Günübirlik Geziler

Üst Seviyede Huzurlu Bir Keyif İçin Günübirlik Maşukiye Turu

Maşukiye Gezilecek Yerler

İstanbul’a yakın, gezi turları için ideal bir seçenek olan günübirlik Maşukiye turu, sizin için huzurlu bir alternatif. Tüm detaylarıyla Maşukiye, bu yazımızda!

Üst Seviyede Huzurlu Bir Keyif İçin Günübirlik Maşukiye Turu

Kocaeli’nde, Kartepe ilçesinde bulunan bir belde Maşukiye; doğanın göbeğinde ve hatta doğanın kendisi. Etraftan balayı için gelen ziyaretçi çiftlerin gözdesi Maşukiye, aşık manasındaki maşuk kelimesinden kaynak alır. Bu sebeptendir ki beldenin sakinleri “Maşukiye’ye geldiysen aşık olursun.” demeye başlamışlardır. Aynı sebeple belde, “Aşıklar Köyü” olarak da bilinmektedir.

Özellikle İstanbul’a, Bursa’ya ve Sakarya’ya çok yakın olan Maşukiye’de gezi turu yapmak için hemen her mevsim müthiş nimetler sunmakta. Maşukiye turu için özellikle bahar dönemi tercih ediliyor çünkü şahane kiraz bahçeleri, herkes tarafından görülmek isteniyor. Yine de bu güzel beldeye her mevsim gidilebilir çünkü Maşukiye’nin doğallığının nimetlerinden bir tanesi de hem Akdeniz hem Karadeniz iklimlerini yaşatan yapısı olmakta.

Günübirlik gezi turları dahilinde de oldukça ilgilisi olan Maşukiye turu için konaklamalı alternatifleriniz de mevcut; bungalow evlerden pansiyonlara ve otel odalarına dek beldede birçok işletme bulunmakta. Peki bu güzel doğal cennette ne zaman, neler yapabilirsiniz?

Maşukiye Turu

Maşukiye Turu İçerisinde Ne Zaman, Neler Yapılabilir?

Başta da bahsettiğimiz üzere Maşukiye, Kartepe ilçesine bağlı bir belde. Bu sebeptendir ki Maşukiye için kış ayları gezi turları içinde Kartepe mutlaka ziyaret edilmeli. Kışın bembeyaz olan bu bölge, kayak merkezleri içerisinde hem yapaylığı çok barındırmayışı hem de konumu sebebiyle en ilgi çekenlerinden diyebiliriz. Maşukiye turu içerisinde 2 saat kadar süren rahat bir ulaşımla Kartepe’ye varabilir, geziniz dahilinde ferah ve bembeyaz bir doğallığı gözlemlemiş olabilirsiniz. Kış aylarında gitmeyi tercih etmiyorsanız yılın diğer aylarında yürüyüş, bisikletle gezi gibi aktiviteler için Kartepe müthiş bir fırsat olacaktır.

Maşukiye turu için Nisan ayını tercih ettiğinizde ise kiraz bahçelerinin ihtişamıyla karşılaşacaksınız. Bizden söylemesi; Kiraz Yaylası’nda piknik çok “taze” oluyor diyorlar.

Maşukiye Turu

Maşukiye denildiğinde akla gelen Aygır Deresi’nin de aktığı Sapanca Gölü’ne ne kadar yakın olduğunuzu bilemezsiniz. Aygır Deresi ise beldenin en can alıcı unsurlarından. Kartepe’den Maşukiye’ye o soğuk suyu taşıyor ve aynı zamanda bölgenin bitki örtüsünün sürekli canlılığını destekliyor. Maşukiye turları dahilinde Aygır Deresi detayını es geçemeyeceğinize eminiz. Daha da detaylı bir gezi rehberine ihtiyaç duyarsanız Maşukiye Gezisi Nasıl Olmalı? Maşukiye Gezilecek Yerler! yazımıza bakabilirsiniz.

“Aşıklar Köyü” Ziyaretçilerine Tavsiyeler

Tüm bunların yanında Maşukiye’de alabalık restoranlarına uğramadan ve bir güzel kahvaltı etmeden dönmeyin deriz. Kış için sıkı kıyafetlerinizi ve her mevsim için rahat ayakkabılarınızı da yanınıza almayı unutmayın.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri