Konserler

İstanbul Imany Konseri: Aralık 2021 Konserleri

Imany Kimdir?

İstanbul Imany konseri, 2021 Aralık ayı konserleri kapsamında yapılacak. Yeni albümü Woodoo Cello şarkıları ile Imany yeniden İstanbul’da!

Imany Kimdir?

Afro-soul müziğinin en bilinen seslerinden bir tanesi olan Imany, doğum adıyla Nadia Mladjao, Komor Adaları asıllı bir müzisyendir. 1979 yılında Fransa, Martiques’te dünyaya gelen sanatçı, on yedi yaşında New York’a gitti. Aslında ilk kariyer deneyimi müzikte değildi, Imany New York’tayken bir mankenlik ajansı ile sözleşme yaptı ve bir süre model olarak yaşamına devam etti. Amerika’da yaklaşık 7 sene kaldı. Ancak ilginç bir hikayedir ki, başarılı müzik kariyerini başlatan olay yalnızca bir şarkıdan ibarettir. Tracy Chapman’ın Talkin’ Bout a Revolution adlı parçasını dinledikten sonra aniden şarkıcı olmaya karar veren Imany, Amerika’dan Fransa’ya geri döndü.

İstanbul Imany Konseri

İnanç anlamına gelen bir kelime olan Imany kelimesini kendine sahne adı seçen Mladjao, 2011 yılında ilk single’ı olan You Will Never Know adlı şarkıyı yayınladı. Aynı yıl içerisinde The Shape of a Broken Heart adlı bir de albüm çıkarak müzisyen bir anda, bir modelden tanınan bir şarkıcıya dönüştü. Öyle ki ilk albüm deneyimi olmasına rağmen The Shape of a Broken Heart, Fransa’da Altın Plak ödülünü kazandı. Bizlerin Imany’i tanımasını sağlayan parça ise kuşkusuz Don’t Be So Shy adlı parçadır. Çıktığı zaman müzik listelerini alt üst ederek hayatımıza giren Imany daha sonra 2016 yılında The Wrong Kind of War adlı bir albüm çıkarmıştır. Şarkılarında birçok toplumsal ve sivil konuyu işleyen Imany, 2021 Aralık ayı konserleri kapsamında bir kez daha İstanbul’da olacak! Yeni çıkan Woodoo Cello albümünün parçalarını seslendireceği İstanbul Imany konseri sizleri bekliyor.

İstanbul Imany Konseri

2021 Aralık ayı konserleri kapsamında yapılacak olan İstanbul Imany konseri, soluklar tutulmuş halde bekleniyor. Katılımın yoğun olacağı düşünülüyor hatta öyle ki biletler satışa çıktığından beri bazı noktalarda tükendi. Etkinlik Covid-19 önlemleri kapsamındaki uygulamalara dikkat edilerek gerçekleştirilecek. En geç 48 saat önce yapılmış olan PCR testi sonucu ya da Aşı Kartı zorunluluğu olacak. Aynı zamanda 18 yaşından büyük katılımcıların HES koduna bakılacak. Ateş ölçümünün de yapılacağı İstanbul Imany konseri sırasında ateşi 38 dereceden fazla çıkan kişiler alana alınmayacak.

2021 Aralık ayı konserleri

2021 Aralık ayı konserleri içerisindeki konser, 8 Aralık 2021 Çarşamba günü gerçekleşecek. Konsere girişler için kapı açılışı 20.00’da olacak ancak etkinlik başlangıcı 21.00’da. İstanbul Imany konseri Zorlu PSM – Turkcell Sahnesi’nde yapılacaktır. Covid-19 önlemlerine uygun bir konser deneyimi geçirmenizi diliyoruz!

Ayrıca ilginizi çekebilir: İzmir Kaan Tangöze Konseri: Kasım Ayı Konserleri 2021

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri