Sanal Gezi Turları

Laodikeia Antik Kenti Sanal Tur: MÖ 3. Yüzyıla Uzanan Tarih

Laodikeia Antik Kenti Nerede?

İnsanoğlu kendinden önce var olana her zaman merak duyar. MÖ 3. yüzyıla ait olan bu eserleri görmek, merakınızı gidermek isterseniz Laodikeia Antik Kenti sanal tur keyfi sizi bekliyor!

Laodikeia Antik Kenti Hakkında

Denizli şehri bilindiği üzere çok eski bir yerleşim ve şehirde antik kentlerden kalma birçok eser mevcut. İşte bu eserleri barındıran antik kentlerden biri olan Laodikeia Antik Kenti sanal tur olanağı ile gezebilmek mümkün. Lycos Irmağı kenarına kurulan kente ilk yerleşimin Katolik Döneme ait olduğu biliniyor. Bu antik kent, MÖ 3.yüzyılın ortalarında Kral II. Antiokhos tarafından eşi Laodike adına inşa ettirilmiştir. Laodikeia Ören Yeri özellikle Helenistik ve Roma Dönemlerinde ekonomik, askeri ve ticari alanlarda oldukça önem kazanmıştır. Antik kent tarihi boyunca pek çok savaşa ve depreme tanıklık ettiğinden fazlaca tahrip olmuştur. Dolayısıyla Rome Döneminde tekrardan inşa edilmiştir.

laodikeia antik kenti sanal tur

Şehrin yeniden inşa edilmesi sonucunda tamamen Roma tarzı yapılanmaları olan şehir, kanalizasyon, yol ve şehircilik bağlamında Frigya bölgesinin en zengin ve en güzel şehirleri arasına girmiştir. Bu dönemlerden sonra Bizans yönetimi altına giren şehir, Türkler bölgeye gelene kadar Bizans’ta kalmıştır. Bu zaman zarfında birçok savaşa sahne olan şehrin surları gitgide savunmasını yitirmiş ve şehir ekonomik açıdan da oldukça zayıflamıştır. Antik kent içerisinde Büyük ve Küçük Tiyatro, Stadyum ve Gimnazyum, Zeus Tapınağı, Anıtsal Çeşme ve Büyük Kilise gibi yapıları barındırmaktadır. Laodikeia sanal turu ile bu antik kenti keyifle gezebilirsiniz.

Laodikeia Antik Kenti Sanal Tur

Boş zamanlarınızda, çalışmanıza ara vermişken ve evinizde otururken canınızın sıkıldığı bir an yapabileceğiniz en güzel şeylerden birinin sanal müze gezmek olduğunu biliyor muydunuz? Hem tarihin tozlu sayfalarını aralayacağınız hem de geçmişe keyifli bir yolculuk yapacağınız sanal turlar kesinlikle alışkanlık haline getirmeniz gereken aktiviteler listesinde başı çekiyor. Hiç vakit kaybetmeden bu sanal turlara başlamalı ve zamanı gelince canlı gezeceğiniz müzeleri internet üzerinden gezebilirsiniz. Bu aktiviteye Laodikeia Antik Kenti sanal tur ile başlayabilirsiniz.

Laodikeia Antik Kenti Gezisi Nasıl Yapılır?

İlginizi çekebilir: Ankara Cumhurbaşkanlığı Millî Mücadele Sergisi Sanal Turu 

Laodikeia Antik Kenti sanal tur

Denizli şehir merkezine oldukça yakın bir noktada bulunan antik kente merkezden dolmuşa binerek ulaşmanız mümkün. Direkt bu noktaya tur düzenleyen şirketler de var, dilerseniz onları da tercih edebilirsiniz. Eğer özel araç ile kente gitmek isterseniz, bunun için antik kent tabelalarını takip edebilirsiniz. Antik kente giriş ücreti 25 lira. Ayrıca antik kent haftanın her günü açık ve dilediğiniz gibi ziyaret edebilmeniz mümkün. Eğer şu an antik kente gidemeyecek kadar yoğunsanız sizin için bir önerimiz daha var, sanal tur. Laodikeia Antik Kenti sanal turu için aşağıdaki linki kullanabilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri