Seyahat Haberleri

Taşınabilir Evler Pandemiden Olumlu Etkilendi

Taşınabilir Evler Nedir?

Ferdi Dündar Bursa ilimizde taşınabilir bungalov evler yaptı. Ayrıca taşınabilir evler pandemi sürecinde ilgiyi üzerine topladı.

Taşınabilir Evler Pandemiden Olumlu Etkilendi

Ferdi Dündar, bu süreçte bungalov evlere ilginin arttığı ifadelerini de kullandı. Bu evleri bir yerden başka bir yere taşıma için imara ihtiyaç yok dedi. Çünkü evler tır veya vinç kullanılarak istediğiniz yere taşınabiliyor. Bursalı müteahhidimiz, Avrupa’da bungalov evler görmüştü ve pandemi süreci başlayınca Nilüfer ilçesinde bir tesis kurup burada taşınabilir evler üretmeye başladı. Üstelik çoğu sektörü kötü etkileyen pandemi, taşınabilir bungalov evlerde tam tersine etki yaratmıştı. Dündar, bu süreçte evlere talep yüzde 150 arttı ifadelerini kullandı.

Bungalov evlerin birçok Avrupa ülkesine de ihraç edildiğinden bahseden Ferdi Dündar, evlerin tekerlekli olduğunu ve diğer evlere göre tır veya vinç ile çok kolay taşınabildiğini de bir kez daha hatırlattı ve ihraç edilen Avrupa ülkeleri arasında İngiltere, Fransa, Avusturya, Almanya ve Ukrayna gibi büyük ülkeler de bulunduğunu söyledi. Ayrıca bu tesislerde Türkiye’nin 81 iline uyumlu taşınabilir evler yapılıyor. İlginizi çekebilir: Uluslararası Portakal Çiçeği Karnavalı 2021 Yılı Tarihleri Ferdi Dündar, bu evleri yapmaya başlama hikayesini ise şu sözlerle anlattı: Ahşap ben de merak uyandırıyordu. Bir gün şans eseri internette Avrupa ülkelerinde yapılan bu evlere rastladım. Ben neden yapamayayım, diye düşündüm. Bu evlerin neredeyse hiçbiri Türkiye’de yoktu, şimdi ise hepsini Türkiye’de görmek mümkün.

Taleplerde Çok Fazla Artış Var!

Dündar, pandemi sürecinde “taşınabilir evler çok fazla ilgi görmeye başladı’’ cümlesinin bir kez daha altını çizerek aynı zamanda bu sürecin onları değişik tasarımlara ittiğini de söyledi. Talepler arttıkça biz de kendimizi geliştirmeye ve vizyonumuzu değiştirmeye başladık ifadelerini de kullandı. Evlerin içinde 100 metrekare kullanım alanı oluşturduklarını ve yapıların konteynır statüsüne girdiğini belirtti. Ayrıca bahçesi olanlar için de bahçe genişlikleri 4 metre ve uzunluğu 8 metre olduktan sonra rahatlıkla kurulabileceğini ve temeline beton dökmediklerini, ahşap kazık temel sistemi kullandıklarını söyledi. Bu evlerin fiyatlarının 40 ve 50 bin lira arasında değiştiğini de sözlerini ekledi.

Neden beton tercih ediyorsunuz? Sorusuna ise, bunun için birçok nedenimiz var dedi. Bir kere beton yapılar, beton kütlesi oluşturuyor, ayrıca bu yapılarda kullanılan alçı sıva yapının fava almasını tamamen engelliyor ve tabii ki 8 büyüklüğündeki bir depremde bu yapıların altından sağ çıkmanız bir mucize ancak taşınabilir evler ahşap yapısıyla hava alıyor, depremde kurtulma olasılığınız daha yüksek ve ömürleri de 40-50 yıl arası ifadelerini kullandı.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri