Karavan Tatilleri

Isparta’da Tatil Yapılacak Yerler: Yazılı Kanyon Karavan Tatili

Yazılı Kanyon Gezi Rehberi

Doğal güzellikleri ile ziyaretçi akınına uğrayan Isparta göller yöresi diye bilinen bölgede yer alıyor. Yazılı Kanyon karavan tatili sayesinde doğal güzelliklere tanıklık edebilirsiniz.

Isparta’da Karavanla Tatil Yapılacak Yerler

Yazılı Kanyon, eşsiz doğası el değmemiş toprakları ve bol oksijenli havası sayesinde özellikle bahar ve yaz aylarında ziyaretçi akımına uğruyor. Yazılı Kanyon karavan tatili sırasında Göksu Nehri boyunca güzel bir doğa yürüyüşü yapabilirsiniz, kanyonun ilerleyen noktalarında tırmanış yapabileceğiniz sarp kaylar da mevcut. Bunun yanında Eğirdir Gölü Kamp Alanı, Altınkum plajı Kamp Alanı, Kovada Gölü Kamp Alanı, Gölcük Tabiat Parkı Kamp Alanı, Kızıldağ Milli Park Kamp alanı vb. birçok alan konaklamalı tatil yapabilmeniz için Isparta’da tercih edebileceğiniz yerlerin başında yer alıyor.

Yazılı Kanyon Karavan Tatili

Yazılı Kanyon Karavan Tatili Yapacaklara Tavsiyeler

Yazılı Kanyon’da ihtiyacınızı karşılayabileceğiniz pek çok alan mevcut fakat doğayı daha yakından keşfetmek için kanyonun iç taraflarına doğru herhangi bir tesis yok ve kanyonun iç taraflarına doğru uzun yürüyüşler yapıyorsunuz. Bu nedenle bu yürüyüşlere başlamadan önce yanınıza gerekli her şeyi almanızı tavsiye ederiz. Bir de Yazılı Kanyon karavanla tatil yaparken St. Paul yolu yürüyüş rotaları arasında. Bu yola kesinlikle girmelisiniz. İlerledikçe göreceğiniz doğal güzelliklerin yanı sıra maalesef ki tahrip edilmiş olsa da görebileceğiniz birçok tarihi kalıntı da var.

Yazılı Kanyon Karavanla Konaklama Nasıl Olmalı?

Karavanla seyahat etmeye karar verdiğiniz ve kendinizi rota olarak da Yazılı Kanyon’u belirlediğiniz bu tatilde Yazılı Kanyon’a ulaşır ulaşmaz karavanınızı nehrin hemen kenarına çekmek. Karavanla tatil yaparken dikkat etmemiz gereken en önemli nokta nerede konaklayacağımıza karar vermektir. Yazılı Kanyon’da karavanınızı nehrin hemen kenarına çekmek, tatilinizi daha keyifli hale getirecektir.

Yazılı Kanyon

Yazılı Kanyon Karavan Tatili Yapılacak Alana Ulaşım

Isparta’dan yaklaşık 70 kilometre uzakta olan kanyona iki farklı yoldan ulaşabilirsiniz. Yazılı Kanyon karavan tatili için Isparta’dan Sütçüler- Yazılı Kanyon güzergahı takip edilebileceği gibi Eğirdir üzerinden e Sütçüler- Yazılı Kanyon güzergahı takip edilmelidir. Ayrıca kanyona ulaşım bir tek özel tur şirketleri ve özel araçlarla sağlanabilmektedir.

Yazılı Kanyon Karavan Tatili

Isparta’da Karavanla Tatil Yapmak ve Sosyal İmkân

Isparta şehri içerisinde bulunan ücretli birçok kamp alanında olduğu gibi Yazılı Kanyon’da da giriş esnasında sizden ücret alınmaktadır. Bunun yanı sıra Yazılı Kanyon karavan tatili sırasında ihtiyaçlarınızı karşılayabileceğiniz işletmeler ve tuvalet, mescit, kafe gibi birçok alan bulunmaktadır. Yine de bölgeye gelmeden önce yanınıza atıştırmalık almalısınız. Isparta’nın çok bilinen yerlerinden biri olmasa da hem tarihi hem doğal güzellikleri bir arada barındıran bu kanyonun yapılaşmaya izin verilmediği için yapısı hiç bozulmamış ve bu doğa harikası alanda yapabileceğiniz pek çok şey bulunuyor. Yazılı Kanyon’da bulunan yürüyüş yolları oldukça fazla ve yukarıda bahsettiğimiz yürüyüş yolu içerisinde tarihi kalıntılar da barındırıyor.

Yazılı Kanyon Karavan Tatili
ısparta gezilecek yerler

Bir diğer yürüyüş yolunu ise daha çok macera severler tercih ediyor. Bu yürüyüş yolu oldukça yüksek alanlardan geçiyorsunuz ve zemin de oldukça kaygan. Eğer Yazılı Kanyon karavan tatili esnasında bu yolda yürüyüş yapmayı düşünüyorsanız, yanınıza bu yürüyüşe uygun ayakkabılar almalısınız. Ayrıca kanyonda yer yer köprüler var ve bu köprüler sayesinde güzel fotoğraflar yakalayabilirsiniz. Yazılı Kanyon’da güzel bir doğa yürüyüşünden başka aktiviteler de yapabilirsiniz. Örneğin rafting karavan tatilinize hareket katacak bir aktivite olabilir ya da dilerseniz dağ tırmanışı yapmanız da mümkün. Bölgede olta balıkçılığı yaparak zamanınızı keyifli hale getirebilirseniz. Ayrıca balıkçılık demişken bölgede yetiştirilen alabalıkların tadına bakmadan bölgeden kesinlikle ayrılmamalısınız.

dijital gocebe

Alışılmış hobilere ilgi duyan, teknoloji çağına ayak uydurmuş, yeni şeyler keşfetmeyi seven birisiyim. Yeni fırsatlar yakalamayı ve fırsatlar yaratmayı iyi bilirim. İçerik oluşturmayı ve bunları paylaşmak benim için mükemmel bir aktivitedir.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri