AnkaraGezi Turları

Ankara Büyükşehir Belediyesi Ücretsiz Kent Gezileri – Başvuru Şartları ve Tüm Detaylar

Belediyelerin Düzenlediği Ücretsiz Geziler

Ülkemizin en kalabalık ikinci şehri ve başkentimiz Ankara gerek tarihi, gerekse turistik gezilecek yerleri açısından oldukça zengindir. Cumhuriyetle birlikte başkent ünvanı almış ve bir çok kamu kurumumun da merkezi burada olduğu için, şehir bir anda memur şehri olarak anılmaya başlamıştır. Tarihi kökleri yönünden de oldukça zengin olan bu şehirde Hititler, Frigler gibi bir çok medeniyet yaşamıştır. Osmanlı döneminde de şehir oldukça önem arz etse de başkent olması Ankara’ya ayrı bir mana yüklemiştir. ABB’nin düzenlediği etkinle Ankara’yı gezmek artık çok kolay. Ankara büyükşehir belediyesi ücretsiz kent gezileri sizleri doyumu olmayan bir Ankara ziyafetine bekliyor. Üstelik güzel havalarla kısıtlı olmak kaydı ile üzeri açık otobüslerle şehrin atmosferini iliklerinize kadar hissedeceksiniz. Bir yandan tarihi bir gezi turu, diğer taraftan da kültürel bir gezi turu yapacaksınız.

Başvurular Nasıl Yapılıyor ve Geziden Kimler Yararlanabilir?

Ankara Büyükşehir Belediyesi ücretsiz kent gezileri; kültür ve sosyal işler dairesi tarafından düzenlenen kent gezileri, Ankara’nın tarihi yerleri, kültürel, manevi ve turistik yerlerini ayrıca belediyenin de faaliyetlerini tanıttığı ücretsiz olan bu geziye katılmak oldukça kolay. İşte detaylar..

İster Ankara’da yaşayın ister kenti gezmeye gelen yerli ya da yabancı bir turist olun, ABB ücretsiz olarak düzenlediği bu gezi ile sizlere keyifli bir gezi imkanı sunuyor. Üstelik rehber eşliğinde. Gezi programları her ay düzenlendiği gibi bireysel yada gruplar halinde başvuruda kabul ediliyor. Eğer grup olarak başvuru yapmak istiyorsanız bu başvuruyu dilekçe ile Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı Bankosuna gerçekleştirmeniz gerekmektedir. Bireysel olarak başvuru yapacaksanız Alo 153 (Mavi Masa) ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Kent gezileri 2011‘den bu yana düzenli bir şekilde yapılmakta olup, hava şartlarına göre gezi için tasarlanmış üstü açık otobüs ile gerçekleşmektedir. Kent gezileri ile ilgili detaylı bilgiye 0312 507 37 61 – 0312 507 37 89 numaralı telefondan ulaşabilirsiniz. Bu yazımızda Ankara Büyükşehir Belediyesi Ücretsiz Kent Gezileri‘ni konu aldık.

  • Daha farklı gezi önerisi için GeziLinki Youtube kanalını ziyaret edebilirsiniz.

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri