Hafta Sonu Tatilleri

İstanbul’a Yakın Tatil Yerleri ile Hafta Sonu Kaçamağı

İstanbul'da Hafta Sonu Kaçamağı

1- Şile

İstanbulluların hafta sonlarındaki en önemli kaçış noktalarından biri olan Şile’de yapılabilecek bir sürü şey var. Örneğin karavan tatili, kamp tatili gibi etkinliklerin de merkezi haline gelmiş olmasının yanında denize girmek isteyen günübirlik veya hafta sonu tatilcilerinin de oldukça sevdiği bir yer Şile. Bölge, İstanbul Anadolu yakasında bulunuyor. İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında olan bölgeye, metro ve otobüsleri kullanarak rahatlıkla ulaşılıyor olması da büyük bir avantaj. Öyle ki bir saatte veya bazen daha kısa bir sürede Şile’ye ulaşabilirsiniz. Tarihi Şile evleri, Şile Kalesi, Saklıgöl’de Şile içerisinde mutlaka görmeniz gereken yerlerden ve ayrıca ilçenin adını duyuran önemli noktalardan. Şimdiden iyi eğlenceler diliyoruz!

istanbul'a yakın tatil yerleri

2- Ağva

Ağva’da İstanbul içerisinde hem denize girip hem de sakin bir hafta sonu tatili geçirmek için eşsiz bir yer. Özellikle romantik çiftlerin tercihi olan Ağva, adeta doğal bir cennet. Yemyeşil ormanları ve berrak suyuyla birlikte, çok sevilen yerlerden biri. İstanbul’a yakın tatil yerleri arayışınızda mutlaka karşınıza çıkacak bir nokta. Ağva’ya da yalnızca toplu taşıma araçlarını (metro, otobüs) kullanarak rahatlıkla ulaşabilirsiniz. Göksu Nehri kıyısında ayrıca konaklayabileceğiniz sıra sıra dizilmiş oteller mevcut. Nehir kıyısında köy kahvaltısı edebilir, ağaçların arasında yürüyebilir, denize girebilir, gündüzleri kano gezisi ile gününüzü şenlendirebilir ve akşamları da eşsiz Ağva manzarası eşliğinde güzel bir yemek yiyebilirsiniz.

istanbul'a yakın tatil yerleri

3- Kilyos

Avrupa yakasının Karadeniz’le buluştuğu yerde konumlanmış Kilyos, daha çok plajları ve denizi ile ünlü. Bu sebeple günübirlik deniz tatili veya hafta sonu deniz tatili yapmak isteyenler Kilyos’u sık sık tercih ediyor. Halk Plajları olduğu gibi özel Beach’lerin de bulunduğu Kilyos, İstanbul’a yakın tatil yerleri arasında. Deniz sörfü, uçurtma sörfü gibi deniz sporlarının da yapıldığı Kilyos, bizce kesinlikle gitmeniz gereken yerlerden. Yine toplu taşıma ile ulaşabileceğinizi söylememize gerek yok diye düşünüyoruz. Eşsiz bir tatil fırsatı için Kilyos adeta bir cennet vaat ediyor.

kilyos

4- Riva

Riva, Anadolu Hisarı ve Şile arasında konumlanmış bir bölge. 2. Köprü yolundaki Kavacık sapağından dönüldükten sonra kısa bir sürede ulaşabileceğiniz Riva, İstanbul’a yakın tatil yerleri içindedir. Balık yiyebileceğiniz en iyi yerlerden biri olması da artısı. Mezeleri ve balıkçılarıyla da adını duyurmuş olan Riva’nın plajları oldukça güzel, ayrıca Elmasburnu Tabiat Parkı’nı da ziyaret edebilirsiniz. Birçok etkinliğin yapılabileceği Riva, özellikle akşamları oldukça güzel ve daha sakin oluyor. Hafta sonları, kolay ulaşılabilir olması sebebiyle ve güzelliğiyle daha kalabalık olduğunu söyleyebiliriz.

istanbul'a yakın tatil yerleri

5- Sapanca

Oldukça kilit bir noktada olan Sapanca, tatilcilerin en çok tercih ettiği yerler arasında yer alıyor. Eşsiz bungalov evleri, içinde konaklanabilen Hobbit Evleri ve daha fazlası ile İstanbul’a yakın tatil yerleri arayanlar için adeta bir nimet! Özellikle Covid-19 pandemisi sebebiyle daha özel tatil arayışlarına girenler Sapanca’nın bungalov evlerine akın etti. Ayrıca doğası ile de kampçıları ve karavancıları da kendisine çekiyor. Sapanca’yı kesinlikle görmelisiniz ayrıca İstanbul’dan yapılan seferlerle ulaşım da oldukça kolay.

istanbul'a yakın tatil yerleri

Ayrıca ilginizi çekebilir: İstanbul Müzeler Rehberi: İstanbul’da Gezilebilecek Müzeler

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri