İstanbulKeşfet

Esenler Belediyesi Ücretsiz Gezi Turları 2023

Ücretsiz Gezi Turları 2023

Türkiye‘nin en büyük şehri olan İstanbul, büyük kültürel ve tarihi öneme sahip bir şehirdir. İstanbul’u ziyaret eden turistlerin en popüler aktivitelerinden biri de İstanbul Gezi turudur. İstanbul Gezi turu, ziyaretçileri şehrin en ünlü simgeleri, kültürel alanları ve tarihi anıtları arasında bir yolculuğa çıkarıyor. Esenler Belediyesi, İstanbul’un kültürel ve tarihi dokusunu keşfetmek isteyen vatandaşlarına ücretsiz gezi turları düzenliyor. Bu turlar sayesinde İstanbul’un tarihi yerlerini, kültürel mirasını ve doğal güzelliklerini keşfetmek mümkün. Tur sırasında rehber eşliğinde detaylı bilgi alarak İstanbul hakkında bilmediğiniz bir çok şeyi öğrenebilirsiniz. Sizde bu turda yerinizi almak istiyorsanız mutlaka rezervasyonunuzu önceden yaptırın!

Esenler Belediyesi Ücretsiz Gezi Turları
Esenler Belediyesi Ücretsiz Gezi Turları

İstanbul Kültür Turları

Esenler Belediyesi tarafından düzenlenen ücretsiz gezi turları, her yaştan vatandaşın katılımına açık. Turların süresi ve güzergahı her hafta değişebiliyor. Turların içeriği ise eski İstanbul sokakları, tarihi camiler, müzeler, saraylar ve daha birçok kültürel mekânı kapsıyor.

Esenler Belediyesi, tarihi ve kültürel mirasımızı korumayı, yaşatmayı ve gelecek nesillere aktarmayı çok fazla önemsiyor. Bu sebeble ücretsiz gezi turları düzenleyerek vatandaşlarımızın bu mirası yakından tanımalarını ve keşfetmelerini olanak sunuyor.

Esenler Belediyesi Ücretsiz Gezi Turları
Esenler Belediyesi Ücretsiz Gezi Turları

Şehirler Arası Gezi Turları

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği ücretsiz gezi turlarıyla, İstanbul içinde gezi imkanı bulabileceğiniz gibi, şehir dışında farklı yerleri de görme imkanı sunmaktadır. Bunlardan bazıları; Konya gezi turu, Edirne gezi turları, Çanakkale gezi turları, Adıyaman gezi turları, Amasya gezi turları, Erzurum gezi turları ve Ardahan gezi turlarını saymak mümkündür. Gezi turları ile alakalı güncel kalkış saati, gezi tarihi, güncel rotalar vb. bilgileri önceden edinmeyi ve rezervasyon yaptırmayı unutmayın.

Katılım için herhangi bir ücret ödenmeyeceği gibi, kayıt işlemi de oldukça kolay. Esenler Belediyesi web sitesi üzerinden veya belediyenin ilgili birimlerine şahsen başvurarak turlara kayıt yaptırabilir ve Gezi turları ile alakalı; kalkış saati vb. bilgileri edinebilirsiniz.

Başvuru için: https://onlineislemler.esenler.bel.tr/omis/

Esenler Belediyesi’nin düzenlediği ücretsiz gezi turlarıyla tarihi ve kültürel mirasımızı keşfetmek için siz de bu fırsatı kaçırmayın! Daha fazla gezi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalını ziyaret edebilir ve abone olarak yeni gelişmelerden haberdar olabilirsiniz.

Ayrıca bu yazımıza da göz atabilirsiniz: Tuzla Kaplıcaları İstanbul’un Şifa Adresi

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

2 Yorum

    1. Merhaba; gezi ile ilgili detaylar yazımızda mevcut. Aşağıda bir link paylaştık, orayı tıkladığınızda karşınıza bir ekran gelecektir. Rezervasyon kısmından, gezi rezervasyonu tıklayarak gerekli bilgilerinizi girip gezilere katılabilirsiniz. Ayrıca paylaştığımız linklerden gezilerle alakalı güncel bilgileri ve rotaları alabilirsiniz. ilginize teşekkür eder, keyifli geziler dileriz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri