Sanal Gezi Turları

Gazi Müzesi Sanal Turu Yapmaya Hazır Mısınız?

Gazi Müzesi Nerede?

Tarihe kısa yolculuklar yapmak için Gazi Müzesi sanal tur imkanından yararlanabilirsiniz. Gazi Müzesini sanal olarak gezmeye buradan başlayabilirsiniz!

Gazi Müzesi Hakkında

Samsun’da bulunan Gazi Müzesi’nin yer aldığı bina, ilk inşa edildiği dönemde otel olarak kullanılmaktaydı ve 1902 senesinde otele Mantıka Palas adı verildi. Daha sonraları müze olan otel ise 1940 yılında ziyarete açıldı. Tarihe kısa yolculuklar yapmak için Gazi Müzesi sanal tur imkanından yararlanabilirsiniz. Otelin nasıl müze olduğu konusuna gelecek olursak, Mustafa Kemal Atatürk Samsun seyahatlerinde konaklamak için bu oteli tercih ediyordu ve otel binası belli bir süre sonra Atatürk’e hediye edildi, ölümünden sonra ise Makbule Hanım’a devredilmiş oldu. Sonrasında ise Samsun Belediyesi tarafından alınarak Cumhuriyet Halk Fıkrası binası olarak kullanıldı. 1940 yılına gelindiğinde ise restore edilerek 19 Mayıs Halk Müzesi adıyla ziyarete açıldı.

Gazi Müzesi sanal tur

1940 yılında sadece otelin üst kısmı müzeye çevrilmişti ve alt kısım 1985 yılından 1997 yılına kadar Oda tiyatrosu olarak kullanıldı. 1997 senesine kadar belediyenin sorumluluğunda olan bina ise, bu sene içerisinde Kültür ve Turizm Bakanlığı’na verildi. Bakanlık gerekli bina için gerekli gördüğü işlemleri yaptıktan sonra 1988 senesinde Gazi müzesi olarak hizmet vermeye başladı. Bu değerli müzeyi gidip görmek elbette ki çok keyifli olacaktır fakat gidemiyorsanız, Gazi Müzesi sanal tur sizin için ideal bir seçenek.

Gazi Müzesi Sanal Turu

Evimizde oturarak tarihe yolculuk yapmak ve geçmişi oturduğumuz yerden gözlerimizde canlandırmak sanal tur olanağıyla çok daha kolay. Tarihe ev sahipliği yapan en önemli yerler olan müzeleri tek tek yerinde gidip görmemiz mümkün değilse bile, internet üzerinden görmek günümüzde mümkün. Bize bu imkânı sunan müzeler arasında tabii ki Gazi Müzesi de bulunuyor. Mustafa Kemal Paşa’nın eşyalarının da içinde bulunduğu zengin eser koleksiyonuna sahip müzeyi görme fırsatı Gazi Müzesi sanal tur ile parmaklarınızın ucunda.

Gazi Müzesi Gezisi Nasıl Yapılır?

Samsun’a gittiğiniz zaman toplu taşıma kullanarak ya da kendi özel aracınızla rahatlıkla ulaşabileceğiniz Gazi Müzesi’ni pazartesi günleri hariç her gün ziyaret edebilirsiniz. Toplu taşıma kullanacaksanız Cumhuriyet Caddesi’nden geçen minibüslere binebilirsiniz, özel aracınızla ulaşım sağlayacaksanız Cumhuriyet Caddesi üzerinde bulunan tabelaları takip edebilirsiniz. Hatta müze merkezde olduğu için yürüyerek müzeye ulaşmanız da mümkün. Bunların yanı sıra müzenin açık olduğu saatler 08.00-17.00 arsı ve müzeye girmek için herhangi bir ücret ödemenize gerek yok. Gazi Müzesi sanal tur için ise aşağıdaki linkten yararlanabilirsiniz.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri