Çocukİstanbul

Hafta Sonu Çocuklar İçin Etkinlikler – Hafta Sonu Çocuk Etkinlikleri

İstanbul'da Hafta Sonu Çocuklar İçin Eğlence Yerleri

Hafta sonu çocuk etkinlikleri dinlenmek ve haftanın verdiği yorgunluğu atmak için ideal bir seçim olacaktır. Hafta sonu tatillerinde ebeveynler bir değişiklik yaparak çocukları ile birlikte tüm haftanın verdiği iş stresini atmak için gezmek isteyebilirler. Fakat zaman yaratmaktan ziyade gidip görecek yerler hakkında karar verilememektedir.

Hem çocukların eğlenebileceği hem de ailelerin sıkılmadan gezebileceği oldukça mekân bulunmaktadır. Bugün sizlere İstanbul‘da yaşayan ailelerin çocukları ile birlikte tüm haftanın yorgunluğunu atarak eğlenebilecekleri, beraber zaman geçirebilecekleri ve keyifle çocuklarını ile gidebilecekleri yerler sizler için belirlenmiştir.  

İstanbul İllüzyonlar Müzesi (Beyoğlu)

Klasik park, oyun alanlarından ziyade illüzyon müzesi çocukların dikkatini oldukça çekerek farklı bir etkinlik oluşturacaktır. Ebeveynlerin de yanlarında sıkılmadan merakla dolaşabileceği yerler arasında İlüzyon Müzesi başta gelir.

ilizyon müzesi

Hafta Sonu Çocuk Etkinlikleri Forestanbul Macera Parkı

Forestanbul macera parkı en çok tercih edilen alanlar arasında yer alıyor. Tatil günlerinde pek çok kişinin tercihi olan park macera severler için harika bir yerdir.

Macera parkında, yüksek ip parkuru, tırmanma duvarı, dev salıncak, zipline gibi aktiviteler sayesinde klasik bir eğlenceden ziyade çok daha keyifli vakit geçirme imkânınız oluyor. Hafta sonu çocuk etkinlikleri için eğlenceli bir seçim olacaktır.

 Çocuklarınız ile birlikte şehrin karmaşıklığından ve gürültüsünden uzaklaşıp keyifle zaman geçirebileceğiniz alanlardan 2.sırada yer alan Forestanbul’a vakit bulduğunuzda mutlaka gitmelisiniz.

Macera parkı

Dolmabahçe Sarayı

Çocuklarınızla birlikte gezerek görebileceğiniz önemli yerlerden bir tanesi Dolmabahçe Sarayı’dır. Klasik eğlencelerden ziyade bu tür aktiviteler ile çocuklarınızın tarih bilgilerini pekiştirmiş olursunuz. Dolmabahçe Sarayı’nın ziyaret edilmesinin en büyük sebebi Ulu Önder Atatürk’ün sarayda vefat etmesidir. Çocuklarınız ile güzel bir vakit geçireceğiniz ortamlar arasındadır. Hafta sonu çocuk etkinlikleri arasında öğrenme ve kültürel bir gezi olarak değerlendirilebilir.

dolmabahçe sarayı

Snowpark (Torium AVM)

Torium AVM’de bulunan Snowpark, Türkiye’nin ilk kapalı kar eğlence merkezidir. 4 mevsim kesintisiz kayak ve kızak keyfi sunmaktadır. Her detayı özenle inşa edilen Snowpark, gerçek kar hizmeti sunuyor. Başta insanlar bu duruma inanamasa da Snowpark yetkililerinin bu duruma çok özen gösterdiği belli oluyor. Hafta sonu çocuk etkinlikleri için değerlendirmeye mutlaka almanız önerilir.

Kidzania (Akasya AVM)

10.000 metrekarelik, yalnızca çocukların eğlenmesi amacıyla inşa edilen bu merkez, çocukların gelecekte olmak istedikleri meslekleri onlara yaşatıyor. Buradaki eğitimler ile temel yaşam becerileri öğrenerek hayata hazırlanıyorlar. Çocuklar burada tiyatroyu, bankayı, hastaneyi, itfaiyeyi, Polis Karakolu’nu, Gizli Ajan Eğitim Merkezi’ni ve Havacılık Akademisi’ni içeren eğlenceli eğitimleri güzel bir şekilde alabilmektedir.

Çocuklarınız ile birlikte keyifli kış eğlencelerini yaşayarak hafta sonunuzu oldukça eğlenceli hale getirebileceğiniz tüm bu mekânlara fırsat buldukça gidip değerlendirin. Bu sayede hem aile bağlarınız gelişecek hem de çocuklarınız daha çok gezip gördükçe psikolojik açıdan da sağlıkla büyüyecektir.

  • Buna ek olarak daha fazla yer keşfetmek ve farklı tatil fikirleri edinmek için YouTube kanalımızdaki içeriklere de göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu