Günübirlik Geziler

Muhteşem Yerleri ve Değerleri ile Günübirlik Kapadokya Turu

Kapadokya Gezi Rehberi

Günübirlik gezi turları içinde en kapsamlı duraklara sahip olan muhteşem yerlerden biri: Kapadokya. İşte tüm güzellikleriyle günübirlik Kapadokya turu rehberi!

Günübirlik Kapadokya Turu Nasıl Olur?

Kapadokya; tarihi, sanatsal, romantik birçok konuda ev sahibi ve yine bu konularda değerler barındırmakta. Tarihi süreçte önemi bulunan Kapadokya, aynı zamanda coğrafi olarak da 5 ili birden (Kayseri, Nevşehir, Kırşehir, Aksaray, Niğde) kucaklamakta. Bu sebepledir ki Kapadokya turu, size sandığınızdan çok daha fazlasını katacak ve sizi hem donanımlı hem mutlu kılacak en güzel aktivitelerden birisi olacaktır.

günübirlik kapadokya turu

Eğer siz de günübirlik turlar içerisinde Kapadokya turu yapmak isteyen zevkli insanlardan birisiyseniz okumaya devam edin. Müthiş bir doyum ile ayrılacağınız Kapadokya’nın gezip görülebilecek harika unsurlarına hep birlikte yakından bakalım.

Kapadokya Turlarının İçerisinde Neler Yapılır?

Günübirlik gezi turu dahilinde her şeyi sığdırmak isteyeceğiniz dolup taşacak aktiviteleriyle Kapadokya’da, Eylül’e denk gelen bağbozumu döneminde şarap kültürünü yerinde tanıma şansı yakalayabilirsiniz. Aynı zamanda şarap evlerinde şarap yapımını öğrenebilir ve tadım yapabilirsiniz.

Müthiş bir tur gününde; doğal harika olan Kapadokya’da, insan yapımı Peri Bacaları’nı ziyaret etmeden dönmek isteyeceğinizi hiç sanmıyoruz. Akşam ziyaretinizde ise Peri Bacaları’na projeksiyonlu yansıtma vesilesi ile yapılan görsel bir şölen sizi karşılayacaktır. Bu yansıtmada, bölgenin jeolojik durumunun oluşumuna dair içerik bulabileceksiniz. Hiçbir şey olmasa bile, yaptığınız günübirlik Kapadokya turu dahilinde ihtişamlı duruşuyla gözünüze hitap edecek Peri Bacaları yeterdi.

günübirlik kapadokya turu

Güllüdere Vadisi, Güvercinlik Vadisi ve Kızılçukur Vadisi’ni ziyaret etmek; doğanın kalbinde olduğunuzu bir kez daha hissettirecektir. Doğal bir cennet niteliği taşıyan Kapadokya’da, ATV ile ya da at vesilesiyle safari yapmanız da mümkün. “Güzel Atlar Ülkesi” anlamına gelen Kapadokya’da, atlı safari oldukça manidar olacaktır. Çok özgün bir deneyimi, söylediğimiz gibi, doğanın kalbinde yapabilmiş olduğunuz için ayrıca şanslı olacaksınızdır.

3 liralık bir giriş ücreti alınan ve Guinnes Rekorlar Kitabı’nda bulunan Saç Müzesi’ orijinal deneyimlerinizden birisi olacaktır. 250-600 lira arasında değişebilen balonla uçuş deneyimini arzuluyorsanız ve buna bütçeniz uygunsa, Kapadokya turu içerisinde deneyimleyebileceğiniz en şahane unsurlardan birisi de bu olacaktır.

Kapadokya Turu İlgilisine Tavsiyeler

Öncelikle bol bol yürüyeceğiniz vadi planlarınız için rahat ayakkabılar tercih etmenizi öneririz. Haricinde “Hiçbir şeyi kaçırmak istemiyorum!” diyorsanız kapsamlı bir günübirlik tur programı tercih edebilirsiniz. Bütün bunlar dışında bolca su tüketmekten geri durmamalı ve ücretsiz çömlek yapımına dahil olmalı. Şimdiden keyifli geziler dileriz.

Bol bol gezeyim göreyim derseniz de Periler Ülkesi’ne Yolculuk: Kapadokya Gezisi yazımıza bir göz atmanızı tavsiye ederiz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri