Seyahat Haberleri

Bir Su Altı Dünyasından Seyahat Haberleri: Gökpınar Gölü

Gökpınar Gölü Nerede?

Gökpınar Gölü

Mavinin her tonunu barındıran, içerisinde yüzlerce canlının yaşadığı bir yer görmeye ne dersiniz? O halde bu manzarayı görmek için seyahat haberleri turunda Gökpınar Gölü yolculuğumuza katılın!

Seyahat haberleri turumuzda bu sefer rotamızı Sivas’a çevirdik. Sivas’ın en kalabalık ilçelerinden biri olan Gürün’de bulunan doğa harikası Gökpınar Gölü, gerek mavinin her tonunu barındıran renkleri gerekse içerisinde yaşayan çeşitli canlı türleri ile her yıl binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret noktalarından biri haline gelmiş bulunmakta. Gölün özellikleri incelendiğinde, derinliği yaklaşık 15 metreyi bulan gölün tabandan gelen doğal kaynaklardan beslendiği de ortaya çıkıyor.

gökpınar gölü

Sivas’ın kent merkezine yaklaşık 147 km, Gürün merkeze ise 10 km uzaklıkta bulunan bu doğa harikası göl, doğal akvaryum olarak nitelendiriliyor ve her geçen gün ününe ün katmaya devam etmekle birlikte binlerce insanın gezi rotası listesinde yer almaya da devam ediyor.

Gökpınar Gölü Doğal Güzelliğinin Yanı Sıra..

Gökpınar Gölü yalnızca berrak suyu ve doğal güzelliği ile değil, çevresinde yer alan birçok alternatif seçenekleri ile de insanları kendisine çekiyor. Sivas Belediyesi’nin yürüttüğü çalışmalar ile bölgeye pek çok aktivite alanı yapılmış halkın hizmetine sunulmuş. Bu alanlar arasında futbol, voleybol ve basketbol sahaları bulunuyor ve bölgede dalış yapma imkanı da sunuluyor. Ayrıca piknik ve mesire alanlarının da ziyaretçiler için hazırlanması bölgede geçirilen vakti daha keyifli hale getiriyor. Bu şekilde bölgeye yakın kesimlerde oturan binlerce insan hem Gökpınar Gölü’nün eşsiz güzelliğini izleme şansı hem de sevdikleriyle birlikte keyifli bir piknik yapma fırsatı bulmuş oluyor.

gökpınar gölü

Elbette olanaklar bunlarla da sınırlı kalmamış. Sivas Belediyesi, Gökpınar Gölü doğa harikasını görmeye uzaklardan gelecek olanlar için de bölgenin çevresine oteller ve bungalov evler inşa ettirmiş. Bungalov evler için yapım startı verilen bölgede çalışmalar hız kesmeden devam ediyor. Bu sayede buraya kilometreler aşıp gelseniz de konaklama için uğraşa girmenize gerek yok, yakında bulunan seçenekleri değerlendirerek kolayca konaklama sağlayabiliyorsunuz. Ayrıca, gölün etrafında bulunan restoranlar ve kafeler de halkın hizmetine açılmış durumda. Geziniz sırasında dinlenme, yeme – içme gibi ihtiyaçlarınızı buralardan rahatlıkla karşılayabiliyorsunuz.

İlginizi çekebilir: Covid-19 Pandemisi Sürecinde İzole Seyahat Haberleri

Güncel haber kapsamında, bölgeyi ziyaret eden binlerce kişiden biri olan İzmir Güzelbahçe İlçe Milli Eğitim Müdürü Murat Çevik’in açıklamaları ise dikkat çekiyor. Çevik, aslen Gürünlü olduğunu ve ne zaman memleketini ziyarete gelse bu doğa harikasını görmeye geldiğini belirten Çevik, buranın bir doğa harikası olduğunu, Sivas’a yolu düşen herkesin bu ender bölgeyi görmesi gerektiği ifadelerini de kullandı.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri