Seyahat Haberleri

Pandemide Seyahat ve Kısıtlamalardan Sonrası İçin İpuçları

Pandemide Seyahat İpuçları

Bir süredir kapandığımız evlerden çıkmak, üstelik tatil planları yapmak şimdilik imkansız görünse de güneşli günler pek yakın! Hazırlıklarınıza şimdiden başlayıp en güzel tatili yakalamanız için İşte Pandemide Seyahat İpuçları!

Pandemide Seyahat Nedir? Nasıl Yapılır?

 • Gitmek istediğiniz ve sizi en güzel şekilde dinlendirecek yere iyi karar verin
  Daha önceleri gittiğiniz tatillerde hazırlık aşaması kısa tutulmuş veya son dakikaya bırakılmış olabilir. Tam da şu an tatil planlaması ve hazırlıkları için bolca zamanınız bulunmakta ve gerçekten hayalini kurduğunuz tatili seçmenin tam zamanı. Pandemide seyahat planınızı yapmanız açısından size yardımcı olacak firmaları ve internet sitelerini araştırabilirsiniz fakat daha öncesinde, tur mu yoksa otel konaklamasıyla mı tatil yapacağınıza karar vermelisiniz. Sonrasında gideceğiniz tarihlerle birlikte bütçenize en uygun tatil seçeneklerini size gösterecek birçok arama motoru bulunuyor ve bunlardan faydalanarak fazla vakit kaybetmeden en doğru tatile ulaşabilirsiniz.
 • Tatil gereçlerinizi hazırlamaya başlayın
  Halihazırda çokça zamanınız bulunuyorken, son dakika acelesine kapılıp pahalı ürünler almak gibi bir hataya düşmeyin. Yapacağınız tatilin niteliğine göre ihtiyaçlarınızın bir listesini oluşturun ve eksikleri tamamlamak için çalışmalara başlayın. Örneğin bir koyda kamp tatili planlıyorsanız, çadır, çanta, mini buzluk gibi temel ihtiyaçlar ve bunların yanında giyeceğiniz kıyafetler ve eğlence materyalleri gibi gereçleri de listenize ekleyerek alışverişinize başlayabilirsiniz. Hem geniş zamanda daha çok araştırma yapmış hem de indirimli fiyatlara ürünlerinizi almış olursunuz.
 • Tatil yeriniz hakkında ön bilgi edinin
  Bu uzun ve zorlu süreçten sonra yapacağınız tatilde eminiz ki sadece yüzmek ve belli bir alanda vakit geçirmek istemeyeceksiniz. Bunun için gideceğiniz yerde gezilecek yerleri, yeme içme noktalarını araştırarak pandemide seyahat planınızı kendiniz hazırlayabilir ve tatilinize daha mükemmel bir form kazandırabilirsiniz. Örneğin gezi sitelerini ve gezi rehberlerinin yazılarını araştırıp incelemekle başlayabilirsiniz.
 • Hedef yurt dışı ise bir dil öğrenin
  Pandemide seyahat hayali hepimizi etkilerden gideceğiniz yerin dilini konuşarak gitmek kulağa çok daha hoş gelmiyor mu? Online dil kurslarından faydalanarak ister İngilizce ister farklı bir dili öğrenebilirsiniz.

Güncel haberlerden haberdar olmak için GeziLinki‘ni takip etmeyi unutmayın!

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri