüs yok. Maske, mesafe ve hijyen kurallarına uymaya devam edelim.” Muğla iline bağlı olan bu tatil beldesinde yapılan bu açıklamaların ardından turizmciler ve esnaf, tatil yapmak isteyen herkesi beldeye davet etti.

Kaymakam Aksoy, yaptığı açıklamalar doğrultusunda Marmaris’te yeni vaka tespit edilmediğini söylerken bu durumun tedbirlere uyulursa böyle devam edeceğine ve beldede Covid vakası bulunmamasının tekrar bulunmayacağı anlamına gelmediğine de dikkat çekti ancak Marmaris’te Covid-19 vakası yok, derken bu durumun böyle devam etmesi için de bütün tedbirlerin alınacağı ve durumun koruma altına alınması için elinden geleni yapacaklarını da belirtti.

marmaris'te koronavirüs yok

Yapılan bu açıklamalar tatile gitmekle gitmemek arasında kalmış vatandaşları sevindirdi. Ayrıca yapılan bu açıklamalar, esnafı ve otel sahiplerini de mutlu etti. Tatil sezonunun da açılması ile birlikte yaşanan bu olumlu gelişmeler ülkemizde gerçekleşecek turizm aktivitesini iyi yönde etkileyecek gelişmelere sebep olacak.

Daha fazla Gezi Magazin haberi için GeziLinki web sitesini takip etmeyi unutmayın!

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri