Keşfet

Evcil Hayvan Bırakabileceğiniz En İyi Mekan Önerileri

Evcil Hayvanların Emanet Edilebileceği Yerler

Evcil hayvan bakmak sorumluluk isteyen bir konudur. Hayatımıza kattığımız canlar, evcil hayvanlarımız, kedi ve köpeklerimiz sevgi ve ilgimize muhtaçtırlar. Nasıl ki Antoine De Saint-Exupéry’in ölümsüz eseri Küçük Prens kitabında “ölene dek sorumlusun gönül bağı kurduğun her şeyden” sözünde olduğu gibi çok güçlü bağlar kurduğumuz canlarımızdan da sorumluyuz. En az kendimizden sorumlu olduğumuz kadar onlardan da sorumluyuz ve onlara en iyi şekilde bakmak zorundayız. Çünkü onlar dünyanın dili olmayan, sadece sevgi ve ilgi isteyen, en masum yaratıklarıdırlar. Bir yerleri ağrısa dile getiremezler. Davranışlarıyla anlatmaya çalışırlar ki çoğu zaman anlayamayız.

Evcil Hayvan Kedi Ve Köpeklerimizin Bakımı

 Evdeysek bu canlarımızın, evcil hayvanlarımızın, kedi ve köpeklerimizin bakımı sorun olmayabilir. Çalışıyor da olabiliriz ve evde bu canları emanet edebileceğimiz birilerinin olması büyük şanstır. Ancak çalışıyorsak ve evcil hayvanımız tek başına kalıyor ise işimiz gerçekten zordur. Bizden sürekli ilgi ve sevgi bekleyen evcil hayvanlarımızla yeterince ilgilenemeyiz.

evcil hayvan

Örneğin köpeğimiz varsa iki üç saatte bir dolaştıramayız. Bu da köpeğimizi strese sokar, mutsuz ve saldırgan tavırlar sergiler. Sürekli havlar ve artık komşularımız rahatsız olmaya başlar. Bu da can sıkıcı bir durum yaratır ki hiç istenmese de birlikte yaşamaktan vazgeçilebilir ki sıklıkla yaşanan bir durumdur.

Neyse ki sizi bu sıkıntılı durumdan kurtaracak, kedi ve köpeklerinizi bırakabileceğiniz bazı mekanlar artık günümüzde mevcut. Pet otelleri, pansiyonları, kedi ve köpek otelleri adı verilen bu işletmeler evcil hayvanlarınızın siz yokken her türlü bakımını üslenen işletmeler olarak hizmet vermektedir.

Kedi Ve Köpek Otellerinde Verilen Hizmetler

 Öncelikle kedi ve köpeklerinizi, evcil hayvanlarınızı, sevimli canlarınızı bu otellere misafir ettirerek günlük kreş hizmeti alabilirsiniz. Çalışıyorsanız veya başka bir sebepten evde bırakamıyorsanız sabah gidip akşam gelmek kaydıyla günlük kreş hizmeti alabilirsiniz.  Üstelik talep ettiğiniz taktirde servis hizmeti veren oteller de mevcuttur. Bu otellerde verilen bir diğer hizmette konaklamadır. Yani sizin uzun süre olmadığınız durumlarda, seyahat ve tatillerde, hastalık, misafir vb. durumlarda evcil hayvanlarınız misafir edilmekte, her türlü bakımı yapılmaktadır.

evcil hayvan

Evcil hayvanlarınızın veteriner hizmetlerinden tutun da, kuaförlük hizmetine kadar geniş bir yelpazede hizmet verilmektedir. Aynı zamanda bu otellerde sevimli canlarınızın özgün durumu, cinsi, karakteristik özellikler ve ihtiyacı göz önüne alınarak eğitim hizmeti de mevcuttur.

Bu Yazıda Dikkatinizi Çekebilir: Türkiye’nin En Çok Tercih Edilen Hayvan Otelleri

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri