İstanbulKeşfet

İstanbul’da Fotoğraf Çekilecek En Güzel Yerler | En İyi 25 Yer

İstanbul'da fotoğraf çekilecek en güzel yerler

İstanbul, tarihi yapısı ve eşsiz manzaralarıyla fotoğrafçıların vazgeçilmez şehirlerinden biridir. Şehrin sülieti bile başlı başına bir görsel şölen sunarken, İstanbul’da fotoğraf çekmek isteyenler için birbirinden güzel mekanlar bulunmaktadır. İşte İstanbul’da fotoğraf çekilecek en güzel yerler listemizdeki 25 yer:

1.Sultanahmet Meydanı:

sultan-ahmet
sultan-ahmet

İstanbul’un tarihi kalbi olarak bilinen Sultanahmet Meydanı, Ayasofya ve Sultanahmet Camii gibi tarihi yapıları ile ünlüdür. Fotoğraf tutkunları ve turistler için ideal bir mekandır.

2.Galata Kulesi:

galata-kulesi
galata-kulesi

İstanbul’un sembol yapılarından biri olan Galata Kulesi, tarihi dokusu ve Boğaz manzarası ile fotoğraf severlerin favori mekanları arasındadır. Eşsiz görsel sunan Galata kulesi listemizde kendine ön sıralarda yer buluyor.

3.Boğaziçi Köprüsü:

bogaz-koprusu
bogaz-koprusu

İstanbul’un en önemli simgelerinden biri olan Boğaziçi Köprüsü, gündüz ve gece farklı güzellikler sunarak fotoğraf çekmek isteyenler için ideal bir mekandır. Ayrıca eski tarihlerde bir çok kartpostalda da yerini almış önemli bir yerdir.

4.Kız Kulesi:

kiz_kulesi
kiz_kulesi

İstanbul Boğazı’nın ortasında yer alan Kız Kulesi, eşsiz manzarası ve tarihi dokusu ile fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekmektedir. Yine İstanbul’un sembol yapılarından bir tanesi olan kız kulesini es geçmek olmaz.

5.Beylerbeyi Sarayı:

beylerbeyi-sarayi
beylerbeyi-sarayi

Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalan Beylerbeyi Sarayı, tarihi dokusu ve muhteşem bahçesi ile fotoğraf çekmek isteyenler için harika bir mekandır. Sizlerde tarihi ve tarihi yapıları seviyorsanız mutlaka bu sarayı ziyaret etmelisiniz.

6.Çamlıca Tepesi:

camlica-tepesi
camlica-tepesi

İstanbul’un en yüksek tepelerinden biri olan Çamlıca Tepesi, Boğaz manzarası ile ünlüdür. Fotoğraf tutkunları için ideal bir mekandır. Yakın zamanda tepede bulunan ve görselliği bozan antenlerin kaldırılması ve Çamlıca kulesinin inşaa edilmesiyle farklı bir atmosfere bürünmüştür. Dilerseniz bu kulenin tepesinden de tüm istanbul’u yukardan gözlemleme şansını bulabilirsiniz.

7.Miniatürk:

minia-turk
minia-turk

Türkiye’nin tarihi dokusunu minyatür olarak sunan Miniatürk, fotoğraf çekmek isteyenler için hem eğlenceli hem de ilginç bir mekandır. Türkiye’deki tarihi yapıların minyatürünü ziyaretçilerinin yakından tanımasına fırsat tanıyan bu mekan tarih severlerinde merakını cezbetmektedir.

8.Pierre Loti Tepesi:

pierre-lotijpg
pierre-lotijpg

İstanbul’un en güzel manzaralarından birine sahip olan Pierre Loti Tepesi, fotoğraf severlerin vazgeçilmez mekanları arasındadır. Adını eski zamanlarda buraya aşık olan bir Fransız roman yazarı olan Pierre Loti ‘den alan bu tepede fotoğraf çekerken muhakkak bir Türk kahvesi de içmeyi ihmal etmeyin.

9.Rumeli Hisarı:

rumeli-hisari
rumeli-hisari

İstanbul Boğazı’nın en güzel yapılarından biri olan Rumeli Hisarı, tarihi dokusu ve Boğaz manzarası ile fotoğrafçıların favori mekanları arasındadır. Yine İstanbul’un sembol yapılarından olan Rumeli hisarı Fatih Sultan Mehmet döneminde yapılmış tarihi bir yapıdır.

10.Topkapı Sarayı:

topkapi-sarayi
topkapi-sarayi

Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalan Topkapı Sarayı, tarihi dokusu ve eşsiz bahçesi ile fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekmektedir. Tarih ve tarihi eser severlerin, özelliklede Türk kültürünü tanımak isteyen turistlerin cazibesini çekmektedir.

11.Beyoğlu Caddesi:

istiklal-caddesi
istiklal-caddesi

İstanbul’un en ünlü caddelerinden biri olan Beyoğlu Caddesi, tarihi dokusu ve renkli sokakları ile fotoğraf çekmek isteyenler için harika bir mekandır. İstanbul’a geldiğinde yerli yada yabancı buraya uğramadan dönen yoktur. Şayet varsa da çok şey kaçırmış demektir. Ayrıca burayı dolaşırken taksime doğru çıkmayı da ihmal etmeyin.

12.Emirgan Korusu:

Emirgan-Korusu
Emirgan-Korusu

İstanbul’un en güzel parklarından biri olan Emirgan Korusu, eşsiz manzarası ve doğal güzellikleri ile fotoğraf tutkunlarının favori mekanları arasındadır. Buraya geldiğinizde yanınızda birde piknik sepeti bulundurmayı unutmayın, zira burada atmosfer sizleri alıp götürecektir.

13.Anadolu Hisarı:

anadolu-hisari
anadolu-hisari

İstanbul Boğazı’nda yer alan Anadolu Hisarı, tarihi dokusu ve Boğaz manzarası ile fotoğraf severlerin vazgeçilmez mekanları arasındadır. Konum olarak Rumeli hisarının karşısındadır ve eşsiz boğaz manzarası ile listemizde yer almayı fazlasıyla hak etmektedir.

14.Büyük Çamlıca Tepesi:

İstanbul’un en yüksek tepelerinden biri olan Büyük Çamlıca Tepesi, muhteşem Boğaz manzarası ile fotoğraf çekmek isteyenler için ideal bir mekandır.

15.Ihlamur Kasrı:

Ihlamur-Kasirlari
Ihlamur-Kasirlari

Osmanlı İmparatorluğu döneminden kalan Ihlamur Kasrı, tarihi dokusu ve muhteşem bahçesi ile fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekmektedir. Özellikle bahçesinde farklı bir dünyaya gittiğinizi hissedeceksiniz.

16.Süleymaniye Camii:

suleymaniye-camii
suleymaniye-camii

İstanbul’un en güzel camilerinden biri olan Süleymaniye Camii, tarihi dokusu ve muhteşem manzarası ile fotoğraf severlerin favori mekanları arasındadır. Mimar Sinan döneminde yapılan bu eser yine İstanbul’un sembol eserlerinden birisidir.

17.Yerebatan Sarnıcı:

yerebatan sarnici
yerebatan sarnici

İstanbul’un tarihi yapısı arasında yer alan Yerebatan Sarnıcı, eşsiz mimarisi ile fotoğraf çekmek isteyenlerin ilgisini çekmektedir. Mistik bir havası olan yere batan sarnıcından çıkmak istemeyeceksiniz. Özelliklede ters Medusa heykelini görmeden ayrılmayın.

18.Sultanahmet Camii:

sultanahmet camii
sultanahmet camii

İstanbul’un en ünlü camilerinden biri olan Sultanahmet Camii, tarihi dokusu ve muhteşem manzarası ile fotoğraf tutkunlarının favori mekanları arasındadır. Ayasofya’ya yakın konumu ve yine İstanbul’un sembol eserlerinden birisi olması ile ön plana çıkmaktadır.

19.Ortaköy Camii:

ortakoy camii
ortakoy camii

Boğaziçi’nin en güzel camilerinden biri olan Ortaköy Camii, tarihi dokusu ve eşsiz manzarası ile fotoğraf severlerin vazgeçilmez mekanları arasındadır. Kart postallık bir görsel şölen sizleri bekliyor. Ortaköy camii’ne geldiğinizde boğaza karşı bir Türk kahvesi yudumlamayı ihmal etmeyin.

20.Ayasofya Camii:

ayasofya
ayasofya

Tarihi önemi ve muhteşem mimarisiyle Ayasofya Camii, İstanbul’da fotoğraf çekmek için en güzel yerlerden biridir. Yaklaşık 1000 Yıllık bir geçmişi olan bu eseri görmeden ayrılırsanız çok şey kaybettiniz demektir.

21.Kapalıçarşı:

Kapali Carsi 1
Kapali Carsi 1

İstanbul’un en meşhur alışveriş merkezi olan Kapalıçarşı, hareketli sokakları ve renkli atmosferiyle fotoğraf çekmek için mükemmel bir seçenek. İstanbul’u gezerken ve fotoğraf çekerken olmazsa olmaz mekanlardan biridir. Geldiğinizde kendinizi burada alışveriş yaparken bulabilirsiniz.

22.Bebek Sahili:

bebek sahili
bebek sahili

İstanbul’un en güzel semtlerinden biri olan Bebek, muhteşem manzarası ve renkli atmosferiyle fotoğraf çekmek için mükemmel bir yer. Geldiğinizde burada güzel bir kahvaltı yapmayı, Boğaza nazır bir Türk kahvesi içmeyi ve muhteşem sahilinde yürüyüş yapmayı ihmal etmeyin.

23.Çırağan Sarayı:

ciragan-sarayi
ciragan-sarayi

İstanbul‘un en lüks otellerinden biri olan Çırağan Sarayı, Boğaziçi’nin muhteşem manzarasını fotoğraflamak için harika bir seçenek. Özel davetler ve düğün gibi organizasyonlarında yapıldığı bu tarihi yapıya hayran kalacaksınız.

24.Balat Semti:

balat
balat

İstanbul’un en renkli semtlerinden biri olan Balat, tarihi yapıları ve renkli atmosferiyle fotoğraf çekmek için mükemmel bir yer. Fotoğraf tutkunlarının kesinlikle çok arayacağı muhteşem güzelliklerle dolu bu semti mutlaka ziyaret etmelisiniz.

25.Dolmabahçe Sarayı:

dolmabahçe sarayi
dolmabahçe sarayi

Osmanlı döneminden kalan bu yapı eşsiz boğaz manzarası ile görsel şölen sunmaktadır. Yine İstanbul’un sembol yapılarından biri olan Dolmabahçe sarayına gittiğinizde nöbet tutan askerlerin nöbet devir merasimini de izlemenizi tavsiye ediyoruz.

İstanbul’da fotoğraf çekmek isteyenler için birbirinden güzel mekanlar bulunmaktadır. Yukarıda bazılarını sizler için derledik. İstanbul’da daha birçok güzel mekan bulunmaktadır ve bu mekanlarda çekilecek fotoğraflar, ömür boyu saklanacak güzel anılar olarak hatırlanacaktır. Bu içeriğimizde de İstanbul’da fotoğraf çekilecek en güzel yerler listemizde 25 yeri inceledik. Daha fazla gezi önerisi ve tatil fikri için Gezilinki Youtube kanalımızı ziyaret edebilirsiniz. Ayrıca bu yazımızada göz atabilirsiniz: Dikili Nebiler Kaplıcası İzmir’in Doğal Şifa Kaynağı

 

Ümit Akbaba

Selam, ben Ümit. Eşim Serap ve oğlumuz Metehan ile #Türkiye'yi gezmeye devam ediyoruz.

Bir yanıt yazın

Başa dön tuşu
Pegasus müşteri hizmetleri